اخبار تکنولوژی

اقامت در این هتل فضایی لوکس با شبی ۸۰۰ هزار دلار از سال ۲۰۲۲ ممکن خواهد بود!

طبق بیانیه ای که اخیراً طی نشست فضایی ۲٫۰ در سن خوزه ایالت کالیفرنیا منتشر شد، شرکت Orion Span در نظر دارد تا هتل فضایی لوکسی را بسازد که به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۱ به فضا پرتاب شده و سال ۲۰۲۲ نیز آماده پذیرایی از مهمانان خواهد بود. در ادامه با اطلاعات جالبی از این هتل مجلل و غیر عادی همراه نت نوشت باشید.

هتل فضایی و لوکس مذکور که هتل مدولار یا “ایستگاه Aurora” نیز نامیده شده است میتواند در هر سفر میزبان شش مسافر و دو خدمه باشد. این هتل که در ارتفاع ۲۰۰ مایلی از سطح زمین قرار گرفته در هر ۹۰ دقیقه یک بار به دور زمین میچرخد. گردشگران برای اقامت ۱۲ روزه در این هتل، باید مبلغ ۹٫۵ میلیون دلار به ازای هر نفر یا به عبارتی ۷۹۱ هزار و ۶۶۶ دلار به ازای هر شبانه روز بپردازند که به احتمال زیاد خدمات مربوط به اتاق و مینی بار را شامل نمیشود.

فرانک بانگر مدیرعامل شرکت بلومبرگ در خصوص این طرح میگوید: “ما در حال فروش تجربه فضانوردی هستیم. افرادی وجود دارند که حاضرند این هزینه را بپردازند تا تجربه فضانوردی را به دست آورند.”

مهمانان این هتل فضایی پیش از شروع سفر، باید یک رژیم آموزش سه ماهه که شامل دوره های آنلاین میشود را پشت سر بگذارند. این شرکت بیان میکند: “به دلیل محدودیت های زمانی و کاهش هزینه، رژیمی را که لحاظ اصولی افراد باید طی ۲۴ ماه انجام دهند تا شرایط لازم برای سفر را به دست بیاورند، به ۳ ماه کاهش داده‌ایم.”

این فضاپیما حدود ۳۴ فوت طول و ۱۴ فوت عرض داشته و از یک جت اختصاصی نیز بهره خواهد برد. مسافران این سفر قادر خواهند بود تا جاذبه صفر درجه را تجربه کنند، ۱۶ طلوع و غروب خورشید را در روز نظاره کنند، در آزمایش های تحقیقاتی شرکت نمایند و حتی یک هلودک واقعیت مجازی را تجربه کنند.

شرکت های متعددی علاقه مند به بهره وری از گردشگران فضایی هستند و بنابراین ساخت هتل های دیگری همچون این هتل فضایی ، در آینده ای نزدیک چندان دور از انتظار نمیباشد. شرکت سازنده این هتل هنوز قراردادی را با تأمین کننده پرتاب این هتل به فضا منعقد نکرده و همین امر سبب ایجاد سؤالات بسیاری در رابطه با زمان بندی این طرح گشته است. گروهی از تحلیلگران نیز به بلومبرگ گفته‌اند که اعلام چنین خبری ممکن است در جهت جذب تبلیغات و بودجه بوده باشد و نه یک طرح کلی از رویدادی واقع بینانه در زمانی خاص.

قابل توجه است که مدیران این شرکت کارکنان سابق ناسا میباشند که در ایستگاه فضایی بین المللی کار کرده‌اند. بانگر می گوید طراحی ایستگاه Aurora با تنظیماتی همچون آنچه که در SpaceX استفاده شده است کار خواهد کرد. او همچنین امکان همکاری با یک سازمان فضایی دولتی را پیشنهاد کرده است.

این شرکت اعلام نکرده که هزینه این هتل فضایی را چه مقدار افزایش خواهد داد اما بانگر پیش بینی میکند هزینه این سفر در آینده ای نزدیک به سرعت کاهش خواهد یافت.

لازم به ذکر است که افراد میتوانند هم اکنون با مبلغ ۸۰۰۰۰ دلار که البته به طور کامل قابل برگشت خواهد بود، نام خود را در میان مسافران این سفر رزرو کنند.

منبع: digitaltrends

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا