1398-01-03
روانشناسی و موفقیت

اهمیت فوق‌العاده و تاثیر حضور پدر در خانواده بر سلامت و موفقیت فرزند در زندگی او

تاثیر حضور پدر در خانواده

اهمیت فوق‌العاده و تاثیر حضور پدر در خانواده بر سلامت و موفقیت فرزند در زندگی او. آخرین تحقیقات نشان داده است حضور ۲ روز پدر در زندگی کودک باعث سلامت بیشتر جسمی و روحی او می شود و حتی در زندگی کاری آینده اش موفقیت و درآمد بیشتری نصیب فرزند می شود.

مطالعات جدید بر روی نوزادان و تاثیر حضور پدر در خانواده که همین چند روز پیش به اطلاع جامعه پزشکی رسید نشان می دهد کودکانی که وقت بیشتری را با پدران خود می گذرانند از نظر بدنی سالم تر و قوی تر هستند. نتیجه این تحقیق اعلام شد تا باعث شوند توجه مادران مجردی که به تنهایی فرزند خود را بزرگ می کنند، و بخصوص توجه پدران شان را بیشتر به تاثیری که در سلامت فرزندشان دارند، معطوف کنند. در نت نوشت امروز نتیجه این تحقیق مهم درباره تاثیر حضور پدر در خانواده را بخوانید.

تحقیق تاثیر حضور پدر در خانواده بر سلامتی فرزند

در این تحقیق ۷۱۵ نفر مادر که به تنهایی از فرزند خود نگهداری می کردند مورد بررسی قرار گرفتند. محققان متوجه شدند نوزادانی که حداقل دو و نیم روز را طی ماه با پدران خود می گذراندند به پدرها شبیه تر شده و سالم تر بودند.

یکی از افراد گروه تحقیق سولومون پولاچک Solomon Polacheck پروفسور اقتصاد در دانشگاه بینگهامتون دانشگاه ایالتی نیویورک اعتقاد دارد :

« تاثیر حضور پدر در خانواده نقش مهمی در رشد کودک دارد. و یکی از این نقش ها سلامت فرزند است. ما متوجه شده ایم هرچه فرزند به پدر شبیه تر شود، سلامتی اش هم بیشتر می شود.  حضور پدر و دیدارهای مکرر پدر و فرزند و حمایت و پشتیبانی پدر از فرزند نه تنها سلامتی جسمی و روحی او را باعث می شود بلکه در آینده اقتصادی کودک نیز تاثیر مهمی ایفا می کند.»

حضور پدر و تقسیم زمان نگهداری از فرزند بین والدین، حمایت اقتصادی از مادر و فرزند توسط پدر، بازی کردن و مراقبت از او از فاکتورهایی است که علت حضور پدر را در خانواده هایی که فرزند فقط با مادر زندگی می کند، برای سلامت هر چه بیشتر جسمی و روحی فرزند مهم تر می نماید.

اهمیت حضور پدر بر سلامت روحی و جسمی فرزند آن قدر از دیدگاه روانشناسی و اقتصادی اهمیت دارد که نتیجه تحقیقات در ۵ مارس سال جدید جاری در مجله اقتصاد سلامت Journal of Health Economics به چاپ رسید تا نه تنها متخصصان تعلیم و تربیت کودکان؛ بلکه توجه والدین بر این مهم جلب شود تا پدران با گذراندن زمان بیشتری با فرزندان در سلامت هر چه بیشتر آنها به مسوولیت مهم خود توجه بیشتری کنند.

آقای پولاچک معتقد است هر چند باید تلاش های بیشتری انجام شود تا پدران را در کلاس های آموزشی نگهداری از فرزند تشویق کند تا زمان بیشتری را با فرزند خود بگذرانند.  اهمیت حضور پدر آن قدر در زندگی فرزند مهم است که باید به پدران آگاهی های بیشتر در مورد گذران ساعات بیشتری با فرزندان داده شود تا علاوه بر سلامت جسمی فرزندان در درس و کار موفق تر باشند و حتی در آینده با ورود به بازار کار درآمد بیشتری کسب کنند.

منبع:

WebMD.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا