دانستنی‌های سلامتی

بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران را بشناسید

بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران

به گفته محققین نوشیدنی های حاوی موز به علت دارا بودن مقادیر زیادی کربوهیدرات و خواص ضد التهابی می تواند بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران باشد!

۱+

میوه ها یکی از طبقه بندی های مهم در برنامه غذایی است که می بایست همه افراد مصرف کنند. اما افراد ورزشکار بی شک نیازمند میوه هایی هستند که علاوه بر تأمین ویتامین و مواد مغذی، بتوانند در زمینه فعالیت های جسمی بسیار نیز به آن ها کمک کند. نت نوشت این بار به سراغ یکی از مهم ترین اخبار نیویورک تایمز رفته است که بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران را معرفی کرده است.

مطالعه جدید دانشمندان و محققان نشان داده است که نوشیدنی های حاوی موز بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران است و برای این دسته از افراد بسیار مفید می باشد. این گزارش اعلام می کند که محققان طی آزمایشات مختلف متوجه شده اند که کربوهیدرات یکی از موادی است که بیشتر ورزشکاران در رشته های گوناگون می سوزانند و از آن جایی که موز خاصیت ضد التهابی قدرتمندی دارد می تواند بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران باشد.

بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران : ورزشکاران موز بخورند

موز در از بین بردن نفخ بسیار سودمند و مفید است

یکی از دلایلی که به ورزشکاران مصرف موز توصیه می شود خاصیت ضد نفخ این میوه می باشد. موز در از بین بردن نفخ بسیار سودمند و مفید است. نوشیدنی هایی که با این میوه تهیه می شوند کمک می کنند تا در طول تمرینات ورزشی به دلیل کربوهیدرات بالای موز، قدرت و توانایی فرد بیشتر باقی بماند و در بهبود آسیب های ورزشی سرعت عمل ایجاد شود.

البته میزان ایده آل مصرف موز در حین ورزش کاملا مشخص و تعیین شده، نیست. اما دانشمندان در تلاش هستند که با مطالعات و آزمایشات مختلف بر روی دیگر میوه ها متوجه شوند که آیا مصرف میوه در حین ورزش می تواند خواصی بیشتر از مصرف آن بعد از ورزش داشته باشد یا خیر ؟!

به طور کلی افرادی که بخواهند یک جایگزین طبیعی و مناسب برای نوشیدنی های ورزشی پیدا کنند، می توانند موز و نوشیدنی های به دست آمده از آن را به عنوان یک جایگزین بسیار مناسب و بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران انتخاب کنند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا