اخبار تکنولوژی

این باتری قلمی به صورت وایرلس شارژ می شود، یک باتری برای همیشه!

باتری Ossia

این باتری‌های قلمی میتوانند بدون خارج شدن از وسیله مورد نظر، از راه دور و از طریق شارژ بیسیم شارژ شوند. برای این منظور دستگاه فرستنده یک سیگنال رادیویی را منتشر کرده و گیرنده این سیگنال را به نیرو تبدیل میکند.

۰

این روزها بیشتر دستگاه‌ها از باتری‌هایی قابل شارژ سود برده و تلفن‌های همراه شما که به طور متوسط روزی یکبار آنها را شارژ میکنید مثالی از این قبیل است. در مقابل کنترل‌های تلویزیون و دیگر دستگاه‌ها از باتری هایی قلمی استفاده میکنند که هر چند مدت یکبار باید آنها را تعویض کرد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید تا باتری قلمی جدیدی را به شما معرفی کنیم که به صورت وایرلس شارژ می شود!

 

باتری Ossia

باتری Ossia

باتری‌های یکبار مصرف علاوه بر اینکه عمر کمی دارند، برای محیط زیست نیز بسیار مضر میباشند. حال شرکت Ossia میخواهد با استفاده از جدیدترین توسعه خود the Cota Forever Battery هر دوی این مشکلات را حل کند.

این مهم امری باورنکردنی است! فقط به این فکر کنید که نوعی باتری قلمی دارید که هرگز غیرقابل مصرف نمیشوند! بلکه میتوان بارها و بارها آنها را شارژ کرد و مورد استفاده قرار داد.

این باتری‌های قلمی میتوانند بدون خارج شدن از وسیله مورد نظر، از راه دور و از طریق شارژ بیسیم شارژ شوند. برای این منظور دستگاه فرستنده یک سیگنال رادیویی را منتشر کرده و گیرنده این سیگنال را تبدیل به نیرو میکند.

چیزی که در این رابطه مشخص میباشد، این است که این فناوری یک شبه گسترده نخواهد شد. شاید روزی بتوان گوشی‌های هوشمند را نیز به این گونه شارژ کرد، اما تا آن هنگام زمان زیادی مانده است. تلفن همراهی را میتوان به این طریق شارژ کرد که دارای گیرنده‌های RF بوده و بتواند امواج را از فرستنده Octa دریافت کند. شارژ تلفن همراه با استفاده از این فناوری ۴ برابر کندتر از شارژ به وسیله کابل صورت خواهد گرفت. با این حال زمانی که صحبت از قطعات کوچکی همچون باتری‌های قلمی به میان می‌آید، این زمان کمتر خواهد بود.

بیش از یک قرن است که محققان در حال تلاش برای انتقال انرژی از طریق هوا هستند. به نظر میرسد تلاش‌هایی که نیکلا تسلا سالها پیش با آن دست و پنجه نرم میکرد، سرانجام به نتیجه رسیده است.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا