گجت‌ها

مراقب باشید که اسپیکر های هوشمند خود را کجا قرار می دهید!

مراقب باشید که اسپیکر های هوشمند خود را کجا قرار می دهید! پیش از اینکه بخواهید اسپیکر هوشمندتان را در جایی قرار دهید، در مورد مکان آن به خوبی فکر کنید. زیرا اگر یک بار آن را در مکانی قرار دهید، به علت علائمی که پایه های این گجت هوشمند ممکن است از خود به جای بگذارد نمی توانید آن را به راحتی جابه جا کنید.

۰

اگر می خواهید اسپیکر هوشمندی برای خود خریداری کنید، بهتر است این مطلب نت نوشت را تا پایان دنبال کنید. پیش از اینکه بخواهید اسپیکر هوشمندتان را در جایی قرار دهید، در مورد مکان آن به خوبی فکر کنید. زیرا اگر یک بار آن را در مکانی قرار دهید، به علت علائمی که پایه های این گجت هوشمند ممکن است از خود به جای بگذارد نمی توانید آن را به راحتی جابه جا کنید.

مراقب باشید که اسپیکر های هوشمند خود را کجا قرار می دهید!

بر اساس برخی گزارش ها، اسپیکر های هوشمند HomePod شرکت اپل، One کمپانی Sonos و حتی دستگاه هوشمند Echo شرکت آمازون پس از مدتی قرار گرفتن بر روی سطوح از خود حلقه های سفید به جا می گذارند.

این موضوع تا زمانی که جایگاه اسپیکر هوشمند شما تغییری نکرده است، مشکلی ایجاد نمی کند. اما اگر بخواهید جای آن را تغییر دهید و یا دکور منزل خود را عوض کنید این مشکل به راحتی حل نخواهد شد. مگر اینکه بخواهید سطح را بتراشید یا آن را رنگ بزنید.

مراقب باشید که اسپیکر های هوشمند خود را کجا قرار می دهید!

براساس گزارشات وبسایت های  WireCutter، Pocket-lint، و Mashable مشخص شده است که HomePod  اپل بر روی هر سطحی که قرار می گیرد حلقه ای سفید رنگ ایجاد می کند. در حالی که این حلقه به تدریج در طول چند روز محو می شود، ولی هیچ گاه به طور کامل از بین نمی رود.

ظاهرا، این علائم بر روی سطوح مختلف به طور یکسان عمل می کند. این مشکل از پایه های چوبی گرفته تا سطوحی از جنس فولاد ضد زنگ مشاهده شده است.

مراقب باشید که اسپیکر های هوشمند خود را کجا قرار می دهید!

در یک مورد هنگامی که اسپیکر  One شرکت Sonos روی تاقچه چوبی قرار داده شدن است، علامت سفیدی ظاهر شده است که به تدریج در طول زمان وضوح آن کم شده است، اما باز هم قابل مشاهده بوده است.

البته تفاوت بین Sonos One و HomePod این است که Sonos One  دارای پایه چهار گوش است و اثر به جا مانده از آن مربعی شکل می باشد، در حالی که پایه دستگاه اپل پایه هایی دایره ای شکل دارد. اما این موضوع چندان اهمیتی ندارد زیرا باز هم این دستگاهها علائمی از خود به جای می گذارند.

در همین رابطه، کیسی نیوتن نویسنده مطالب تکنولوژی وبگاه The Verge, در توییتی گفته است:

متاسفانه باید به شما اطلاع دهم که در پایه اسپیکر One شرکت Sonos  بعد از مدتی  نوعی اسید خطرناک نشت می کند که می تواند به مبلمان منزلتان آسیب برساند.

مراقب باشید که اسپیکر های هوشمند خود را کجا قرار می دهید!

اما علت چیست؟

اپل واقعیت تلخ ایجاد این حلقه ها را تصدیق کرده است و می گوید که این مسئله ناشی از “نشت روغن پایه های مدارات سیلیکونی روی سطوح می باشد.” برای حل این مشکل، این شرکت توصیه کرده است که با استفاده از روش روغن کاری توصیه شده توسط اپل، سطوح آسیب دیده را تمیز کنید.

اما شرکت Sonos، می گوید که هرگز با چنین مشکلی مواجه نشده است. این شرکت در بیانیه ای به Mashable گفته است که: “این اولین بار است که ما به چنین مشکلی برخورده ایم. ما در حال تحقیق بر روی این موضوع هستیم. ”

ما همچنین مشکل اسپیکرهای Echo Dot را نیز به شرکت آمازون ارجاع داده ایم و هرگاه پاسخی از آنها دریافت کردیم، این مطلب را به روز رسانی خواهیم کرد.

منبع: digitaltrends

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا