1397-11-30
دانستنی‌های سلامتی

محصولات بهداشتی طبیعی مثل شامپو، لوسیون و دئودورانت را در خانه بسازید!

محصولات بهداشتی طبیعی

محصولات بهداشتی طبیعی را می توانید در خانه بسازید. بسیاری از محصولات بهداشتی حاوی مواد مضر پنهانی هستند که البته این تنها یکی از مضرات این محصولات است از دیگر مضرات محصولات بهداشتی می توان به قیمت بالای آن ها اشاره کرد

محصولات بهداشتی طبیعی را می توانید در خانه بسازید. بسیاری از محصولات بهداشتی حاوی مواد مضر پنهانی هستند که البته این تنها یکی از مضرات این محصولات است از دیگر مضرات محصولات بهداشتی می توان به قیمت بالای آن ها اشاره کرد که ممکن است در تمام طول سال تهیه آن ها آسان نباشد. می توان این محصولات را در منزل تهیه و استفاده کرد و از مضرات محصولات آماده نیز به دور ماند. محصولات بهداشتی طبیعی که شما خودتان در منزل تهیه می کنید علاوه بر مقرون به صرفه بودن از مواد طبیعی تهیه می شوند که نه تنها مضر نیست بلکه خواصی نیز دارد. این بار در نت نوشت به شما راه و روش تهیه چند محصولات بهداشتی طبیعی که در زمینه زیبایی استفاده می شود را می آموزد.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه دئودورانت طبیعی ضد تعریق و خوشبو کننده بدن

طرز تهیه محصولات بهداشتی طبیعی

دئودورانت

یکی از مهم ترین محصولات بهداشتی طبیعی مورد نیاز دئودورانت است. دئودورانت هایی که در بازار موجود است از مواد شیمیایی پر ضرر از جمله آلومینیوم تهیه شده است که در اثر استفاده مداوم می تواند به مسدود کردن منافذ تعریق بپردازد. برای تهیه یک دئودورانت خانگی نیاز به روغن نارگیل، سودا، و کمی کره دارید. از مخلوط کردن این مواد می توانید یک دئودورانت طبیعی تهیه کنید و در یک ظرف با سری اسپری بریزید یا این که در ظرف دئودورانت های قبلی ریخته  و به راحتی مصرف کنید. در صورتی که پوستی حساس دارید و یا سابقه بثورات داشته اید در مواد خود کمی روغن منیزیم نیز اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: جایگزین طبیعی مام : راه‌حل ساده و بی‌خطری که فراموش شده است!

لوسیون

body-lotion-edit

لوسیون هایی که مرطوب کننده هستند برای بیشتر پوست ها کارآیی داشته و آب رسانی انجام می دهند

لوسیون ها خوب گران قیمت هستند اما شما می توانید یک لوسیون طبیعی در خانه تهیه کنید و مطمئن باشید که مضرات لوسیون های شیمیایی را هرگز ندارد. لوسیون هایی که مرطوب کننده هستند برای بیشتر پوست ها کارایی داشته و آب رسانی انجام می دهند. روغن نارگیل، کره، کره کاکائو، موم زنبور عسل مواد تشکیل دهنده لوسیون خانگی هستند. ترکیب این مواد یک لوسیون مرطوب کننده بسیار لطیف به شما می دهد که می تواند برای لطافت لب ها، قبل از کرم ضد آفتاب و یا قبل از کرم برنز کننده استفاده گردد.

بیشتر بخوانید: مضرات لاک ناخن و جایگزین طبیعی لاک ! ۱۰ ساعت پس از لاک زدن این اتفاقات در بدن می افتد

اسپری مو

اسپری مو با نمک دریایی بهترین دستورالعمل ارزان قیمت برای موهای نازک و شکننده است. این اسپری حجم مو را اضافه کرده و لطافت خاصی به موها می بخشد. کافیست کمی نمک دریایی در آب ریخته و به موهای خود اسپری کنید. می توانید موها را با این محلول شسته و یا این که بعد از استحمام به روی موها اسپری کنید.

شامپو

یکی از محصولات بهداشتی طبیعی که نیاز زیادی به آن دارید شامپو است. در صورتی که نمی خواهید هر روز موهای خود را شامپو کنید می توانید یک شامپو خانگی تهیه کرده و همیشه در حمام خود داشته باشید تا برخی روزها با استفاده از آن، موها را تقویت کنید. موهایی که ضخیم و خشک می شوند نیاز به یک روغن طبیعی دارند که به حالت لطیف اولیه خود باز گردند. شما به کمک این شامپو خانگی می توانید موها را چند روز یک بار ماساژ داده و لطافت را در موهای خود مشاهده کنید. استفاده از روغن های گیاهی همراه با زردآلو یا ذرت می تواند یک ترکیب عالی برای شامپوی طبیعی شما باشد.

اسکراب بدن

اسکراب ها که بیشتر برای پا مورد استفاده قرار می گیرد می تواند پوست را به حالت ابریشمی و آرامش برساند. اسکراب نمک و شکر راحت ترین و ارزان ترین محصولات بهداشتی طبیعی و اسکرابی است که می توانید خودتان در منزل تهیه و استفاده کنید. ترکیب نمک و شکر و یا هر کدام به صورت جداگانه می تواند پوست بدن یا پای شما را پاکسازی و لطیف کند.

منبع : www.wellnessmama.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا