1398-04-29
روانشناسی و موفقیت

مدیتیشن چیست و چگونه باید انجام شود؟

مدیتیشن چیست

زمانی که ذهن شما به شدت در گیر افکار مختلف است می توانید با یک مدیتیشن بسیار ساده از تمامی افکار دور شوید. مدیتیشن یا مراقبه تفکر مثبت و عمیقی است که می تواند شما را از درگیری های ذهنی که اکنون به فکرش هستید رها کرده و آرامشی خاص و بی نقص به ذهن شما هدیه دهد.

زمانی که ذهن شما به شدت در گیر افکار مختلف است می توانید با یک مدیتیشن بسیار ساده از تمامی افکار دور شوید به شنا کردن در آب های اقیانوس بپردازید، به طبیعتی که دوست دارید فکر کنید، کسی را که دوست دارید را در نظر بیاورید و . . .

مدیتیشن یا مراقبه تفکر مثبت و عمیقی است که می تواند شما را از درگیری های ذهنی که اکنون به فکرش هستید رها کرده و آرامشی خاص و بی نقص به ذهن شما هدیه دهد. نت نوشت این بار شما را با خواص مدیتیشن و عملکرد آن آشنا می سازد.

عبارات تاکیدی در مدیتیشن

meditation

کافیست چند لحظه از تفکرات خود فاصله بگیرید و به لحظات آرام بخشی که می تواند شما را آرام کند فکر کنید، به این ترتیب آهسته آهسته فکر استرس زا را از ذهن خود دور کرده و تنش را از افکار خود بیرون کنید

آیا تا به حال در تعطیلات، کنار ساحل نشسته اید و ساعت ها به امواج آرام بخش دریا نگاه کرده اید؟ آرامشی که از این لحظه در ذهن شما باقی می ماند هر بار که در ذهن مرور شود می تواند آرامشی عمیق برساند.

زمانی که افکار بسیاری ذهن شما را مشغول کرده است با یک مدیتیشن می توانید از آن رها شوید. هیچ مرزی بین شما و طبیعت وجود نخواهد داشت اگر بتوانید با اندیشه قوی خود را به دل آرامش موجود در طبیعت برسانید. چند لحظه از افکار خود فاصله بگیرید و توجه کنید که شما مدت زیادی است که در استرس به سر می برید با عباراتی تاکیدی می توانید تصاویری که برایتان خوشایند است را به ذهن آورده و همان جا نگه دارید.

کافیست چند لحظه از تفکرات خود فاصله بگیرید و به لحظات آرام بخشی که می تواند شما را آرام کند فکر کنید، به این ترتیب آهسته آهسته فکر استرس زا را از ذهن خود دور کرده و تنش را از افکار خود بیرون کنید.

چگونه تصاویر تاکیدی را مشاهده کنیم ؟

meditation

ذهن انسان همانند یک اقیانوس آرام است که هر چه تصور کنید همان را مشاهده خواهید کرد

ذهن انسان همانند یک اقیانوس آرام است که هر چه تصور کنید همان را مشاهده خواهید کرد. می توانید تصور کنید که در یک اقیانوس آرام و گرم شناور هستید، به عمق آن فکر نکنید، افکار ترس آور استرس ذهن شما را تخلیه نخواهند کرد. همان طور که خود را شناور تصور می کنید بین خود و آب هیچ فاصله ای نگذارید. به این صورت شما جزئی از آب می شوید و آرامشی که در آب وجود دارد را در ذهن خود احساس خواهید کرد. ادامه دادن به این آرامش سبب می شود شما آهسته آهسته تصوری که از آب اقیانوس دارید را به آرامی در ذهن خود مشاهده کنید.

مدیتیشن را شروع کنید

در حالتی آرام و راحت بنشینید و ذهن خود را از تمامی احساسات اطرافتان آگاه سازید به طوری که تمام آن چه را که بدنتان احساس می کند را یک سری بررسی کنید. هر گونه صدایی را که می شنوید، هر گونه حسی که بدنتان نسبت به این حالت دارد را فقط در ذهن خود مرور کنید.

آگاهی خود را کاملا آزاد بگذارید. یک میدان بزرگ انرژی در اطراف خود ایجاد می کنید و زمینه آگاهی خود را افزایش می دهید. ذهن خود را به یک صفحه پهناور و آرام برسانید. قطعا یک باره نخواهید توانست آن چه را در ذهن خود دارید بیرون بریزید ولی آرام آرام تفکرات ذهن تان را شستشو دهید. به خودتان تاکید کنید که من می توانم ذهنم را آرام کنم من می توانم به آرامش برسم.

مربیان مجرب بر این باورند: ” کاری که یک انسان بتواند انجام دهد همه انسان ها می توانند انجام دهند ” پس شما هم تلاش کنید ذهن خود را کاملا خالی کنید و به آرامش بیندیشید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا