دانستنی‌های سلامتی

اگر می خواهید رهبر خوبی باشید، کافی است فرد بهتری باشید!

برای یک مدیر بهتر شدن، به کارمندان خود بهای بیشتری بدهید

از بچگی به ما گفته شده است که مهربان و خالص باشیم، اما وقتی به تجارت می رسیم بیشتر اوقات می بینیم که مردم بی رحم و خودخواهانه رفتار می کنند، اما این کار برخلاف نقل قول مشهوری است که می گوید “شما برای پیشرفت نیازی به اذیت کردن دیگران ندارید”. پیدا کردن چگونگی تبدیل شدن به یک فرد بهتر ، شما را قوی تر و رهبر موثرتری می کند.

۰

از بچگی به ما گفته شده است که مهربان و خالص باشیم، اما وقتی به تجارت می رسیم بیشتر اوقات می بینیم که مردم بی رحم و خودخواهانه رفتار می کنند، اما این کار برخلاف نقل قول مشهوری است که می گوید “شما برای پیشرفت نیازی به اذیت کردن دیگران ندارید”. پیدا کردن چگونگی تبدیل شدن به یک فرد بهتر ، شما را قوی تر و رهبر موثرتری می کند. در ادامه برای بررسی دلایل و چرایی این مهم همراه نت نوشت باشید.

برای یک مدیر بهتر شدن، به کارمندان خود بهای بیشتری بدهید

برای یک مدیر بهتر شدن، به کارمندان خود بهای بیشتری بدهید

بیشتر از آنچه دریافت می کنید بدهید

شروع به توجه به جاهایی کنید که می توانید به دیگران، پروژه های آن ها، اعمال آن ها و حتی خلق و خوی و انرژی آن ها ارزش بدهید. همیشه به مکان هایی نگاه کنید که تلاش های شما می تواند وضعیت فعلی را بهبود بخشد.

تبدیل به یک وسیله برای دادن، به یک روش غیرخودخواهانه و غیرمنتظره شوید. هنگامی که شما رهبری شوید که تمایل دارد به دیگران خدمت کند متوجه خواهید شد که کائنات این لطف را برمی گرداند. با این کار انرژی مثبت و تلاش بیشتری به سوی چیزهایی که شما و تیم شما نیاز دارد، در جریان می افتد. اگر شما تبدیل به فردی شوید که از دادن، بیشتر از دریافت کردن لذت می برد می توانید پاداش ها را نه تنها در تجارت بلکه در زندگی تان چندباره به دست آورید.

به دیگران کمک کنید

تلاش کنید به آدم های اطرافتان چه پسر روزنامه چی، کارآموز جدید یا سرایدار کمک کنید. تلاش کنید به کسی که نیاز به کمک مالی دارد، پول قرض بدهید. کمک مداوم به دیگران یک فضای مثبت و حمایت کننده می سازد که تیم و تجارت شما می تواند در آن رشد کند. رهبر بودن به معنی دادن یک سری دستورات و انتظار اطاعت کارکنان مانند یک سگ نیست. رهبری یک هدف مشترک و یک تعامل خوب تیمی است تا به عنوان یک واحد به آن برسد. همانطور که می گویند، “من” در تیم وجود ندارد.

شدیداً صادق باشید

برای اینکه با دیگران صادق باشید، ابتدا باید با خودتان صادق باشید. نقاط قوت و ضعف من به عنوان یک رهبر چیست؟ کجا کم می گذارم؟ کجا بیش از حد ایراد می گیرم؟ چگونه می توانم خودم را یک رهبر بهتر برای این تیم خاص و نیازهای آن ها کنم؟ بعد از پرسیدن تمام سوالات ضروری از خودتان مطمئن شوید که پاسخ هایتان را برای تیم نمایش دهید تا آن ها را ببینند. تیم شما نمی خواهد با کسی کار کند که در ۱۰۰% زمان با ۱۰۰% توان کار می کند. آن ها می خواهند با کسی کار کنند که با آن ها صادق است و مایل است تا نه تنها یک محیط کاری مطلوب درست کند بلکه با آن ها روابط صادقانه و خالص داشته باشد. یک رهبر باز و صادق بودن به شما اجازه می دهد تا افراد دیگر را نیز تشویق کنید تا با خودشان صادق باشند.  این کار به نوبه خود احتمال اینکه افراد در جایگاه مناسب خودشان قرار گیرند و اینکه کاملاً از کاری که انجام می دهند لذت ببرند را افزایش می دهد. همچنین باعث می شود که تیم شما تغییراتی ایجاد کند که آن ها را قادر می سازد با همکاری بهتر و کمک به یکدیگر برای حل مشکلات به اهداف مشترک برسند.

مهربان و خالص باشید

همه افراد مهربان، خالص، مثبت و کسانی که تجارت و همکاری روزانه با آن ها یک لذت محسوب می شود را دوست دارند. سعی کنید در هر فرصتی که بدست می آورید این خصوصیات را به تصویر بکشید. مردم به کسی که ابتدا مهربان سپس صادق است پاسخ مناسب می دهند. اگر شما یک رهبر صادق اما خشن هستید هرگز نمی توانید تیمی که می خواهید را بسازید یا به نتایجی که دوست دارید برسید. قبل از اینکه سریع بروید و تلاش کنید یک شخص خوب باشید، خیلی از خودتان فراتر نروید. یک شخص خوب بودن باید از قلب بیاید. باید خالص باشد…

به عنوان یک رهبر همیشه به یاد داشته باشید که از تیم خود، تلاش های آن ها و استعدادهای منحصر به فرد و ویژه ای که در اختیار می گذارند، قدردانی کنید. فکر کنید کجا می توانید به تک تک افرادی که در سازمان شما هستند ارزش اضافه کنید. می خواهید قوی ترین و موثرترین رهبر ممکن شوید؟ با تبدیل شدن به صادق ترین و خالص ترین فردی که در هر اتاقی راه می رود شروع کنید.

نویسنده: هادی رجبلو

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    اتابک نیکفر

    ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ at ۰:۱۹

    باسلام و سپاس ؛ بسیار خوب و مفید بود و موافق هستم

    ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا