تکنولوژی

۱۰ اتومبیل برتر و به یادماندنی مرسدس بنز در طول زمان

برترین اتومبیل های مرسدس بنز
۱+

ستاره سه پره ای مرسدس بنز بر روی SUV فوقالعاده او  کاملا قابل تشخیص است. میتوان ریشه های مرسدس بنز را در نخستین خودرو های مدرن ردیابی کرد. از مرسدس های لوکس تا تاکسی های فرومایه، و از کامیون ها تا اتومبیل های فرمول یک، مرسدس در تمامی مصارف اتومبیل سر رشته دارد. از میان هزاران مدل با ستاره سه پره، بهترین اتومبیل های مرسدس بنز در تمام دوران فعالیت این شرکت را به شما معرفی میکنیم.

اگر چه از لحاظ فنی پیش از ایجاد مارک مرسدس بنز، اختراعات Patent Motorwagen مدل های ساده ای بوده ولی در سال ۱۸۸۸، برتا بنز، همسر خالق ماشین، کارل بنز، آن را از Mannheim تا Pforzheim آلمان راند. این سفر ثابت کرد که اتومبیل های احتراق داخلی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

SSK در اواخر دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ به مسیر پیوست و به ایجاد شهرت برای مرسدس به عنوان سازنده خودروهای کارآمد کمک کرد. این خودرو تکامل مرسدس بنز S بود (برای “مسابقات ورزشی”) و با فاصله کوتاه  بین دو محور برای ایجاد رقابت در صعود تپه ها ساخته شد. SSK تعداد زیادی از جوایز مسابقات مثل Mille Miglia معروف ایتالیایی را به دست آورده است. امروزه این مدل، از اتومبیل های اصلی کلکسیون دار ها است، و باعث می شود شرکت های زیادی از این مدل تقلید کنند.

نام “SLR” برای “Sport Leicht Rennen” یا “Racing Sport Light Racing” همیشه در صدر جدول مسابقات به چشم میخورد. SLR در سال ۱۹۵۵ پس از این که مرسدس از جنگ جهانی دوم بازسازی شده بود رونمایی شد . استرلینگ مویس، اسطوره رانندگی بریتانیا،در مسابقه معروف ایتالیایی Mille Miglia سوار بر این خودرو مسابقه داد، اما دوره SLR کوتاه بود. در ۲۴ ساعت لومن در همان سال، SLR Pierre Leveg’s به نمایش گذاشته شد، این خودرو در Levegh در مسابقات ده ها کشته به جای گذاشت.

۳۰۰ SL ماشین جاده ای است که بعد از جنگ جهانی دوم و با شروع به کار مرسدس بنز تولید شد و امروزه این خودرو احتمالا برترین خودروی این شرکت است. یک موتور قدرتمند شش سیلنر خطی این مدل را بسیار قوی کرده است، نکته قابل توجه نیز سقف این مدل است که از درب های خودرو ساخته شده است و درب و سقف آن با هم ادغام شده اند. این فرم لازم بود، زیرا شاسی SL به اندازه کافی برای درهای معمولی جا ندارد و آنها عنصر اصلی و امضاء اتومبیل بودند.

این خودرو در سال ۱۹۶۳ تولید شد و مرسدس بنز ۶۰۰  را برای مقابله با Rolls-Royce و Cadillac تولید کرد.۶۰۰ شبیه S-Class امروز است، لوکس و کلاسیک. به عنوان مثال، سایر خودروسازان از الکترونیک برای کارهایی مانند پنجره های برقی استفاده می کنند،اما در ۶۰۰ هیدرولیک برای باز کردن شیشه استفاده می شود. امروزه مرسدس ۶۰۰ احتمالا به عنوان ماشین برتر دیکتاتورها شناخته میشود، و این مسئله تا حدودی بحث انگیز است.

برای ساخت یک خودرو سنتی کلاسیک، مرسدس فرمول آمریکایی ماشین عضلانی را با استفاده از بزرگترین موتور برای افزایش عملکرد استفاده کرد. مهندس Erich Waxenberger موتور ۶٫ ۶ لیتری V8 را از ۶۰۰ به بدنه کوچکتر خود آن اظافه کرد و نتیجه این کار سریع ترین سدان زمان خود و نمونه اولیه برای مدل های فعلی AMG شد.

Gelandewagen (یا G-Wagen به صورت کوتاه) مدلی شناخته شده است، G-Class یک خودرو عجیب غریب و واقعی است. در اصل به عنوان یک وسیله نقلیه نظامی توسعه یافته است، این SUV انتخاب افراد ماجراجوی سروتمند و خاننده های پاپ است. طرح اصلی در ۳۸ سالگی بنز تولید شد و به خاطر احساس قدیمی سبک طراحی old-school و قابلیت off-road ، به خوبی مورد استقبال قرار گرفت. مرسدس G-Wagen با همه ویژگی های  AMG به “Landaulet” تبدیل شده، و همچنین یک نسخه با شش چرخ هم از آن ساخته شده است. طراحی مجدد G-Class، که در ۲۰۱۹ در نمایشگاه ها به نمایش گذاشته شد حس بهتری را انتقال میدهد.

مدل ۱۹۰E سوپراسپرت، قطعا یکی از نام آوران مسابقات اتومبیل رانی در جهان است. این خودرو با یک موتور ۲٫۳ لیتری (که بعدا به ۲٫۵ لیتر ارتقا یافته)، ۱۶ سیلندر و چهار سیلندر با همکاری شرکت Cosworth Corworth که در قلب این خودرو بود، معرفی شده است.این خودرو
برای مقابله با BMW M3، ۱۹۰E 2.3-16 طراحی شده است. رقیبی سرسخت با سابقه پیروزی در مسابقات اتومبیل رانی آلمان.

خودروی SLS اولین خودرویی است که از صفر تا صد توسط گروه مرسدس بنز AMG ساخته شده است. این کوپه از درب های Gullwing به عنوان تجلیل از ۳۰۰SL سالهای ۱۹۵۰ استفاده کرد، با این وجود مرسدس نسخه ای با سقف تاشو نیز ارائه داد. این مدل با طراحی موتور V8 6.2-لیتری شبیه به SLS با یک شخصیت مدرن و عضلانی و قدیمی بود. مرسدس نسخه الکتریکی این مدل را نیز با ۷۵۱ اسب بخاری تولید کرده است.

AMG GT جانشین SLS AMG بود و از بسیاری از جهات این مدل یک ماشین بزرگتر است. مرسدس بنای Gullwing را در مدل های جدید خود خنثی کرد، ماشین را کوچکتر ساخت و در آن از یک موتور V8 با دو موتور توربو شارژ ۴٫۰ لیتری با کارآیی بالاتر استفاده کرد و نتیجه این تغییر یکی از بهترین خودروهای ورزشی که در حال حاضر وجود دارد تبدیل شد، این خودرو عملکردی هیجان انگیزجاده ای چشمگیری را ارائه می دهد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا