اخبار تکنولوژی

پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ در دنیا: iPhone X همچنان یکه تازی می کند!

پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸

۲۰۱۸ سالی بسیار شلوغ برای تولیدکنندگان تلفن همراه در سرتاسر دنیا بود که بسیاری از مدل های برتر برندهای مختلف در این سال را قبلا در نت نوشت بررسی کرده ایم. گزارشی که اخیرا از سوی Gartner منتشر شده است، نشان می دهد که فروش جهانی تلفن همراه در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ حدود ۱٫۳ درصد افزایش داشته است. حال در این مطلب قصد داریم تا پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ و پرفروش ترین برندهای سازنده‌ی تلفن همراه در سال ۲۰۱۸ را بررسی کنیم. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

۰

۲۰۱۸ سالی بسیار شلوغ برای تولیدکنندگان تلفن همراه در سرتاسر دنیا بود که بسیاری از مدل های برتر برندهای مختلف در این سال را قبلا در نت نوشت بررسی کرده ایم. گزارشی که اخیرا از سوی Gartner منتشر شده است، نشان می دهد که فروش جهانی تلفن همراه در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ حدود ۱٫۳ درصد افزایش داشته است. حال در این مطلب قصد داریم تا پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ و پرفروش ترین برندهای سازنده‌ی تلفن همراه در سال ۲۰۱۸ را بررسی کنیم. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین گوشی ۲۰۱۸ در راه است، با لیستی از اسمارت فون های ۴ ماه آینده ی دنیا آشنا شوید!

طبق گزارش Gartner، در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۱۷، فروش کل گوشی های تلفن همراه در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ به ۴۵۵ میلیون دستگاه رسیده است. تقریبا ۳۸۴ میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ فروخته شده که این مقدار برابر با ۸۴ درصد از کل تلفن های همراه فروخته شده در جهان می باشد. از طرف دیگر، تقاضا برای گوشی های هوشمند پرچمدار و با آخرین تکنولوژی روز دنیا به دلیل مزیت های تدریجی اندک در خلال آپگریدهای بی وقفه در حال کاهش است. همچنین تقاضا برای اسمارت فون های با امکانات اولیه (زیر ۱۰۰ دلار) و میان رده های زیر سطح متوسط (زیر ۱۵۰ دلار) به دلیل افزایش کیفیت این نوع دستگاه ها رو به بهبود می باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی اندروید ۲۰۱۸
بیشتر بخوانید: بهترین گوشی چینی ۲۰۱۸
بیشتر بخوانید: سریعترین گوشی دنیا در سال ۲۰۱۸

از سال ۲۰۱۷ به بعد، فروش تلفن های همراه برندهای معتبری چون سامسونگ رشد کمی داشته و قیمت دستگاه های اپلی هم افزایش یافته است. میان رده های سامسونگی هم وارد رقابت شدیدی با همتایان چینی خود شده اند که همین امر باعث کاهش فروش آن ها شده است.

سامسونگ

در گزارش منتشر شده از سوی Gartner پیش بینی می شود که فروش اسمارت فون های سامسونگی با افزایش فروش دستگاه های چینی و به خصوص افزایش نفوذ این دستگاه ها به بازار امریکای لاتین و اروپا همچنان تحت فشار باقی بماند، هر چند که انتشار پرچمدارهای +Galaxy S9/S9 در اوایل سال ۲۰۱۸ و فبلت قدرتمند Note 8 در سال ۲۰۱۷، تاثیر مثبتی بر فروش سامسونگ در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ داشته اند. هم اکنون سامسونگ با چالش افزایش قیمت دستگاه های خود در کنار افزایش رقابت با اسمارت فون های ارزان قیمت تر چینی که روز به روز بازارهای بیشتری را به تصاحب خود در می آورند مواجه شده است.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی سامسونگ در میان تمام محصولات این غول کره‌ای

در بین گوشی های سامسونگی، اسمارت فون Galaxy Grand Prime Plus که دستگاهی ارزان قیمت و در سطح پایین تر از میان رده ها می باشد با فروش ۸٫۳ میلیون واحد رتبه‌ی سوم پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داده است. اسمارت فون های S9 پلاس و S9 سامسونگ هم به ترتیب با فروش ۷٫۴ میلیون و ۷٫۲ میلیون دستگاه در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸، به ترتیب رتبه های پنجم و هفتم پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ را تصاحب کرده اند.

اپل

گارتنر توضیح می دهد که کندی در افزایش فروش برای اپل از ماه گذشته رخ داده است. طبق این گزارش، فروش گوشی های هوشمند اپل در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ با رشد ۴ درصدی نسبت با سال گذشته به رشد خود ادامه داد. با وجود اینکه تقاضا برای خرید iPhone X بیش از iPhone 8 و ۸ Plus بود، اما باز هم رشد فروش این دستگاه از آنچه که انتظار می رفت کمتر بوده است.

بیشتر بخوانید: بررسی آیفون X ؛ شاهکاری پرآوازه که مخاطبان اپل را هیپنوتیزم کرده…

پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ : آیفون X

با این حال طبق گزارش  IHS Markit در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸، اسمارت فون iPhone X با فروش بیش از ۱۲٫۷ میلیون واحد در سرتاسر دنیا رتبه‌ی اول پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داده است. رتبه‌ی دوم پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ با ۸٫۵ میلیون دستگاه در اختیار iPhone 8 می باشد. اما در مجموع، تلفن های همراه اپل پس از سامسونگ، دومین دستگاه های پرفروش در سال ۲۰۱۸ بوده اند.

بیشتر بخوانید: مقایسه iPhone X با iPhone 8 و iPhone 8 Plus ؛ آیفون‌های جدید چه تفاوتهایی با هم دارند؟

شیائومی و هواوی

این گزارش نشان می دهد که دستگاه های جدید هواوی باعث شده اند تا اسمارت فون های این برند به عنوان سومین برند پرفروش دنیا در سال ۲۰۱۸ لقب بگیرند. فروش اسمارت فون های هواوی در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۸٫۳ درصد افزایش یافته تا فاصله‌ی آن از اپل کمتر از گذشته شود. اما آینده‌ی رشد فروش دستگاه های هواوی به حفظ بازار آسیا و حل مشکلات این کمپانی در بازار امریکا بستگی دارد. به نظر می رسد که فروش اسمارت فون های هواوی به دلیل عرضه‌ی پرچمدارهایی مثل P20 و P20 Pro و Honor 10 چنین رشد بالایی را تجربه کرده باشند.

شیائومی هم امسال به طور میانگین نسبت به سال گذشته رشد چشمگیر ۱۲۴ درصدی را در فروش محصولات خود تجربه می کند. استراتژی شیائومی در عرضه‌ی محصولاتش با قیمتی پایین باعث شده تا این برند به عنوان چهارمین برند پرفروش اسمارت فون در دنیا مطرح شود. همین استراتژی باعث شده تا فروش محصولات شیائومی در سال ۲۰۱۸ در منطقه‌ی آسیا ۳۳۰ درصد افزایش یابد.

پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸

در جدل زیر لیست پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۱۸ را مشاهده می نمایید. همان طور که می بینید، اسمارت فون های اپل و سامسونگ هم چنان در صدر پرفروش ترین گوشی های دنیا قرار دارند و همان طور که گفتیم، آیفون ایکس اپل پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ می باشد.

بیشتر بخوانید: بررسی آیفون XS ، تازه وارد جدید؛ بروزرسانی به روش اپل

پرفروش ترین گوشی 2018 : لیست پرفروش ترین های دنیا (واحدها بر حسب میلیون دستگاه می باشند)

پرفروش ترین گوشی ۲۰۱۸ : لیست پرفروش ترین های دنیا (واحدها بر حسب میلیون دستگاه می باشند)

در جدول زیر هم میزان فروش برندهای مختلف دنیا در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸ نسبت به همین مدت در سال ۲۰۱۷ را مشاهده می فرمایید (تحقیقات Gartner).

سازندهواحدهای فروخته شده در سه ماه اول ۲۰۱۸درصد بازار در سه ماه اول ۲۰۱۸واحدهای فروخته شده در سه ماه اول ۲۰۱۷درصد بازار در سه ماه اول ۲۰۱۷
سامسونگ۷۸،۵۶۴٫۵۲۰٫۵۷۸،۷۷۶٫۲۲۰٫۸
اپل۵۴،۰۵۸٫۹۱۴٫۱۵۱،۹۹۲٫۵۱۳٫۷
هواوی۴۰،۴۲۶٫۷۱۰٫۵۳۴،۱۸۱٫۲۹٫۰
شیائومی۲۸،۴۹۸٫۲۷٫۴۱۲،۷۰۷٫۳۳٫۴
OPPO۲۸،۱۷۳٫۱۷٫۳۳۰،۹۲۲٫۳۸٫۲
دیگر برندها۱۵۳،۷۸۲٫۱۴۰٫۱۱۶۹،۹۲۱٫۱۴۴٫۹
مجموع۳۸۳،۵۰۳٫۹۱۰۰٫۰۳۷۸،۵۰۰٫۶۱۰۰٫۰

پی نوشت: واحدها بر حسب هزار دستگاه می باشند، یعنی مثلا در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸، سامسونگ ۷۸،۵۶۴،۵۰۰ دستگاه در سرتاسر دنیا فروخته است.

بیشتر بخوانید: بررسی OnePlus 6 : هر آنچه که یک اسمارت فون ۲۰۱۸ باید داشته باشد!

البته نتایج تحقیقاتی که توسط Counterpoint Research منتشر شده است، تفاوت های کمی با تحقیقات Gartner دارند، مثلا طبق تحقیقات Counterpoint، فروش تلفن های همراه سامسونگی در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۷ برابر با ۸۰ میلیون دستگاه بوده که این عدد در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸ با کاهش ۳ درصدی مواجه شده و به ۷۸ میلیون دستگاه رسیده است. اما Counterpoint هم به ترتیب سامسونگ، اپل، هواوی و شیائومی را پرفروش ترین برندهای سال ۲۰۱۸ معرفی می کند. همانطور که در تصویر زیر میبینید، جدول بالا مربوط به میزان فروش تلفن های همراه برندهای مختلف در سه ماهه‌ی اول سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بوده و جدول دوم هم سهم هر برند از فروش جهانی تلفن همراه را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: ۹ گوشی لاکچری قدیمی و خاص که هنوز هم رقیبی ندارند
بیشتر بخوانید: بدترین نامگذاری گوشی های اندروید در دهه گذشته !

منبع: Counterpoint Research (واحدها بر حسب میلیون دستگاه می باشند)

منبع: Counterpoint Research (واحدها بر حسب میلیون دستگاه می باشند)

سیستم عامل

از نظر سیستم عامل هم، همان طور که در جدول زیر مشاهده می فرمایید، فروش اسمارت فون های پلتفرم اندروید و iOS در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ افزایش داشته اند (تحقیقات Gartner).

بیشتر بخوانید: بررسی nova 3 : میان رده ای فوق العاده قدرتمند از هواوی

سیستم عامل

واحدهای فروخته شده در سه ماه اول ۲۰۱۸درصد بازار در سه ماه اول ۲۰۱۸واحدهای فروخته شده در سه ماه اول ۲۰۱۷درصد بازار در سه ماه اول ۲۰۱۷
اندروید۳۲۹,۳۱۳٫۹۸۵٫۹۳۲۵,۹۰۰٫۹۸۶٫۱
iOS۵۴،۰۵۸٫۹۱۴٫۱۵۱,۹۹۲٫۵۱۳٫۷
دیگر سیستم عامل ها۱۳۱٫۱۰٫۰۶۰۷٫۳۰٫۲
مجموع۳۸۳,۵۰۳٫۰۹۱۰۰٫۰۳۷۸,۵۰۰٫۶

۱۰۰٫۰

منابع: www.iol.co.za و www.forbes.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا