دانستنی‌های سلامتی

جایگزین موسیر از لحاظ طعم و خواص چه موادغذایی هستند؟

جایگزین موسیر

در صورتی که موسیر همیشه در دسترس نباشد می توانید مواد دیگری را جایگزین آن کنید تا خواص آن را به شما برساند. نت نوشت چند ماده خوراکی که می تواند جایگزین موسیر باشد را به شما معرفی می کند.

۲+

استفاده از موسیر در کنار مواد غذایی دیگر طعم غذا را به کلی عوض کرده و بسیار لذیذ و خوشمزه می کند اما در صورتی که این ماده غذایی را در اختیار نداشتید می توانید این گزینه ها را به عنوان جایگزین موسیر استفاده کنید. برخی از مواد غذایی در پخت و پز ضروری نیستند ولی می توانند بسیار مفید باشند و یک دستور العمل پخت خاص را ایجاد کنند. در صورتی که این مواد غذایی همیشه در دسترس نباشند می توانید مواد دیگری را جایگزین آن ها کنید تا خواص آن را به شما برسانند. یکی از این مواد غذایی موسیر است. نت نوشت چند ماده خوراکی که می تواند جایگزین موسیر باشد را به شما معرفی می کند.  

بیشتر بخوانید: خواص سیر خام : با این سبزی شگفت انگیز به جنگ بیماری ها بروید

جایگزین موسیر

پیاز زرد 

اولین نامی که پس از موسیر به ذهن می رسد، پیاز است. آشپز های حرفه ای معتقدند که پیاز زرد بهترین گزینه برای جایگزین موسیر است چرا که پیاز زرد طعمی شیرین داشته و زیاد تند و تیز مانند پیاز سفید یا قرمز نیست. شما می توانید همان میزان که موسیر در دستور غذایی قید شده، پیاز زرد استفاده کنید. علاوه بر این نصف قاشق چایخوری پودر سیر هم به آن اضافه کنید تا خوش طعم تر شود.

بیشتر بخوانید: خواص پیاز و حقایقی شگفت آور درباره آن که می گوید از این میوه شفابخش بیشتر بخورید!

پیازچه

جایگزین موسیر
برای استفاده از طعم بسیار مناسب پیازچه می بایست بخش سبز آن را در سالاد، سوپ و یا غذاهای دریایی بریزید و مصرف کنید گزینه بعدی را هم که می توانید جایگزین موسیر داشته باشید، پیازچه های سبز هستند. برای استفاده از طعم بسیار مناسب پیازچه می بایست بخش سبز آن را در سالاد، سوپ و یا غذاهای دریایی بریزید و مصرف کنید. پیازچه می تواند جایگزین اسطوخودوس نیز باشد.

بیشتر بخوانید: خواص پیازچه

حبه های سیر

طعم و مزه ای که در سیر و پیاز وجود دارد می توانند به راحتی جایگزین موسیر باشند. از آن جایی که طعم چربی سیر بسیار خوشمزه است، می توانید با چند حبه سیر طعم غذا را به کلی عوض کنید.

 بیشتر بخوانید: جایگزین های سیر ، اگر از بوی سیر متنفرید!

منبع : organicfacts.net

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا