1397-12-28
آرت کیوسک

مروری بر آثار و زندگینامه ناتالیا گینزبورگ

زندگینامه ناتالیا گینزبورگ

ناتالیا گینزبورگ  (۱۹۱۶- ۱۹۹۱) نویسنده ی ایتالیایی با نام اصلی لوی گیزبورگ در پالرموی ایتالیا به دنیا آمد. او تحصیلات خود و همچنین بیشتر سال های زندگی اش را در شهر تورین ایتالیا گذرانده است.

Natalia Ginzburg ناتالیا گینزبورگ (۱۹۱۶- ۱۹۹۱) نویسنده‌ی ایتالیایی با نام اصلی لوی گینزبورگ در پالرموی ایتالیا به دنیا آمد. او تحصیلات خود و همچنین بیشتر سال های زندگی اش را در شهر تورین ایتالیا گذرانده است. تورین شهری است که به لحاظ فرهنگی و سیاسی از اهمیت بالایی در ایتالیا برخوردار است. زندگینامه ناتالیا گینزبورگ از ابتدا با شعر و ادبیات آغاز می‌شود و با آن نیز پایان می‌یابد. او علاوه بر آنکه از کودکی دست به قلم بود، بعد از دبیرستان وارد دانشکده ادبیات شد اما به دلایلی آن را نیمه کاره رها کرد. این رها کردن ابدا به معنای ترک دنیای ادبیات نبود. گینزبورگ در جوانی با روزنامه نگاری که به شدت ضد فاشیسم بود آشنا شد و ازدواج کرد. در ادامه با مروری بر زندگینامه ناتالیا گینزبورگ و آثار او با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کتاب فضیلت های ناچیز نوشته‌ی ناتالیا گینزبورگ

مروری بر آثار و زندگینامه ناتالیا گینزبورگ

در زندگینامه ناتالیا گینزبورگ آمده است که نام همسرش لئونه گینزبورگ بوده است و ناتالیا نام خود را از او به ارث برده است. این زوج در دوره‌ی جنگ جهانی دوم به شهری به نام ابروتز تبعید شدند. در زندگینامه ناتالیا گینزبورگ لئونه نقش زیادی داشته است و افکار او نیز بر آثار او تاثیر گذاشته است. لئونه پس از جنگ نیز زندان افتاد و سرانجام نیز در زندان جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید: تحلیل رمان چنین گذشت بر من نوشته‌ی ناتالیا گینزبورگ

در ادامه‌ی زندگینامه ناتالیا گینزبورگ باید گفت که او پس از لئونه بار دیگر با استاد دانشگاهی ازدواج کرد اما تاثیر لئونه و افکارش برای همیشه در وجود گینزبورگ بر جای ماند. شاید بتوان گفت که گینزبورگ یکی از بهترین رمان کوتاه نویس های معاصر است. برای مثال یکی از موفق ترین رمان های کوتاه رمان شهر و خانه است که در آن به نامه نگاری بین چند دوست پرداخته می‌شود. در رمان های گینزبورگ غالبا اتفاق عجیبی نمی افتد اما زبان و روایت می‌تواند آنقدر جذاب باشد که خواننده را به طور کامل جذب اتفاقات بسیار روزمره و عادی شخصیت های داستان کند. از دیگر آثاری که در کشور ما بسیار مورد توجه قرار گرفته است، فضیلت های ناچیز است. فضیلت های ناچیز حاوی چند داستان نسبتا کوتاه و مستقل است اما میان این داستان ها ارتباطی را می‌توان دریافت. یکی از موضوعاتی که گینزبورگ در آثار خود همواره به آن اشاره دارد، ساختار خانواده است.

او ساختار خانواده و تربیت را اصلی ترین نکته در شکل گیری شخصیت و رابطه با جامعه‌ی بیرون می‌داند. او به وسیله‌ی گفتگوهای بسیار ساده میان آدم های داستان مفاهیم زیستی و فلسفی عمیقی را که غالبا خود با وجودش لمس کرده است را به مخاطب خود منتقل می‌کند. در آثار گینزبورگ هیچ گونه اغراق و زیاده گویی یافت نمی شود. گویی که این نویسنده از آوردن کلمه و حتی حرفی اضافه به شدت پرهیز می‌کرده است. نکته‌ی جالب دیگری در در آثار گینزبورگ به چشم می‌آید، طنزی پنهان است.

بیشتر بخوانید: قایق هایی از آتش اثر میشی استراوسفلد

آثار او دارای طنازی ویژه ای است که این طنز در قالب حزن انگیز کل داستان ها به خوبی جای خود را پیدا کرده است. لازم است در زندگینامه ناتالیا گینزبورگ به آثار ترجمه شده‌ی او به فارسی نیز اشاره کنیم. تا امروز در ایران آثار زیادی از او به چاپ رسیده اند که این آثار عبارتند از: دیروزهای ما، فضیلت های ناچیز، والنتینو، میشل عزیز، شهر و خانه، الفبای خانواده، برج قوس، خانواده مانزونی، هرگز از من نپرس، جاده ای که به شهر می‌رود، سه رنا کروز و نجواهای شبانه. ناتالیا گینزبورگ از همسر دوم خود نیز جدا شد. او در در طول زندگی خود صاحب چهار فرزند شد و سرانجام سال۱۹۹۱ در شهر رم از دنیا رفت.

بیشتر بخوانید: جنس ضعیف نوشته‌ی اوریانا فالاچی

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا