ارز دیجیتال

افت شدید ارزش بیت کوین هم چنان ادامه دارد ، تنزل به ۶۰۰۰ دلار !!!

افت شدید ارزش بیت کوین هم چنان ادامه دارد ، تنزل به ۶۰۰۰ دلار !!! امروز صبح هر واحد بیت کوین با مبلغی کمتر از ۷۰۰۰ دلار مبادله شد. تا اواسط بعد از ظهر دیروز هر واحد به ۷ هزار دلار رسید. بعد از اینکه هفته گذشته بازار ارزهای دیجیتال لحظات سختی را پشت سر گذاشت

۲+

امروز صبح هر واحد بیت کوین با مبلغی کمتر از ۷۰۰۰ دلار مبادله شد. تا اواسط بعد از ظهر دیروز هر واحد به ۷ هزار دلار رسید. بعد از اینکه هفته گذشته بازار ارزهای دیجیتال لحظات سختی را پشت سر گذاشت، با شروع هفته جدید هم، هم چنان فشار ادامه دارد. در واقع، اوضاع نامساعد ارزهای دیجیتال از هفته گذشته، به واسطه بعضی سایت ها و دولت ها، رقم خورد. قیمت بیت کوین پس از کاهشی ۸ هزار دلاری در هر سکه (واحد)، با ادامه نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال در روز دوشنبه، به حدود ۷ هزار دلار رسید. و امروز سه شنبه شاهد نزول قیمت به ۶۲۰۰ هستیم!

افت شدید ارزش بیت کوین

افت شدید ارزش بیت کوین

ارزش بیت کوین ابتدا در روز جمعه به ۸ هزار دلار کاهش یافت و در ادامه روند نزولی خود، به ۷ هزار و ۷۰۰ دلار رسید، یعنی با کاهشی ۱۵ درصدی روبرو شد و سر انجام در پایان وقت آن روز، وضعش اندکی بهبود یافت، و به حدود ۹ هزار دلار رسید.

پس از پایداری معاملات در آخر هفته، افت شدید ارزش بیت کوین در روز دوشنبه از سر گرفته شد و در معاملات بعد از ظهر با ۱۲ درصد کاهش روبرو شد.

بازار ارزهای دیجیتال اوضاع نامساعدی را از ابتدای سال جاری تا کنون پشت سر می گذارد، که بیشتر از قوانین سخت گیرانه بعضی دولت ها و واکنش های چندی از کشور های آسیایی ضربه خورده است. ارزش بیت کوین در حال حاضر به کمتر از نیمی از اوج ارزش آن در ماه دسامبر که بیشتر از ۱۹،۰۰۰ دلار بود، رسیده است.

رکود دوشنبه به سبب اعلامیه های بانک های بزرگ در ممنوع کردن استفاده از کارت های اعتباری این بانک ها برای خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، می باشد. در ایالات متحده، JPMorgan Chase، Bank of America و Citigroup این ممنوعیت را اعلام کرده اند، و احتمال می رود که Lloyds Banking Group در انگلیس هم این کار را انجام داده باشد.

پس از انتشار این گزارش ها، اطمینان حاصل شده که چین در حال برنامه ریزی بستن وب سایت های مربوط به ICOs و انواع دیگر معاملات ارزهای دیجیتال می باشد. مطابق اخبار منتشر شده در South China Morning Post: برای جلوگیری از خطرات مالی، دولت چین اقدامات لازم برای حذف سیستم عامل های مرتبط با مبادله ارز مجازی یا ICOs را لحاظ خواهد کرد.

بیشتر نگرانی های در این مورد زمانی به وجود آمد که در هفته گذشته فیس بوک تبلیغات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد و تنظیم کننده های ایالات متحده شروع به تحقیق در مورد ارز دیجیتال تتر (tether) کردند. و نیز در هفته گذشته، وزیر دارایی هند، آرون جیتلی، گفت که دولت هند، در زمینه مبادلات غیر قانونی ارزهای دیجیتال در این کشور اقدامات لازم را انجام می دهد و استفاده از آنها را در سیستم های پرداختی کاهش خواهد داد.

ارزش بازار ارز های دیجیتال دیگر هم روز دوشنبه کاهش یافت؛ اتریوم و ریپل هر کدام با کاهشی ۶ درصدی روبرو شدند.

منبع: www.businessinsider.com

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

 1. حسین فرجی راد

  حسین فرجی راد

  ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ at ۹:۱۷

  ممکنه تا حدود ۴۰۰۰$ هم پایین بیاد.
  اگر اومد زیر ۵۰۰۰$ بخرید…

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا