ارز دیجیتال

پیش بینی بازار بیت کوین تا انتهای ۲۰۱۸ ارزش ۲۰۰۰۰ دلار برای هر واحد!

بیت کوین دیروز روز خوبی را پشت سر نگذاشت. بزرگترین ارز دیجیتال دنیا دیروز به قیمت هر واحد ۸۰۰۰ دلار معامله شد که این قیمت به میزان ۳٫۵ درصد کمتر از قیمت روز قبل بود. تنزل قیمت ها به خاطر فزونی عرضه بر تقاضا به عنوان بخشی از فروپاشی بازار گسترده تر شد، که در این بین ۸۴ مورد از ۱۰۰ ارز بزرگ با کاهش قیمت روبه رو شدند. یکی از کارشناسان عرصه ی ارزهای دیجیتال درباره ی آرام شدن بازار پس از یک هفته افزایش قیمت نوشته است و این سکون را موقت و شروعی برای اوج گرفتن دوباره ی ارزهای دیجیتال پیش بینی می کند. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

Dan Morehead، مدیر عامل cryptocurrency hedge fund Pantera Capital در پستی در روز پنج شنبه نوشت که ۶۵۰۰ دلار نشان دهنده ی یک نقطه ی اتکاء برای بازار است و اکثریت قریب به اتفاق ۳۶۵ روز آینده قیمت بالاتر از این می باشد، احتمالا بالاترین قیمت در طول امسال حتی به بیش از ۲۰۰۰۰ دلار هم برسد. Morehead به تعدادی از عوامل اشاره می کند: میزان بازدهی سالیانه ۱۶۷٫۴ درصد طی پنج سال گذشته نشان می دهد که این قیمت کنونی یک نقطه پایین برای بیت کوین است، یک اثر شبکه ای که مردم را از حرکت به سمت جایگزین ها باز می دارد وجود دارد، و ذات بشر طوری است که باعث می شود مردم در بازارهای پرخطر و ریسکی سرمایه گذاری کنند.

تغییر قیمت بیت کوین در دوره ی 200 روزه
تغییر قیمت بیت کوین در دوره ی ۲۰۰ روزه

Morehead از چارت بالا برای توضیح تغییر قیمت میانگین بیت کوین در دوره ی ۲۰۰ روزه استفاده کرد و به این نکته اشاره می کند که قیمت کنونی کمتر از میانگین متحرک می باشد. این کاهش اخیر قیمت به ۶۵۰۰ دلار در ادامه ی افزایش نشانه های پایان یک دوره ی چهار ماهه ی کاهش از ژانویه اتفاق افتاد. Morehead می گوید که اگر در آخرین کاهش قیمت بیت کوین در سال گذشته، که قیمت در زیر خط میانگین قرار گرفته بود ۱۰۰ دلار سرمایه گذاری کرده بودید، پس از یک سال سرمایه شما ۲۸۵ درصد افزایش یافته بود.

Morehead همچنین در مصاحبه ای با CNBC که اخیرا انجام داد بیان کرد که چرا جایگزین های دیگر برای ارز دیجیتال بیت کوین که هم اکنون حدود ۶۰ درصد بازار را در اختیار دارند نمی توانند مانع افزایش قیمت بیت کوین شوند. Morehead این قضیه را با مثالی از شبکه های انتشار عکس مقایسه کرد، او گفت: “اگر شما سایتی برای انتشار عکس داشته باشید و بتوانید ۲ میلیون بازدیدکننده برای آن دست و پا کنید، سایت شما اساسا از فیسبوک ارزش بیشتری خواهد داشت. این کار اساسا خیلی سخت می باشد، ولی بیت کوین موفق به انجام آن شده است و برای ۹ سال است که در عرصه ی پول دیجیتال فعالیت می کند و رقابت با آن بسیار مشکل می باشد.”

طبق محاسبات Morehead، بیت کوین باید قبل از ۱۲ آوریل سال ۲۰۱۹ (۲۳ فروردین ۹۷)، ۲۰ هزار دلار علامت گذاری شود و اگر این اتفاق بیفتد، در اواسط ماه دسامبر (آذر)، از بالاترین قیمتی که در گذشته به خود دیده است، یعنی در حدود ۱۹۵۰۰ دلار پیشی می گیرد.

منبع: www.inverse.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا