1398-02-03
دانستنی‌های سلامتی

ماریجوانای صنعتی تهدید جدی برای جان انسان ها !

موارد خونریزی مرتبط با ماریجوانای صنعتی در ایلینویز آمریکا

نخستین مرگ در جریان شیوع یک خونریزی شدید در میان مصرف کنندگان ماریجوانای صنعتی در ایلینویز، توسط مقامات بهداشتی دولتی گزارش شد.

نخستین مرگ در جریان شیوع یک خونریزی شدید در میان مصرف کنندگان ماریجوانای صنعتی در ایلینویز، توسط مقامات بهداشتی دولتی گزارش شد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

خونریزی و مرگ با ماریجوانای صنعتی

در روز یکشنبه، شیکاگو گزارش داد که هیچگونه اطلاعاتی در مورد نام، سن و جنس بیمار و یا منطقه ای که مرگ در آنجا اتفاق افتاده است، ارائه نشده است.

در روز شنبه، حداقل ۳۸ نفر در منطقه شیکاگو و ایلینویز مرکزی با علائم خونریزی شدید پس از مصرف ماریجوانای صنعتی بستری شدند. سه نفر از بستری شدگان پس از انجام تست، جواب مثبتی برای مسمومیت با سم موش (brodifacoum) دریافت کردند.

اداره بهداشت اعلام کرد که علائم بیماران شامل خون در ادرار، خونریزی بینی شدید، خونریزی لثه، سرفه همراه با خون، خونریزی از چشم ها و گوش ها و خونریزی شدید قاعدگی می باشد.

به گفته بخش بهداشت و درمان، کانابینوئید مصنوعی که اغلب به نام های Spice یا K2  شناخته می شود، مخلوطی از صدها ماده شیمیایی است که می تواند به عنوان یک اسپری برای پوشاندن مواد گیاهی جهت محافظت در برابر سیگار کشیدن یا به عنوان یک مایع برای استفاده در سیگارهای الکتریکی یا سایر دستگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

گزارش داده شد که مشخص نیست آیا در میان افراد بستری شده، کودکان و نوجوانان نیز حضور دارند یا خیر، اما یک یادداشت در رابطه با شیوع آن به مدیران مدارس دولتی و پرستاران مدارس ارسال شد.

سخنگوی کارا اسمیت گفت: “دفتر مسئول بخش تهیه غذا در حال همکاری با مسئولان دولتی برای یافتن منشأ ماریجوانای صنعتی مرتبط با شیوع خونریزی می باشد.”

اسمیت نیز اعلام کرد: “اگر شما از مواد مصنوعی استفاده می کنید، با زندگی خود  قمار می کنید و باید این مسئله را جدی بگیرید.”

مقامات بهداشتی توصیه کردند که اگر فردی به ماریجوانای صنعتی واکنش نشان داد، بلافاصله با اورژانس تماس بگیرند و یا از فردی درخواست کنند تا برای درمان، وی را فوراً به مراکز درمانی برساند.

 

 

 

نویسنده: آرین میرزایی

منبع: www.webmd.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا