تکنولوژی

بررسی بی ام و X2 پادشاه کراس اوورهای ۲۰۱۸

BMW X2 review

بررسی بی ام و X2 پادشاه کراس اوورهای ۲۰۱۸٫ X2 نام کراس اوور جدید بی ام و است و کمپانی باواریایی به تازگی آن را به عنوان یک مدل کاملا جدید معرفی کرده است. خودرویی که ابتدا نسخه کانسپت آن رونمایی شد و سپس شاهد معرفی مدل تولیدی بودیم، که موجب تحسین همگان شد.

۲+

X2 نام کراس اوور جدید بی ام و است و کمپانی باواریایی به تازگی آن را به عنوان یک مدل کاملا جدید معرفی کرده است. خودرویی که ابتدا نسخه کانسپت آن رونمایی شد و سپس شاهد معرفی مدل تولیدی بودیم، که موجب تحسین همگان شد.

یکی از نکته های مثبت X2 طراحی کاملا شبیه به نسخه کانسپت بوده و همین امر موجب شد تا بسیاری طراحی ظاهری آن را بسیار پسندیده و این محصول را خودرو نمونه بی ام و بدانند. همچنین X2 یک نسخه در بین X3 و X1 بوده که هر دو در دسته کراس اوورهای خوش استایل بازار به شمار می روند.

BMW X2

BMW X2

X2 از همان معماری خودروهای X1 و Mini Hardtop بهره می برد و یک مدل دو چرخ جلو محرک است. بسیاری از شاسی بلندهای بی ام و چهار چرخ محرک بوده و از سیستم xDrive بهره می بردند اما شرکت باواریایی تاکید داشته که این مدل، مشکلی با درایو چهار چرخ داشته از این رو با درایو جلو محرک مسئله  برطرف می شود. این سیستم روی کراس اورهای شهری بی ام و به شکل ثابت مورد استفاده قرار می گیرد و X2 نیز یکی از آنها به شمار می رود. بنابراین این نوع وسیله نقلیه مناسب آن نیست که به عنوان یک خودرو وحشی در جاده ها محسوب شود.

Julius Schluppkotten مدیر پروژه X2 در گفتگو با Digital Trends بیان داشت:

دو نقطه اساسی در این مدل وجود دارد. نخست آن که هدف ما از توسعه X2 مدلی جمع و جور و شهری بوده تا نیاز افراد را برطرف سازد. ما قصد داشتیم اطمینان حاصل کنیم که X2 قابلیت مشابه X1 دارد. ما نخواستیم این کار را با ایجاد تغییراتی بزرگ حاصل کنیم.

برخلاف شایعات که پیش بینی کردند X2 یک مدل دو درب است اما بی ام و چنین تصمیمی نگرفت و خودرویی را طراحی کرده که اگرچه دو درب نیست اما ابعاد بزرگی هم نداشته و جمع و جور شناخته می‌شود. معتقدیم کاهش ابعاد مدل نقش بسزایی روی وزن و کارآیی آن داشته است. بی ام و تغییراتی را در X2 داد تا آن را در مقایسه با X1 پویاتر سازد و این شرکت اظهار داشت ما کاری انجام دادیم بدون آن که فداکاری صورت گیرد.

BMW X2

BMW X2

این خودرو را می توان رقیب مستقیم مرسدس GLA دانست که شاسی بلند کامپکت آلمانی ها به شمار می رود و در سوی دیگر نیز رنجروور Evoque به عنوان خودرو بریتانیایی رقیب دیگر به حساب می‌آید. همه این مدل ها خودروهای باکیفیت بازار بوده و می توان انتظارات را نسبت به تمامی آنها از جمله X2 بی ام و افزایش داد. شرکت باواریایی سعی داشته محصولی توسعه دهد تا در بازار کراس اوورهای کامپکت حرفی برای گفتن داشته باشد. طراحی جسورانه در کنار فناوری های مختلف موجب می شود تا بی ام و بتواند در این بخش شرکت مطرحی به شمار رود. Schluppkotten اضافه می کند:

همیشه ساخت یک خودرو در سگمنتی که حضور ندارید بسیار دشوار است اما ما در بیشتر بخش ها حضور داشتیم که از جمله باید به X5 و X6 اشاره کنیم. ما برای ورود به بخش های جدید تجربه کافی را داریم و همیشه در دسته پیشگامان بودیم.

Adrian van Hooydonk مدیر طراحی گروه بی ام و اظهار داشت:

هنگامی که استودیو طراحی X2 را انجام داد، ما به درک آن پرداختیم.

وی افزود که هدف کمپانی از همان ابتدا ارائه محصولی بود که بتواند هیجان انگیز باشد و مورد توجه قرار گیرد. این مدل خودرویی برای گسترده شدن یک سگمنت نیست و سعی شده در طراحی آن از دقت بالایی بهره گرفته شود و انتظارات را بتواند برآورده سازد. X2 یک مدلی بوده که ظاهر جدید بی ام و را در خود داشته و نظر هر فردی را به خود جلب می کند. van Hooydonk افزود:

X2 در دسته خودروهای کامپکت بی ام و قرار می گیرد و ما خیلی به آن علاقه داریم. این محصولی بود که ما در مرحله طراحی به آن توجه فراوانی داشتیم. از این رو سوالات بسیاری پیرامون آن در ذهن ما به وجود آمده است. ما واقعا نیاز داشتیم تا فناوری ها و طراحی بزرگی برای X2 فراهم آوریم و با مشاهده آن یادآور محصولات گذشته خواهید شد.

BMW X2

BMW X2

چیزی که بی ام و در این مدل حاصل کرده طراحی شبیه به X6 بوده و حتی باید به مدلی چون X4 نیز اشاره کرد. از این رو انتظارات را می توان نسبت به این مدل و نسخه های مشابه افزایش داد و آنها را خودروهای قابلی دانست.

ایکس ۲ با قیمت پایه ۳۸ هزار دلاری به فروش می رسد. پیشرانه های مختلفی توسط بی ام و برای این خودرو در نظر گرفته شده اما در نسخه استاندارد X2 به پیشرانه ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر ۲۲۸ سیلندر مجهز است و نسخه M قیمت مشخصی ندارد.

بی ام و در نظر داشته تا یک پیشرانه قدرتمندی برای نسخه ام X2 فراهم آورد و براساس شایعات نخست مدل M پیشرانه ۴۰۰ اسب بخاری برای آن در نظر گرفته خواهد شد. به هر حال می توان محصول شرکت بی ام و را قابل تحسین دانست.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا