تکنولوژی

رونمایی BMW از مدل مفهومی ۲۱۱۶ به مناسبت ۱۰۰ سالگی اش

بدون شک شرکت مونیخی BMW را در هر کجای دنیا به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت های تولید کننده اتومبیل و صنایع وابسته می دانند. این شرکت در آستانه ۱۰۰ سالگی اش از طرح مفهومی مربوط به ۱۰۰ سال آینده خودرو های خودش پرده برداشته، مدل مفهومی ارائه شده با مدل ۲۱۱۶ نام گذاری شده است.

این طرح مفهومی ۴۸۷ سانتی متر طول و ۱۳۷ سانتی متر ارتفاع دارد و در این طرح مفهومی شاهد تعبیه شدن کامل رانندگی اتوماتیک در خودرو هستیم. راننده ها در ۱۰۰ سال آینده در صورت نیاز داشتن می توانند از فرمان هایی که به صورت Joystick و اشکال مستطیلی در قسمت جلویی داشبورد قرار گرفته برای کنترل اتومبیل استفاده کنند.

bmw-next-100-years-2116-concept-3-720x480-c

صفحه نمایش تعبیه شده در مقابل راننده اطلاعات کامل راجع به وضعیت جاده و سیستم های مختلف داخلی اتومبیل را در اختیار راننده خواهد گذاشت و در ادامه راننده می تواند با انتخاب رانندگی اتوماتیک طی کردن مسیر را به صورت کامل به ناوبری تعبیه شده در اتومبیل واگذار کند.

همانطور که در مجموعه تصاویر شاهد هستید درب های این خودرو به سبک خودرو های سوپر لوکس کنونی به سمت بالا باز خواهد شد و نمای کلی ظاهری آن شمایل اتومبیل های کنونی BMW را تداعی میکند.

bmw-next-100-years-2116-concept-10-720x480-c

نکته جالب در طراحی این اتومبیل استفاده از المان های هندسی است که در پوسته ظاهری کار شاهد طراحی بیش از ۸۰۰ مثلث هستیم. گفتنی است بنا بر گفته BMW این پوسته ظاهری امکان تغییر رنگ نیز دارد، مثلا در هنگام ترمز بدنه و مثلث های قسمت انتهایی خودرو به رنگ قرمر در می آیند.

از مشخصات فنی این محصول هنوز اطلاعی در دسترس نیست اما به گفته Cypselus von Frankenberg سخنگوی BMW گاز های خروجی این اتومبیل کاملا عاری از هر گونه آلایندگی به محیط زیست خواهند بود.

bmw-next-100-years-2116-concept-1-720x480-c

این حرکت کاملا یک حرکت رو به جلو است، مسیری مشخص که با توجه به تکنولوژی های چاپ کنونی حتی هر روز پیشرفت های بیشتری را شامل خواهد شد. نکته قابل توجه راجع به بدنه استفاده از الیاف تجزیه پذیر است که می تواند هر گونه آسیب را خودبخود ترمیم کند.

بدون شک مدل طراحی و ارائه شده کنونی جزیی از یک پروژه تحقیقاتی است، پروژه ای که بزودی و طی چند سال آینده شاهد استفاده از اجزاء آن در مدل های بعدی BMW خواهیم بود.

 

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا