علمی

خطرناک ترین جاده دنیا ، جاده مرگ در بولیوی

خطرناک ترین جاده دنیا ، جاده مرگ در بولیوی

در کشور بولیوی، جاده ای تاریخی به نام جاده ی مرگ وجود دارد که مشتاقان هیجان و جستجوگران خطر از سرتاسر دنیا برای بازدید این جاده به کشور بولیوی سفر می کنند. دوچرخه سواری در جاده ی مرگ یکی از هیجان انگیزترین و پرمخاطره ترین ورزش های کل دنیا شناخته می شود.

۱+

آیا تا به حال از جاده چالوس در شمال و یا جاده شیراز به سمت بوشهر در جنوب کشور دیدن کرده اید؟ در اولین مسافرت از چنین جاده هایی، معمولا در کنار لذت بردن از زیبایی های طبیعت، حس ترس نسبتا شدیدی افراد مختلف را فرا می گیرد. اما باید بدانید که هنوز شما خطر مرگ در جاده به معنای واقعی کلمه را درک نکرده اید! جالب است بدانید که خطرناک ترین جاده دنیا در کشور بولیوی است و جاده ای تاریخی به نام جاده مرگ وجود دارد که مشتاقان هیجان و جستجوگران خطر از سراسر دنیا برای بازدید این جاده به کشور بولیوی سفر می کنند. دوچرخه سواری در خطرناک ترین جاده دنیا یا جاده مرگ یکی از هیجان انگیزترین و پرمخاطره ترین ورزش های کل دنیا شناخته می شود. پس از ۲۰ سال که از مدرن سازی این جاده می گذرد، گفته می شود که جاده مرگ دیگر به اندازه ی سابق خطرناک و کشنده نیست، اما به هر حال جاده مرگ همچنان جاده مرگ و خطرناک ترین جاده دنیا می باشد! در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تاریخچه کفش پاشنه بلند , مردان ایرانی کفش پاشنه بلند را به مردان اروپایی معرفی کردند!

خطرناک ترین جاده دنیا یا جاده مرگ

خطرناک ترین جاده دنیا Yungas (یونگاس) شمالی برای تمامی دلیل هایی که ممکن است به ذهن شما خطور کند به عنوان جاده مرگ شناخته می شود. رانندگی کردن در این مسیر ۶۹ کیلومتری به سمت بالا یا پایین به خاطر وجود عواملی چون مه، ریزش کوه، لغزش زمین، وجود آبشارها در مسیر و احتمال پرتاب سنگ های بزرگ از ارتفاع ۶۱۰ متری بر روی سر شما بسیار خطرناک و کشنده می باشد. عرض خطرناک ترین جاده دنیا به ندرت از ۳ متر تجاوز می کند و در سراسر طول آن صلیب های زیادی به احترام قربانیان این جاده برپا شده است. تا سال ۱۹۹۴ به بعد، حدودا سالی ۳۰۰ راننده در این جاده کشته می شدند، بنابراین لقب جاده مرگ و خطرناک ترین جاده دنیا کاملا برازنده ی این جاده مخوف می باشد.

بیشتر بخوانید: طعم آب چیست ؟ بالاخره علم برای این سوال جوابی یافته است

نمایی از جاده ی مرگ

نمایی از جاده مرگ

بیشتر بخوانید: آسان ترین کشور برای مهاجرت ، با شرایط مهاجرت به این ۱۰ کشور آشنا شوید

در دهه ی ۱۹۳۰، زندانیان پاراگوئه ای در طول جنگ خشونت آمیز خود با برزیل در طی جنگ چاکو این جاده را در دل کوه شکافتند. این جاده پایتخت بولیوی یعنی شهر La Paz (لاپاز) را به شهرک Coroico (کورویکو) وصل می کرد. از La Paz، جاده Yungas قبل از افزایش ملایم ارتفاع تا ۱۱۹۰ متر، تا حدود ۴۶۵۰ متر صعود می کند. این جاده محصور در کوهستان های بلند به اندازه ای ادامه یافته که جنگل های بارانی آمازون را به پایتخت بولیوی متصل می کند. بنابراین بسیاری از تجار با چپاندن چوب و سایر محصولات جنگلی در اتوبوس و کامیون های خود سعی می کردند تا به وسیله ی این جاده، محصولات خود را به شهر برده و به فروش برسانند. اما پیچ های تند این جاده به اندازه ای بزرگ نبودند که هر وسیله ای بتواند به راحتی از آنها عبور کند، بنابراین بسیاری از کامیون ها و اتوبوس های بزرگ با تمامی سرنشینان در دره های عمیق اطراف خطرناک ترین جاده دنیا سقوط می کردند.

بیشتر بخوانید: کم ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

تا سال ۲۰۰۶، تنها راه مسافرت از شهر Coroico تا La Paz فقط استفاده از جاده مرگ بود. خطرناک ترین جاده دنیا فقط یک لاین داشت و همه نوع وسیله ی نقلیه ای مجبور بود تا از آن استفاده کند. سرانجام در سال ۲۰۰۹ دولت جاده ای کوهستانی در مجاورت این جاده قدیمی بنا کرد. این بزرگراه جدید دارای دو لاین حرکت است که از آن ها به خوبی نگهداری می شود. جاده Yungas هم در حال حاضر دارای دو لاین رانندگی، سنگفرش کف، سیستم های زهکشی و گاردریل می باشد. هنوز هم مردمی که به دنبال تجربه ای زیبا، هیجان انگیز و در عین حال ترسناک از یک مسافرت جاده ای هستند از این جاده عبور می کنند.

مرگ را به مبارزه می طلبم!

امروزه اغلب مرگ و میرهای ثبت شده در این جاده مربوط به کارگران و کوهنوردان محلی است که در این منطقه سکونت دارند. دوچرخه سواران زیادی هم در قالب تورهای مختلف از این جاده عبور می کنند و در طی دهه ی گذشته شمار زیادی از این دوچرخه سواران هم جان خود را در جاده مرگ از دست داده اند.

بیشتر بخوانید: جریان آذرآواری ، مرگبارترین بخش فوران آتشفشان که ۳۰،۰۰۰ نفر را در لحظه به کام مرگ می‌فرستد!

بدون شک در گذشته ای نه چندان دور، این جاده خطرناک ترین جاده دنیا بوده است. در سالیان اخیر و با ایمن سازی هایی که صورت گرفته، شاید به جای لقب مرگبارترین جاده دنیا بتوان لقب یکی از زیباترین جاده های دنیا را به جاده Yungas داد. اگر برای دوچرخه سواری روزی قصد عزیمت به سمت بولیوی و جاده مرگ را داشتید، فقط سعی کنید که زنده بمانید تا بتوانید داستان صلیب های پرتعداد قربانیان این جاده را برای فرزندانتان تعریف کنید!

منبع: curiosity.com

بیشتر بخوانید: دورافتاده ترین نقاط دنیا ، ۵ نقطه دور افتاده، متروک و ترسناک روی کره زمین 

بیشتر بخوانید: رازهای ناگفته جهان از دیدنی ترین مکان‌های دنیا که کمتر کسی از آنها خبر دارد!

بیشتر بخوانید: بزرگترین کلاهبردار آمریکا ، فروش پل بروکلین دوبار در هفته برای چندین سال، با George C. Parker آشنا شوید!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا