حیوانات خانگی

سگ باکسر: آشنایی با نژاد Boxer و ویژگی آن‌ها!

سگ باکسر Boxer
۷+

در میان نژاد سگ‌ها سگ باکسر Boxer از چهره‌ای نه چندان لطیف بر خوردار است که با تمام خشونت می‌توان گفت یکی از نجیب ترین سگ‌ها به شمار می‌رود. در صورتی که Boxer را برای نگهداری انتخاب کرده‌اید با این مقاله نت نوشت همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری از سگ باکسر به دست آورید.

سگ باکسر Boxer

ویزگی‌های ظاهری سگ باکسر

Boxer‌ها در میان تمامی نژاد‌های سگ به نجابت و وفاداری مشهور هستند. چشم‌های بزرگ و عضلات بسیار بزرگ تر صورت مربعی شکل سگ باکسر را تحت الشعاع قرار داده است. معمولا این سگ‌ها قد  خیلی بلندی ندارند ولی اندامی بسیار قوی دارند.

گوش‌های بیشتر مدل‌های Boxer آویزان و افتاده بر روی صورت می‌باشد ولی برخی از مدل‌های آن‌ها نیز گوش‌های بلند و تیز دارند. بیشتر Boxer ها رنگی تیره و غنی شده دارند و پوست آن‌ها سیاه و یا قهوه‌ای تیره می‌باشد.

از صفاتی که معمولا به Boxer‌ها داده می‌شود شرافت و بزرگ منشی می‌باشد. آن چه که Boxer‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند صفات نام برده می‌باشد که در بین این سگ‌ها کم و بیش مشاهده می‌شود.

  • قد:  ۲۵ اینچ (مرد) ۲۱-۲۵ اینچ (زن)
  • وزن: ۶۵-۸۰ پوند (مرد) ۵۰-۶۵ پوند (زن)
  • مدت زمان زندگی: ۷-۱۰ سال

بیشتر بخوانید: سگ سیبرین هاسکی: آشنایی با نژاد Siberian Husky و ویژگی آن‌ها!

این سگ‌ها بهترین گزینه برای خانواده‌ها و به خصوص کودکان به شمار می‌روند.

ویژگی‌های رفتاری سگ باکسر

سگ‌های Boxer بیشتر از آن که جنگجو باشد وفاداری عمیق و زیادی به صاحبان خود دارند. این سگ‌ها بهترین گزینه برای خانواده‌ها و به خصوص کودکان به شمار می‌روند. Boxer یک محافظ کامل و امن برای نگهداری از کودک و یا بیمار به حساب می‌آید.

این نوع نژاد سگ یکی از بهترین‌ها برای افراد مبتلا به بیماری صرع می‌باشد. این سگ‌ها از روی محبت و علاقه‌ای که به صاحبان خود دارند گاهی اوقات ممکن است خطر آفرین باشند. هیجان زیاد سبب بالا و پایین پریدن آن‌ها می‌شود و بهتر است که صاحبان Boxer‌ها در این مورد آن‌ها را تربیت کنند.

این سگ‌ها به راحتی آموزش نمی‌بینند و تربیت آن‌ها کمی دشوار می‌باشد ولی در صورتی که بتوانید آن‌ها را به درستی آموزش دهید به خوبی می‌توانند برقصند. حتی برخی از سگ‌های Boxer می‌توانند به خوبی با پیشانی خود توپ بازی کنند.

این نژاد سگ‌ها بازیگوشی و رفتارهای انرژیک را بسیار دوست دارند. خلق و خوی آن‌ها بسیار شارژ و با انرژی می‌باشد. نسبت به وفاداری در خانواده بسیار حساس هستند. در صورتی که از یک خانواده مراقبت کنند در برابر غریبه‌ها بسیار دشمن خطرناکی محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: سگ سرابی: آشنایی با نژاد ایرانی Sarabi Mastiff و ویژگی‌های آن‌ها!

این نژاد سگ‌ها بازیگوشی و رفتارهای انرژیک را بسیار دوست دارند. خلق و خوی آن‌ها بسیار شارژ و با انرژی می‌باشد.

این نژاد سگ‌ها بازیگوشی و رفتارهای انرژیک را بسیار دوست دارند. خلق و خوی آن‌ها بسیار شارژ و با انرژی می‌باشد.

روش زندگی سگ باکسر

نژاد سگ باکسر نیاز به همکاری و ورزش بسیار دارد. در صورتی که این نیاز‌ها بر آورده نشود این سگ‌ها می‌تواند مخرب باشند. بهتر است که هیچ وقت سگ باکسر را در خانه تنها نگذارید.

در زندگی سگ باکسر همیشه می‌بایست یک همراه وجود داشته باشد. این سگ‌ها می‌توانند گزینه‌های بسیار خوبی برای املاک بزرگ و حتی آپارتمان‌های شهری به شمار آیند.

هوای خنک یکی از گزینه‌های زندگی آن‌ها می‌باشد. هر چند که در آب و هوای گرم هم می‌توانند دوام بیاورند ولی بهتر است دمای محیط زندگی یک سگ باکسر را همیشه خنک نگه دارید.

تنها بودن در ذات Boxer نیست. در صورتی که تنها بمانند هر آن چه را که نباید انجام دهند، انجام خواهند داد.

تنها بودن در ذات Boxer نیست. در صورتی که تنها بمانند هر آن چه را که نباید انجام دهند، انجام خواهند داد.

نیاز‌های اساسی سگ Boxer

تمامی مدل‌های مختلف سگ‌ها نیاز به ورزش و پیاده روی دارند ولی سگ‌های Boxer بیشتر از سایر مدل‌ها می‌بایست پیاده روی کند. تنها بودن در ذات Boxer نیست. در صورتی که تنها بمانند هر آن چه را که نباید انجام دهند، انجام خواهند داد.

سعی کنید وظیفه‌ای به Boxer بدهید. نگهداری از سالمند، نگهداری از کودک یا حتی یک بیمار و گاهی مراقبت از یک ملک نیز می‌تواند تنهایی Boxer را پر کند. پیاده روی‌های روزانه و منظم باید در برنامه زندگی Boxer قرار گیرد.

به طور معمول تمامی Boxer‌ها نیاز دارند که با برس‌های مخصوص واکس زده شوند. این کار حالت ماتی که در پوست آن‌ها مشاهده می‌شود را از بین می‌برد و موهای زائد را نیز نابود می‌کند. این دسته از سگ‌ها می‌بایست از غذای با کیفیتی مصرف کنند. چه از نظر تجاری و چه از نظر خاصیت مواد مغذی می‌بایست غذای مناسب و کاملی به Boxer‌ها داد.

Boxer‌ها متناسب با سنی که دارند رژیم مناسب غذایی نیاز خواهند داشت. علاوه بر این‌ها به دلیل این که بیشتر Boxer‌ها با اضافه وزن مواجه می‌شوند می‌بایست میزان کالری مصرفی آن‌ها را حتما بررسی کنید. این نژاد از سگ‌ها چه در دوران توله سگی خود و چه در بزرگسالی می‌بایست تحت کنترل رژیم غذایی قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: سگ ژرمن شپرد: آشنایی با نژاد German Shepherd و ویژگی آن‌ها!

این سگ‌ها در محیط‌های اجتماعی بسیار بهتر و راحت تر آموزش داده می‌شوند. تکرار می‌تواند برای یک سگ باکسر بسیار کسل کننده و خسته کننده باشد.

این سگ‌ها در محیط‌های اجتماعی بسیار بهتر و راحت تر آموزش داده می‌شوند. تکرار می‌تواند برای یک سگ باکسر بسیار کسل کننده و خسته کننده باشد.

بازی‌های مورد علاقه سگ باکسر

سگ‌های Boxer سگ هایی بسیار باهوش و با استعداد بالا می‌باشند. این سگ‌ها هر روز نیاز به بازی و سرگرمی‌های ذهنی و فیزیکی دارند. بهتر است که در مکان‌های آرام و بی سر و صدا بازی کنند. هرگز اجازه ندهید سگ باکسر در مکان‌های شلوغ و پر رفت و آمد بدون قلاده باشد.

این نژاد از سگ‌ها یک سگ وحشی محسوب می‌شود و این بدان معنا است که پرش و جهش زیادی در این سگ‌ها مشاهده می‌شود و هر آن امکان هجوم بردن آن‌ها به انسان وجود خواهد داشت. سگ‌های Boxer قدرتمند و بسیار قوی هستند و حتی یک توله سگ کوچک Boxer نیز جنب و جوش و قدرت بالایی دارد.

این سگ‌ها در محیط‌های اجتماعی بسیار بهتر و راحت تر آموزش داده می‌شوند. تکرار می‌تواند برای یک سگ باکسر بسیار کسل کننده و خسته کننده باشد.

ورزش‌های تیمی و ورزش هایی که همراه با چابکی و فرمانبرداری باشد برای یک سگ باکسر بهترین بازی و سرگرمی محسوب می‌شود. این سگ‌ها بهترین جویندگان مواد مخدر می‌باشند.

مراقبت‌های مورد نیاز سگ باکسر

آزمایشاتی که در بین این سگ‌ها می‌بایست حتما انجام شود شامل آزمایشات ارزیابی هیپ، کنترل بیماری‌های آرنج، کنترل مشکلات تیروئید، کنترل قلب به خصوص دریچه آئورت، کنترل کاردیومیوپاتی، تست‌های مربوط به DNA و میلوپاتی می‌باشد.

بیشتر بخوانید: سگ شیتزو: آشنایی با نژاد Shih Tzu و ویژگی‌های آن‌ها!

سگ‌های Boxer کوچک که جثه‌ای ریز دارند معروف به Bullenbeisser می‌باشند و با این نام شناخته می‌شوند.

سگ‌های Boxer کوچک که جثه‌ای ریز دارند معروف به Bullenbeisser می‌باشند و با این نام شناخته می‌شوند.

طبقه بندی انواع سگ Boxer

سگ‌های Boxer اولیه در دو گونه مختلف بودند:

  • نوع Molosser
  • نوع Bullenbeisser.

محققان بر این باورند که بیش از یک شاخه ژنتیکی از این سگ‌ها وجود داشته است. سگ‌های Boxer کوچک که جثه‌ای ریز دارند معروف به Bullenbeisser می‌باشند و با این نام شناخته می‌شوند. سگ‌های بزرگ تر که در شکار نیز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند به Brabanter Bullenbeiser معروف هستند.

منشا اصلی نام این نژاد از سگ‌ها به طور دقیق مشخص نیست ولی برخی از محققان می‌گویند که سگ باکسر به این دلیل به این نام خوانده می‌شوند که هنگام مبارزه از مشت‌های خود به خوبی استفاده می‌کنند به همین خاطر آن‌ها را Boxer می‌نامند.

بیشتر بخوانید: سگ پاگ: آشنایی با نژاد Pug و ویژگی آن‌ها!

همه سگ‌ها نیاز به مراقبت‌های خاصی دارند. نژاد سگ باکسر نیز نسبت به سرما یا گرمای زیاد بسیار حساس بوده و ممکن است که دچار بیماری و مشکل شود.

همه سگ‌ها نیاز به مراقبت‌های خاصی دارند. نژاد سگ باکسر نیز نسبت به سرما یا گرمای زیاد بسیار حساس بوده و ممکن است که دچار بیماری و مشکل شود.

بیماری‌های رایج سگ باکسر

همه سگ‌ها نیاز به مراقبت‌های خاصی دارند. نژاد سگ باکسر نیز نسبت به سرما یا گرمای زیاد بسیار حساس بوده و ممکن است که دچار بیماری و مشکل شود.

بیماری هایی که ممکن است یک سگ باکسر به آن مبتلا شود بیماری‌های قلبی، تنگی آئورت و مشکلاتی در تیروئید است. البته برخی از این سگ‌ها ممکن است که به سرطان‌های خاص نیز مبتلا شوند. دیسپلازی هیپ یا همان در رفتگی مفصل لگن و میلوپاتی دژنراتیو نیز از جمله بیماری‌های رایج در بین سگ‌های این نژاد می‌باشد.

بیشتر بخوانید: سگ پیت بول: آشنایی با نژاد Pit bull و ویژگی آن‌ها!

در ایام گذشته صاحبان این سگ‌ها معمولا نام کشتارگاه خود را بر روی سگ‌های Boxer خود می‌گذاشتند

تاریخچه سگ Boxer

Boxer‌ها تاریخ طولانی و جالبی دارند. برای قرن‌های متمادی نژاد‌های مختلفی از سگ‌ها به عنوان سگ‌های شکاری استفاده می‌شده است. تا این که در قرن شانزدهم میلادی نژاد سگ باکسر کشف شد. این نژاد در سراسر قاره اروپا گسترش پیدا کرد.

بیشتر محققان بر این باورند که سگ باکسر از شمال شرقی بلژیک یافت شده است. با همه این‌ها نژاد سگ باکسر در آلمان توسعه بسیاری پیدا کرده و  اکنون در این ناحیه به وفور یافت می‌شود. در ابتدا این سگ‌ها به عنوان کمک قصاب و یا کمک در کنترل کشتارگاه‌ها استفاده می‌شدند.

در ایام گذشته صاحبان این سگ‌ها معمولا نام کشتارگاه خود را بر روی سگ‌های Boxer خود می‌گذاشتند. در جنگ جهانی اول و دوم سگ‌های این نژاد یکی از بهترین حاملان کابل‌های ارتباطی و کمک رسانی به سربازان بودند.

مدت‌ها سگ‌های این نژاد به عنوان سگ پلیس نیز استفاده می‌شدند تا این که بیشتر برای خانواده و نگهداری از بیماران و یا کودکان مورد استفاده قرار گرفتند. Boxer نژادی بود که برای نخستین بار پس از جنگ جهانی اول به ایالت متحده امریکا وارد شد و تا اواخر دهه ۱۹۳۰ محبوبیت کافی و زیادی نداشت.

این در حالی است که اکنون یکی از محبوب ترین نژاد سگ به خصوص در آلمان نژاد Boxer به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: سگ دوبرمن: آشنایی با نژاد Doberman و ویژگی آن‌ها!

منابع : + + + +

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا