شبکه‌های اجتماعی

بنیان گذار واتساپ میگوید که فیسبوک را حذف کنید!

در سال ۲۰۱۴ فیسبوک نرم افزار پیام رسان واتساپ را با قیمت ۱۶ میلیارد دلار خریداری و بنیانگذاران این اپلیکیشن Jan Koum و Brian Acton را به افرادی ثروتمند در دنیا تبدیل کرد. جان کوم همچنان در مجموعه واتساپ حضور داشته و مدیریت این کمپانی را عهده دار است. اما برایان اکتون چندی پیش این مجموعه را ترک و در اوایل سال جاری میلادی نیز شروع به سرمایه گذاری بر روی برنامه ای جدید کرد.

او در پستی که در صفحه توییتر خود منتشر کرده، از دنبال کنندگان خود خواسته است که فیسبوک را “delete” کنند:

“زمانش فرا رسیده است. هشتگ #deletefacebook را گسترش دهید.”

اکتون که در حال حاضر سرمایه ای ۶٫۵ میلیارد دلاری دارد، حاضر به پاسخ گویی در این باره نشده است. مشخص نیست که احساس و نظر اکتون در رابطه با فیسبوک، به اپلیکیشن بنیان گذاری شده توسط او یعنی واتساپ نیز کشیده خواهد شد یا خیر. اکتون در ماه گذشته یک سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری را بر روی اپلیکیشن سیگنال که جایگزینی مستقل برای واتساپ میباشد، انجام داده است.

این توئیت پس از یک دوره کوتاه پنج روزه که در آن خبرهایی مبنی بر نقض حریم خصوصی کاربران توسط فیسبوک و قرار دادن اطلاعات آنها در اختیار شرکت کمبریج آنالیتیکا به بیرون درز کرده بود، منتشر شده است. در این بازه پنج روزه، فیسبوک سقوطی سنگین در ارزش سهام خود را تجربه کرد.

اکتون نخستین مدیر اجرایی فیسبوک نیست که پس از ترک این شرکت اقدام به بدگویی درباره آن میکند. پیش از این Sean Parker، Justin Rosenstein و Roger McNamee نیز پس از ترک مجموعه فیسبوک، چنین اظهاراتی را بیان داشته بودند.

منبع

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا