1398-03-01
سینمای جهان

فیلم Broken Embraces آغوش های گسسته کاری از پدرو آلمودوار

Broken Embraces

پدرو آلمودوار فیلمساز اسپانیایی و کارگردان درام پوستی که در آن زندگی می کنم محصول سال ۲۰۱۱ در سال ۲۰۰۸ فیلم Broken Embraces آغوش های گسسته را بازی پنلوپه کروز و جمعی دیگر از بازیگران ساخت. فیلم روایتی از نویسنده – کارگردانی است که سال ها پیش در تصادف وحشتناکی بینایی اش را از دست داده و حالا به این شکل زندگی اش خو کرده است.

پدرو آلمودوار فیلمساز اسپانیایی و کارگردان درام پوستی که در آن زندگی می کنم  محصول سال ۲۰۱۱ در سال ۲۰۰۸ فیلم Broken Embraces یا آغوش های گسسته را بازی پنلوپه کروز و جمعی دیگر از بازیگران ساخت. فیلم روایتی از نویسنده – کارگردانی است که سال ها پیش در تصادف وحشتناکی بینایی اش را از دست داده و حالا به این شکل زندگی اش خو کرده است. ناگهان یک اتفاق  او را به سال های جوانی، به سال هایی که با چشم سر می دیده به سال هایی که عشق عضو جدا ناپذیر اش بوده است پرتاب می کند و ادامه ی داستان …

فیلم Broken Embraces کاری از پدرو آلمودوار

سینمای آلمودوار خاص خودش است. به طور کلی داستان گویی حساب شده به همراه شخصیت پردازی مناسب و اوج های با حساب و کتاب از ویژگی های کار اوست به این شکل که شخصیت های او به ناگه به فیلم پرتاب نمی شوند و کارگردان سابقه ای از آن ها را پازل گونه به مخاطب نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: نگاهی به فیلم The Theory Of Everything تئوری همه چیز به بهانه درگذشت استیون هاوکینگ

Broken Embraces آغوش های گسسته یک درام تلخ است که روایتگر داستان های عاشقانه ی در هم تنیده ای میان چهار شخصیت اصلی فیلم است. در این میان عشق آلمودوار به سینما از همه چیز پر رنگ تر است. در طول داستان Broken Embraces آغوش های گسسته بیننده با فلش بک هایی با مفاهیمی چون عشق، مرگ، انتقام، حسادت و … آشنا می کند. داستانی که گاه مخاطب را غرق عشقی شیرین می کند، گاه علامت سوال بر چهره اش می نشاند و گاه انگیزه ی انتقام را در او پر رنگ و پر رنگ تر می کند.

در Broken Embraces آغوش های گسسته با وجود رفت و برگشت های زمانی، تماشاگر به اشتباه نمی افتد و مخاطب در اوج های متوالی، همچنان هیجان خود را حفظ می کند. فیلم روایتگر آغوش هایی است که به واسطه ی اتفاقات مختلف از هم جدا شده اند. بازگشت به گذشته از شاخصه های فیلم آلمودوار است که گره های داستان در آن نهفته است. کارگردانی که سعی می کند هر روز حداقل یک فیلم ببیند و این چنین بر جهان بینی سینمایی اش اضافه کند. او معتقد است که فیلم هایش از هر نظر، مالی، عاطفی و هنری، میراث او هستند.

بیشتر بخوانید: تحلیل فیلم Fight Club باشگاه مشت زنی اثر دیوید فینچر، زیر زمینی برای فوران جسم

هدف او این است که هر چه بیش‌ تر برای رسیدن به سادگی کار کند. همیشه از قصد فقط از لنزهایی با فاصله‌ی کانونی کم یا زیاد استفاده می‌کند. به‌ ندرت در کارهایم حرکت دوربین دیده می‌شود. به نقطه‌ای رسیده‌ است که تقریباً خودش را مجبور می‌کند فیلم‌نامه را به گونه‌ای بنویسد که کم‌ترین حرکت دوربین را نیاز داشته باشد. درباره ی شکل گیری ایده ی اصلی فیلم باید گفت که کارگردان همیشه علاقه مند بوده درباره ی کارگردانی بنویسد که دچار نوعی معلولیت است و چون خودش مبتلا به بیماری مزمن میگرن بوده است گاهی وقت ها مجبور می شده ساعت ها در اتاقی تاریک بماند و همین تجربه منجر به این ایده شده است.

جالب است که پنلوپه کروز بازیگر نقش لنا در بیش از ۳ فیلم آلمادوار ایفای نقش کرده و در همه ی این فیلم ها بی شک بازیگری تاثیر گذار بوده است. او اخیراً در جدیدترین ساخته ی اصغر فرهادی با نام “همه می دانند” به همراه همسرش “خاویر باردم” بازی کرده است.

بیشتر بخوانید: تحلیل فیلم Perfume: The Story of a Murderer کاری از تام تیکور

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا