گجت‌ها

فلش اسپیدلایت ۴۷۰EX-AI کانن! نوررسانی به سوژه را حرفه ای تر کنید!

اسپیدلایت 470EX-AI کانن

شرکت صاحب نام Canon اسپیدلایت جدید خود با نام ۴۷۰EX-AI را معرفی کرده است که کمک زیادی را در این زمینه به عکس برداران خواهد کرد…

۰

فلش دوربین از جمله ابزار هایی است که اگر نحوه کار با آن را به درستی فرا بگیرید، میتوانید عکس هایی خارق العاده را ثبت کنید. حال شرکت صاحب نام Canon اسپیدلایت جدید خود با نام ۴۷۰EX-AI را معرفی کرده است که کمک زیادی را در این زمینه به عکاسان خواهد کرد. این فلش با قیمت ۳۹۹ دلار در ماه آوریل عرضه خواهد شد و از خصوصیات آن میتوان به “شناسایی و رساندن بهترین فضای نوردهی به صورت اتوماتیک به سوژه” اشاره کرد.

 اسپیدلایت 470EX-AI کانن

اسپیدلایت ۴۷۰EX-AI کانن

اگرچه ممکن است فلش ۴۷۰EX-AI مشابه دیگر اسپیدلایت های کانن به نظر برسد، اما از دو موتور در درون و یک سنسور در حاشیه بهره برده است. وقتی برای دو مرتبه دکمه شاتر دوربین را فشار دهید، “فلش” سوژه را مورد بررسی قرار داده و فاصله خود تا آن را محاسبه میکند. سپس بلافاصله بهترین شرایط برای نوررسانی به سوژه را در پیدا نموده و آن را اعمال میکند.

 اسپیدلایت 470EX-AI کانن

اسپیدلایت ۴۷۰EX-AI کانن

اگرچه این فلش جدید، ایده ای جالب از سوی کانن میباشد اما با محدودیت هایی هم رو به رو است. به عنوان مثال، اگر فلش نقطه مدنظر خود را انتخاب کند و آنگاه دوربین را حرکت دهید، باید کل مراحل را مجدداً تکرار کنید وگرنه فرایند نوررسانی به سوژه به درستی صورت نخواهد گرفت. نکته ای که در رابطه با این فلش حائز اهمیت است این بوده که حتی اگر دوربین را به صورت عمودی در دست بگیرید، ۴۷۰EX-AI وظیفه خود را به درستی انجام خواهد داد. مدنظر داشته باشید که حداکثر فاصله در نظر گرفته شده‌ی سنسور از سوژه ۷ متر است.

 اسپیدلایت 470EX-AI کانن

اسپیدلایت ۴۷۰EX-AI کانن

با این حال، شاهد یک حالت “نیمه اتوماتیک” میباشیم. این حالت به عکاسان اجازه میدهد که زاویه مدنظر را برای فلش انتخاب کرده و فلش را بر روی آن قفل نمایند. آنگاه هر دفعه که دکمه شاتر را فشار دهند، فلش چرخیده و به سمت زاویه مدنظر بازمیگردد. البته این ویژگی همیشه قادر نیست که هنگام حرکت دوربین یا عکاس، زاویه مدنظر را به درستی شناسایی کند. با این وجود، خصوصیتی است که میتواند مفید واقع شود.

لازم به ذکر است که تمام این فناوری ها، سبب افزایش زیاد قیمت این فلش نشده و هنوز هم میتوانید همچون یک فلش معمولی بر روی آن حساب باز کنید. شرکت کانن از هیچ گونه فرستنده رادیویی در ۴۷۰EX-AI استفاده نکرده است. در نهایت امیدواریم که این فلش در خارج از جعبه و هنگام استفاده نقش مورد انتظار خود را به درستی انجام دهد.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا