تلفن همراه

هشدار روسای FBI، CIA و NSA درباره شرکت هوآوی: از گوشی های Huawei استفاده نکنید!

هشدار روسای FBI، CIA و NSA درباره شرکت هوآوی: از گوشی های Huawei استفاده نکنید! به تازگی سران شش سازمان بزرگ اطلاعاتی آمریکا درباره استفاده شهروندان این کشور از محصولات ساخته شده توسط غول های فن آوری چینی، Huawei و ZTE هشدار داده اند.

۱+

به تازگی سران شش سازمان بزرگ اطلاعاتی آمریکا درباره استفاده شهروندان این کشور از محصولات ساخته شده توسط غول های فن آوری چینی، Huawei و ZTE هشدار داده اند. جامعه اطلاعاتی آمریکا در مورد روابط گسترده کمپانی چینی هواوی و دولت این کشور بسیار نگران اند. تا پایان با نت نوشت همراه باشید.

 براساس گزارش CNBC، این هشدار توسط روسای گروه اطلاعاتی در جلسه استماع کمیته اطلاعات سنا در روز سه شنبه اعلام شده است. این گروه شامل سران اداره تحقیقات فدرال FBI، سازمان سیا CIA، آژانس امنیت ملی NSA و مدیر اطلاعات ملی این کشور می باشد.

هشدار روسای FBI، CIA و NSA درباره شرکت هوآوی: از گوشی های Huawei استفاده نکنید!

کریس وری، رئیس پلیس فدرال آمریکا، در اظهاراتش گفته است:

 دولت عمیقا نگران مخاطرات قدرت گرفتن شرکت های وابسته به دولت های خارجی در شبکه مخابراتی ایالات متحده است. این امر ظرفیت های لازم برای دستکاری مخرب یا سرقت اطلاعات شهروندان فراهم می کند و چنین شرکت هایی می توانند از این ظرفیت برای جاسوسی به نفع دولت های خود بهره برداری نمایند.

البته این اظهارات، چیز جدیدی نیستند. جامعه اطلاعاتی ایالات متحده مدتهاست از شرکت هواوی که توسط مهندس سابق ارتش آزادیبخش چین تاسیس شده است و از سوی سیاستمداران آمریکایی به عنوان ” بازوی دولت چین” توصیف می شود، هراسناک اند.

  این احتیاط منجر به ممنوعیت معامله برای قراردادهای دولتی ایالات متحده با این شرکت در سال ۲۰۱۴ شده است و موانعی را برای حضور این شرکت در بازار محصولات مصرفی ایالات متحده ایجاد کرده است.

اگر چه Huawei در ابتدا به عنوان یک شرکت مخابراتی و با هدف تولید سخت افزار برای زیرساختهای ارتباطی شروع به کار کرد، اما گوشی های تولیدی این شرکت در سالهای اخیر بسیار موفق بوده اند. در سپتامبر گذشته این شرکت توانست شرکت اپل را در تولید اسمارت فون ها پشت سر بگذارد و پس از سامسونگ، جایگاه دوم جهان را به خود اختصاص دهد.

اما شرکت هواوی به علت مخالفت های دولت آمریکا، هرگز نتوانسته است در بازار سودآور این کشور عرض اندام کند. ماه گذشته، Huawei قصد عرضه گوشی Mate 10 Pro از طریق شرکت AT&T در خاک ایالات متحده را داشت، اما این شرکت در آخرین لحظه به دلیل فشار سیاسی از قرارداد خارج شد. رئیس هیئت مدیره شرکت هوآوی در طی یک سخنرانی در نمایشگاه CES این تصمیم را “زیانی بزرگ” برای این شرکت و زیانی بزرگ تر برای مصرف کنندگان توصیف کرد.

هشدار روسای FBI، CIA و NSA درباره شرکت هوآوی: از گوشی های Huawei استفاده نکنید!

Mate 10 pro

قانونگذاران ایالات متحده در حال کار بر روی لایحه ای اند که کارکنان دولت را از استفاده از تلفن های Huawei و ZTE منع می کند. ریچارد بار، رییس کمیته اطلاعاتی مجلس سنای ایالات متحده، در جلسه استماع روز سه شنبه گفت:

” نگرانی من امروز، چین و مخصوصا شرکت های مخابراتی چینی مانند هوآوی و ZTE می باشند که ارتباطات گسترده ای با دولت چین دارند. “

در پاسخ به این اظهارات، سخنگوی هواوی در گفتگو با CNBC گفته است:

هواوی از فعالیت های دولت آمریکا که ظاهرا با هدف منع تجارت این کمپانی در خاک این کشور رخ می دهد آگاه است. هوآوی مورد اعتماد مشتریانی در ۱۷۰ کشور دنیاست و خطرات سایبری که ممکن است برای کاربرانش داشته باشد از فروشنده های حوزه ICT بیشتر نیست.

منبع: theverge

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا