1397-11-28
اخبار تکنولوژی

پلیس چین از عینک هوشمند با قابلیت تشخیص چهره برای شناسایی مجرمین استفاده می‌کند!!

پلیس چین از عینک هوشمند با قابلیت تشخیص چهره برای شناسایی مجرمین استفاده می‌کند!! به تازگی پلیس راه آهن چین در ایستگاه های قطار شهر Zhengzhou، از عینک های آفتابی مجهز به قابلیت تشخیص چهره برای شناسایی مظنونان، استفاده می کند.

به تازگی پلیس راه آهن چین در ایستگاه های قطار شهر Zhengzhou، از عینک های آفتابی مجهز به قابلیت تشخیص چهره برای شناسایی مظنونان، استفاده می کند. به گفته روزنامه رسمی حزب کمونیست People’s Daily، این عینک که تولید شرکت LLVision بوده و بسیار شبیه به عینک هوشمند گوگل (Google Glass) می باشد، در اوایل سال جاری رونمایی شده است و تاکنون منجر به شناسایی و دستگیری هفت مجرم شده است. تا پایان با نت نوشت همراه باشید.

این عینک هوشمند به یک پایگاه داده متصل است که می تواند چهره مسافران را با مظنونین جنایی مطابقت دهد. Wu Fei، مدیر عامل شرکت LLVision، در گفتگو با وال استریت ژورنال گفته است که در طی آزمایش مشخص شده که این سیستم می تواند چهره ها را از میان یک دیتابیس ۱۰۰۰۰ نفری در زمانی کمتر از ۱۰۰ میلی ثانیه شناسایی کند.

تا کنون این عینک مجرمان مختلفی اعم از ناقضان قوانین ترافیکی تا جنایتکارانی که مرتکب قاچاق انسان شده اند را شناسایی کرده است. ۲۶ نفر دیگر که از اسناد هویت جعلی استفاده می کردند نیز از سفر با قطار منع شده اند.

پلیس چین از عینک های هوشمند مجهز به قابلیت تشخیص چهره برای شناسایی مجرمین استفاده می کند!!

پلیس چین از عینک های هوشمند مجهز به قابلیت تشخیص چهره برای شناسایی مجرمین استفاده می کند!!

پلیس چین از عینک های هوشمند مجهز به قابلیت تشخیص چهره برای شناسایی مجرمین استفاده می کند!!

در چین، مردم باید از مدارک هویتی برای مسافرت با قطار استفاده کنند. این قانون با هدف منع استفاده از قطارهای پر سرعت برای افرادی که بدهی زیادی دارند و یا اقلیت های مذهبی که اسناد هویتیشان ضبط شده است، می باشد. این افراد برای گرفتن یک گذرنامه معتبر، چندین سال باید صبر کنند.

در حالی که این اولین بار است که مقامات چینی از عینک تشخیص چهره استفاده می کنند، این تکنولوژی به طور گسترده ای توسط پلیس این کشور مورد استفاده قرار گرفته است. چین هم اکنون در حال ساخت سامانه ای پیشرفته تر است که چهره هر یک از ۱٫۳ میلیارد شهروند این کشور را در زمان سه ثانیه تشخیص می دهد.

این برنامه ها توسط گروه های حقوق بشری محکوم شده است. این گروه ها معتقدند پیاده سازی این فناوری تجاوزی به حریم خصوصی افراد است.

سوفی ریچاردسون، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر در چین، در مورد استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره برای زیر نظر گرفتن اقلیت های مذهبی گفته بود:

” مقامات چینی فکر می کنند که می توانند با قرار دادن افراد زیر ذره بین، “ثبات اجتماعی” به دست بیاورند، اما این برنامه ها سوء ظن بیشتری در جهت تقویت خصومت نسبت به دولت ایجاد می کنند. پکن باید بلافاصله این برنامه را متوقف کند و تمام اطلاعات جمع آوری شده از افراد بدون رضایت کامل و آگاهانه آن ها را نابود سازد.”

این عینک ها تنها چند هفته قبل از سال نو چینی عرضه شده اند. انتظار می رود از ۱ فوریه تا ۱۲ مارس ۳۸۹ میلیون سفر ریلی در این کشور انجام شود.

منبع: businessinsider

۱ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا