تلفن همراه

بازار موبایل های چینی با بیشترین کاهش تقاضا پس از سال ۲۰۱۳ مواجه شده است!

بازار اسمارت فون های چینی

گروه تحلیلی بازار Canalys در گزارشی اعلام کرد که اسمارت فون های چینی در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ میلادی با بزرگترین رکود خود مواجه شده اند، به طوری که تعداد محموله های این اسمارت فون ها به ۹۱ میلیون واحد کاهش یافته است.

۰

گروه تحلیلی بازار Canalys در گزارشی اعلام کرد که موبایل های چینی در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ میلادی با بزرگترین رکود خود مواجه شده اند، به طوری که تعداد محموله های این اسمارت فون ها به ۹۱ میلیون واحد کاهش یافته است. از سال ۲۰۱۳ به بعد همیشه تعداد گوشی های تلفن همراه در محموله های اسمارت فون های چینی در هر مدت سه ماهه ای از سال از ۱۰۰ میلیون واحد تجاوز می کرد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

متخصصان Canalys معتقدند که بازار چین توسط کمپین های بازاریابی بی پایان هر یک از کمپانی های تولید اسمارت فون به سادگی در معرض خطر قرار می گیرد. Mo Jia که یک تحلیلگر پژوهشی می باشد در این مورد می گوید: “سطح بالای رقابت در بازار، هر فروشنده ای را مجبور به تقلید کردن از محصولات و استراتژی های بازاریابی دیگر رقبا می کند.” اساسا، شرکت های تولیدکننده ی تلفن های هوشمند نیاز به تمرکز بر توسعه ی مدل های متنوع با ویژگی های گوناگون دارند تا بازار خود را با دستگاه های تکراری و تبلیغات مشابه اشباع نکنند.

کمپانی های بزرگ بازار اسمارت فون ها نظیر سامسونگ، Meizu، Oppo و Vivo با کاهش بسیار زیادی در فروش خود مواجه شده اند، به طوری که تعداد محموله های Meizu و سامسونگ هر سال به نصف میزان سال قبل خود کاهش می یابند. اپل هم اوضاع بهتری ندارد و در جایگاه پنجم تعداد محموله قرار گرفته است. تعداد محموله های Vivo به ۱۵ میلیون و تعداد محموله های Oppo هم به ۱۸ میلیون واحد کاهش یافته اند، یعنی برای هر دو کمپانی، هر ساله چیزی در حدود ۱۰ درصد کاهش نسبت به سال قبل از آن اتفاق می افتد.

اما در بازار رو به افول شرکت های بزرگ فروشنده ی تلفن همراه در دنیا چندین برنده هم وجود دارد که همچنان در حال گسترش بازار خود می باشند. Xiaomi با افزایش تعداد گوشی ها در محموله های خود به ۱۲ میلیون واحد، نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد رشد داشته است. البته باید گفت که در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۷، شیائومی با مشکلات تدارکات و تامین منابع مواجه شده بود، بنابراین نمی توان این دوره ی سه ماهه را در رقابت حساب کرد. اما شیائومی با اختصاص بودجه ی بیشتر نسبت به رقبای خود، سعی بر پیشی گرفتن از رقبا در بازار چین دارد و محبوبیت این کمپانی با معرفی گوشی Redmi Note 5 Pro بیشتر هم شده است.

منبع: www.theverge.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا