1398-02-30
حیوانات خانگی

سگ نژاد چائوچائو ، آشنایی با خصوصیات و ویژگی های آن

آشنایی با خصوصیات و ویژگی های سگ نژاد چائوچائو

سگ نژاد چائوچائو معمولاً زیاد اجتماعی و خونگرم نیست. ممکن است از غریبه ها و کسانی که نمی شناسد، کناره گیری کرده و یا حتی به سگ های دیگر پرخاش کند. اما به خانواده اش بسیار اهمیت می دهد و از آن ها محافظت می کند.

سگ نژاد چائوچائو معمولاً زیاد اجتماعی و خونگرم نیست. ممکن است از غریبه ها و کسانی که نمی شناسد، کناره گیری کرده و یا حتی به سگ های دیگر پرخاش کند. اما به خانواده اش بسیار اهمیت می دهد و از آن ها محافظت می کند. برای اطلاع از دیگر ویژگی های سگ نژاد چائوچائو ، این سگ با نمک و دوست داشتنی، در ادامه با نت نوشت همراه شوید.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد شیتزو , هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

مشخصات سگ نژاد چائوچائو

محدوده وزنی:

 • نر و ماده: ۷۰-۴۵ پوند (حدود ۳۲-۲۰ کلوگرم)

قد:

 • نر: ۱۹ اینچ (حدود ۴۸ سانتی متر)
 • ماده: ۱۸ اینج (حدود ۴۶ سانتی متر)

بیشتر بخوانید: سگ نژاد سیبرین هاسکی (Siberian Husky) هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

ویژگی های ظاهری:

 • سر پهن، چشم های کوچک، گوش های به سمت بالا و عمودی، پوست چین خورده
 • طول: متوسط، کوچک
 • رنگ ها: قرمز، آبی، مشکی، دارچینی، کرم
 • نیاز حیوان برای نظافت و تمیز بودن: بالا
 • مناسب برای: شکار و نگهبانی

بیشتر بخوانید: سگ نژاد ژرمن شپرد و هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

دیگر ویژگی های سگ نژاد چائوچائو :

 • احتیاج به بازی و بیرون رفتن در روز: کمتر از بیست دقیقه در روز
 • سطح انرژی: آرام و خونسرد
 • طول عمر: ۱۰ الی ۱۲ سال

سگ نژاد چائوچائو سروصدای زیادی ندارد و هضم و گوارش غذا در این حیوان به کندی صورت می گیرد. همچنین اجتماعی و خونگرم نیستند.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پاگ (pug) و هر چه که باید در مورد آن ها بدانید

چائوچائو سگی با اندازه تقریباً متوسط است. شکل کلی بدن سگ نژاد چائوچائو مربعی است و پاهای صاف و کوتاهی دارد. همچنین دارای گوش های عمودی، جمجمه ای پهن و عریض و دمی حلقوی است که همیشه آن را بالا نگه می دارد. یکی از مشخصه هایی که چائوچائو دارد و شناخته شده است، زبان آبی-مشکی رنگ آن است. چین های روی پوست و صورتش (که معمولاً به وسیله موها پوشیده می شوند) به این حیوان ظاهر با نمکی می دهد. به نسبت اندازه این سگ، می توان گفت که قدرتمند و محکم است. دو نوع پوشش برای این سگ ها وجود دارد. یکی پوشش ضخیم و بلند و دیگری که نرم و کوتاه است.  در هر دو گونه، سگ، پشم های زیادی روی پوست خود دارد. رنگ های پرطرفدار سگ نژاد چائوچائو بیشتر قرمز و مشکی اند، اما این حیوان در رنگ های مختلفی دیده می شود.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پامرانین pomeranian و هر چه که باید راجع به این نژاد بدانید!

ویژگی های رفتاری سگ نژاد چائوچائو :

چائوچائو جزو حیوان های اجتماعی و زودجوش نیست. آن ها از غریبه ها دوری می کنند و با سگ های دیگر هم سر جنگ و دعوا دارند. این ویژگی رفتاری چائوچائو به سابقه آنان در محافظت و نگهبانی از خانه ها و چارپایان بر می گردد. ارتباط برقرار کردن با افراد و حیوانات دیگر معمولاً مسئله حائز اهمیتی تلقی می شود. اگر چیزی باعث رنجش و آزار و اذیت این حیوان باشد، ممکن است بدخلق و گوشه گیر شود.

چائوچائوها بسیار باهوش هستند اما دوست دارند که مستقل باشند و تمایلات خودسرانه ای نیز دارند. پس آموزش دادن و تربیت آن ها می تواند یک چالش برای شما به شمار رود. این حیوان در تمرینات و مسابقاتی که برایش ترتیب می دهید، بسیار خوب عمل می کند. آن ها احتیاج به شخصی مصمم، صبور و با خلاقیت بالا دارند تا توسط او آموزش ببینند. این سگ های دوست داشتنی بسیار محافظه کار هستند و در تربیت آن ها باید به حریم خصوصیشان توجه کرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد داشهوند dachshund

سگ نژاد چائوچائو

سگ نژاد چائوچائو

طرز زندگی سگ نژاد چائوچائو :

چائوچائو به خانواده خود بسیار حساس است و از آن ها محافظت می کند. برای این که کاری کنید تا به خانواده تان خو بگیرد و حیوان صمیمی و خونگرم باشد، باید زود به زود دست به کار شوید تا در فعالیت های اجتماعی درگیر شوند؛ مثلاً در کنار بچه های کوچک باشد. چائوچائو در آموزش ها و تمرینات، قوی عمل می کند تا در میان خانواده جایگاهی کسب کند و یا حتی بتواند در بین اعضا، حکم فرما باشد! بر خلاف مشکلاتی که ممکن است در تمرینات وجود داشته باشد، بعضی از این سگ ها بسیار مطیع و چابک هستند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد مالتیز maltese

همان طور که گفته شد، دو نوع پوشش برای این سگ وجود دارد که نحوه نظافت و رسیدگی برای هر دو گونه متفاوت است. برای چائوچائوهایی با پوشش ضخیم، بهترین کار این است که روزانه آن ها را مرتب و تمیز کنید تا آشفته دیده نشوند. برای نوع دیگر که موهای نازک و نرم دارند، می توانید هر هفته یک تا دو بار آن ها را نظافت و پیرایش کنید. نکته ای که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید، این است که چشمان و صورت او را تمیز نگه دارید. زیرا انبوه موهای این حیوان ممکن است باعث انتقال آلودگی و میکروب و بیماری شود.

تاریخچه سگ نژاد چائوچائو

سگ نژاد چائوچائو یکی از قدیمی ترین نژاد سگ های چینی است. به وجود آمدن نژاد این سگ به هزاران سال پیش می گردد. در قدیم استفاده های زیادی از چائوچائو -متفاوت از آن چه امروزه هست- می شد؛ مثلاً برای شکار، نگهبانی از خانه ها و حیوانات دیگر یا در جاهای سرد برای کشیدن سورتمه ها و متاسفانه حتی برای غذا. نام این حیوان شرقی نیز از واژه Chou که یک کلمه چینی می باشد، گرفته شده است. مشخص نیست که نژاد اسپیتز گسترش یافته نژاد چائوچائو است یا برعکس. در اواخر دهه ۱۸۰۰ غربی ها هم با چائوچائو آشنا شدند و این سگ محبوبیت بسیاری به دست آورد؛ به طوری که در میان ۱۰ نژاد محبوب سگ ها در آمریکا قرار گرفت. اما با  این نژاد در سرزمین بومی خود به خوبی رفتار نشده و در طی گذشت سال ها بر خلاف دیگر نقاط و کشورها نقش کمرنگی در این مناطق داشته اند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد گریت دین و ویژگی های آن ها!

نویسنده: زهرا اسلامی

منبع: www.hillspet.com

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد Dalmatian و هر چه که در مورد آنها باید بدانید!

بیشتر بخوانید: بهترین غذا برای سگ ، مغذی ترین سبزیجات و میوه ها کدامند؟

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم که سگ باردار است؟

بیشتر بخوانید: چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم ؟

بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد سگ را در خانه از بین ببریم؟

بیشتر بخوانید: تربیت سگ ، چگونه از واغ واغ کردن بی موقع سگ جلوگیری کنیم؟

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

 1. Avatar

  Mahsa

  25 اردیبهشت 1397 at 22:37

  0

  Chow chow?

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا