اخبار تکنولوژی

با Song Maker آشنا شوید، ابزار تحت وب گوگل برای ساخت موسیقی و ملودی ها ساده و جمع و جور!

Song Maker مرورگر کروم

بخش موسیقی کروم گوگل، به تازگی از ابزاری جهت ساخت موسیقی رونمایی کرده و آن را Song Maker نامیده است. Song Maker مبتنی بر مرورگر کروم بوده و به شما اجازه میدهد تا با ترکیب صداهای مختلف موسیقی خود را ساخته و آن را به شخص مدنظرتان ارسال کنید.

۰

بخش موسیقی کروم گوگل، به تازگی از ابزاری جهت ساخت موسیقی رونمایی کرده و آن را Song Maker نامیده است. Song Maker مبتنی بر مرورگر کروم بوده و به شما اجازه میدهد با ترکیب صداهای مختلف، موسیقی خود را ساخته و آن را به شخص مدنظرتان ارسال کنید.

آزمایشگاه خلاقیت گوگل، آزمایشگاه موسیقی کروم را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کرد. مجموعه ای از آزمایش هایِ مبتنیِ بر وبِ آزمایشگاهِ موسیقیِ کروم، این نتیجه را در اختیار کاربر قرار داده است تا به شیوه ای متفاوت به ساخت موسیقی بپردازد. این ابزار موسیقی کروم دارای یک نوسان ساز بوده که فرکانس های مختلف صدا را در اختیار شما گذاشته و همچنین امواج صوتی که نمایشی بصری از نحوه ارتعاش صدا در هوا را در اختیار شما قرار خواهد داد.

Song Maker مرورگر کروم

Song Maker مرورگر کروم

Song Maker کمی پیچیده بوده اما نحوه کار با آن آسان میباشد. این ابزار به دو بخش تقسیم شده که بخش اصلی برای ملودی نوازی و بخش قرار گرفته در پایین برای ریتم در نظر گرفته شده است. شما میتوانید در هر قطعه، از بین چند گزینه پیش رو، موسیقی مدنظر خودتان را انتخاب کرده، سپس با استفاده از موس، کیبورد و انگشتان (بسته به دستگاه مورد استفاده) نت های خود را بسازید. (قابل توجه بوده که لازم نمیباشد برای هر نُت، جداگانه بر روی آن کلیک کنید. بلکه میتوانید با Drag کردن مجموعه ای از نُت ها را انتخاب نمایید.)

اگر هیچ پیش زمینه ای از موسیقی ندارید هرگز نگران نباشید. به نظر میرسد Song Maker بازه‌ی نت ها را بر اساس مقیاسی که شما انتخاب میکنید محدود خواهد کرد. شما همچنین میتوانید یک کیبورد MIDI را به کامپیوتر متصل کرده، یا “دکمه میکروفون” را فعال کرده و همزمان در Song Maker آواز بخوانید.

علاوه بر رابط کاربری اصلی، انبوهی از تنظیمات برای شخصی سازی آهنگ شما در نظر گرفته شده است. شما میتوانید گام ها، محدوده اکتاو، طول لوپ ها و… را تنظیم کنید. در مجموع، این یک تجربه جالب و سرگرم کننده است.

Song Maker یکی از انبوه ابزارهای مبتنی بر وب برای ساخت موزیک بوده و البته رایگان میباشد. از دیگر سرویس های ساخت موزیک مبتنی بر وب میتوان به PIXELSYNTH و Arcade اشاره کرد.

PIXELSYNTH به شما امکان میدهد طرح های خود را کشیده و سپس آنها را به موسیقی تبدیل کنید. برای این کار کافی است طرح یا نقاشی مدنظر خود را انتخاب کرده و موسیقی مرتبط با آن را بشنوید.

Novation نیز یک نسخه مبتنی بر مرورگر از سخت افزار Launchpad خود را با نام Arcade ساخته است که میتوان در جهت ساخت موسیقی از آن استفاده کرد.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا