روانشناسی و موفقیت

ترفند نگهداری از کودکان برای والدین باهوش!

ترفندهای نگهداری از کودکان

پدرو مادرهایی که فرزندان خردسال دارند بی شک زندگی بسیار متفاوت تری از دیگران خواهند داشت. روش های هوشمندانه برای نگهداری از کودکان و برطرف کردن استرس های مختلف که با کودک وجود دارد می تواند آرامش عمیقی به زندگی دهد.

۷+

پدرو مادرهایی که فرزندان خردسال دارند بی شک زندگی بسیار متفاوت تری از دیگران خواهند داشت. روش های هوشمندانه برای نگهداری از کودکان و برطرف کردن استرس های مختلف که با کودک وجود دارد می تواند آرامش عمیقی به زندگی دهد. والدینی که می خواهند چندین راه کار ساده ولی بسیار نتیجه بخش را برای نگهداری از کودکان شاهد باشند می توانند با مطالعه این مقاله نت نوشت و مرور این مجموعه از ترفند نگهداری از کودکان زمانی که کنار کودک خود هستند لذت بیشتری ببرند.

ترفند نگهداری از کودکان

خزیدن و نظافت

baby-mop-

چند تکه پارچه حوله ای به لباس کودک خود بدوزید تا زمانی که تمام خانه را طی می کند کمکی هم به شما کرده باشد

بچه ها عاشق خزیدن هستند. مادرانی که از کودک خردسال نگهداری می کنند کمتر فرصت نظافت تمامی خانه را دارند کافیست چند تکه پارچه حوله ای به لباس کودک خود بدوزید تا زمانی که تمام خانه را طی می کند کمکی هم به شما کرده باشد. این ترفند نگهداری از کودکان بدون شک کار شما را ساده تر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: هزینه بچه دار شدن ؛ هزینه های بدنیا آوردن فرزند و آمادگی برای ورود عضو جدید

دارو دادن به کودک

parenting-hacks-1

یکی از سخت ترین بخش های نگهداری از کودکان هنگام بیماری اوست. برای مقدمه چینی جهت این ترفند نگهداری از کودکان باید گفت هیچ کودکی به راحتی دارو را نخواهد خورد ولی شما می توانید انتهای پستانک فرزندتان را بریده و قطره چکان حاوی دارو را داخل آن قرار دهید و زمانی که کودک در خواب است پستانک را در دهانش بگذارید تا آرام آرام دارو را بخورد.

ساحل گردی با کودک نو پا

hacks-for-parents-

فصل تابستان برای افرادی که کودک نوپا دارند زیاد معنای تفریح نمی دهد

فصل تابستان برای افرادی که کودک نوپا دارند زیاد معنای تفریح نمی دهد و شاید بسیاری از والدین از بابت این که نمی توانند با کودک خود به ساحل بروند کمی ناراحت باشند. با آموختن این ترفند نگهداری از کودکان شما می توانید یک پارچه بزرگ کف ساحل پهن کنید و دور تا دور آن را با وسایلتان به حالت دیواری درست کنید که کودک نتواند از آن خارج شود. به این ترتیب هم او از ساحل گردی لذت می برد و هم شما خیالتان راحت می ماند.

بیشتر بخوانید: عوارض دستمال مرطوب کودک و جایگزین طبیعی آن چیست؟

ساماندهی اسباب بازی

لوله های مقوایی داخل دستمال رولی را دور نریزید کنار هم بچسبانید و اجازه دهید وسایل بازی کوچک مانند ماشین ها را داخل آن قرار دهد

یادگیری نظم و ساماندهی به وسایل به خصوص اسباب بازی از همان سال های اول به کودک شروع می شود. لوله های مقوایی داخل دستمال رولی را دور نریزید کنار هم بچسبانید و اجازه دهید وسایل بازی کوچک مانند ماشین ها را داخل آن قرار دهد این کار و ترفند نگهداری از کودکان نظم و زیبایی به اتاقش می دهد.

ساعت خوانی

hacks-for-parents-

استفاده از ساعت های آنالوگ شاید زیاد کارآمد نباشد ولی مسئله ایست که کودک می بایست آن را بداند

استفاده از ساعت های آنالوگ شاید زیاد کارآمد نباشد ولی مسئله ایست که کودک می بایست آن را بداند. برای این که هم خواندن ساعت برایش آسان شود و هم بتواند کارهایش را مدیریت کند یک کاغذ سفید روی صفحه ساعت بچسبانید و زمان انجام هر کار را برایش رنگ آمیزی کنید با این ترفند نگهداری از کودکان حتی می توانید عکس کاری را که قرار است انجام دهد را برایش نقاشی کنید تا راحت تر زمان را پیدا کند.

بیشتر بخوانید: بوسیدن لب کودک ممنوع؛ لب و صورت کودکان را به این دلایل هرگز نبوسید!

صندلی ماشین

parenting-hacks-1

می توانید بین صندلی های کودک یک دیوار مقوایی بگذارید تا کودکان کاملا از یکدیگر فاصله بگیرند و مشکلی پیش نیاید.

والدینی که دو یا سه فرزند دارند خوب می دانند که نشاندن سه فرزند بر روی صندلی عقب ماشین کمی دشوار است. حتی با وجود صندلی اتومبیل باز امنیت کودک به خوبی حفظ نخواهد شد. با آموختن این ترفند نگهداری از کودکان می توانید بین صندلی های کودک یک دیوار مقوایی بگذارید تا کودکان کاملا از یکدیگر فاصله بگیرند و مشکلی پیش نیاید.

کلک نوشابه ای

یشتر والدین بر سر مسئله خوردن دارو یا نوشابه با کودک خود همواره جر و بحث دارند

بیشتر کودکان  به نوشابه علاقمند هستند. این نوشیدنی ها برای آن ها بسیار مضر می باشد و بیشتر والدین بر سر این مسئله با کودک خود همواره جر و بحث دارند. شما می توانید یک نوشیدنی خانگی و مفید برایش تهیه کرده و پشت نوشابه پنهان کنید نوشیدن نوشیدنی پنهانی با نی می تواند کلک خوبی برای جلوگیری از مصرف نوشابه باشد. در این ترفند نگهداری از کودکان حتی این راه کار را می توانید زمانی که می خواهید به کودک دارو بدهید نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه شستن اسباب بازی ؛ روش های ضدعفونی کردن اسباب بازی ها و جلوگیری از بیماری کودکان

نظافت

hacks-for-parents-

کمتر کودکی به راحتی می تواند آبنبات ها یا خرده بیسکوئیت هایی که ریخته است را جمع کند

کمتر کودکی به راحتی می تواند آبنبات ها یا خرده بیسکوئیت هایی که ریخته است را جمع کند. شما می توانید برای این که حس همکاری و نظافت او را تشویق کنید دور یک موزائیک را برچسب رنگی بزنید و از کودک بخواهید تمام آن چه را که ریخته است را با جارو به داخل آن موزائیک هدایت کند. این ترفند نگهداری از کودکان هم سرگرمی خوبی است و هم کودک نظافت را یاد می گیرد.

مسواک زدن

parenting-hacks-1

مسواک زدن کودکان به خصوص در چند ماه اولیه آموزش با فراز و نشیب بسیاری همراه است

مسواک زدن کودکان به خصوص در چند ماه اولیه آموزش با فراز و نشیب بسیاری همراه است. شما می توانید از یک گیره برای ایستاده نگه داشتن مسواک استفاده کنید تا همیشه مسواکش نزدیک دست باشد و از جمع شدن باکتری ها داخل لیوان پیشگیری کرده باشید.

بیشتر بخوانید: خطرات بوسیدن نوزاد ؛ هرگز اجازه ندهید کسی نوزاد شما را ببوسد!

پوشیدن کفش

parenting-hacks-1

شاید صحیح نباشد که مدت ها والدین کفش را به پای کودک بپوشانند

تا به تا پوشیدن کفش ها، کار همیشگی کودکان است. شاید صحیح نباشد که مدت ها والدین کفش را به پای کودک بپوشانند. بهتر است از یک برچسب فانتزی استفاده کنید. صورت یک برچسب کارتونی را از وسط نصف کرده و در کفش چپ و راست بچسبانید. این ترفند نگهداری از کودکان سبب می شود کودک تلاش کند که کفش ها را تا به تا نپوشد.

بستنی یخی و اعمال شاقه

kid-popsicle

هیچ کس دقیقا نمی داند که چرا کودکان بین تمام طعم های بستنی ، بستنی های یخی را بیشتر دوست دارند ؟

هیچ کس دقیقا نمی داند که چرا کودکان بین تمام طعم های بستنی، بستنی های یخی را بیشتر دوست دارند؟ در صورتی که کودک شما تمایل به خوردن بستنی یخی دارد مانع این کار نشوید کافیست یک بشقاب یک بار مصرف را سوراخ کنید و چوب بستنی را از داخل آن رد کنید بستنی را به دست کودک بدهید این کار کمک می کند هر چقدر کودک آهسته بستنی بخورد هیچ لکی بر روی لباس یا میز به جا نماند.

سفر هوایی

parenting-hacks-1

نگه داشتن کودک بر روی صندلی هواپیما برای مدت یک پرواز چند ساعته واقعا کار دشواری است

نگه داشتن کودک بر روی صندلی هواپیما برای مدت یک پرواز چند ساعته واقعا کار دشواری است. بهتر است این بار که قصد سفر هوایی داشتید چند برچسب کارتونی همراه ببرید و به شیشه پنجره هواپیما بچسبانید تا کودک در طول پرواز با آن سرگرم باشد.

منبع :
www.boredomtherapy.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا