اخبار تکنولوژی

آماری شگفت انگیز! ۳۰ درصد از تمامی سایت های موجود بر اساس وردپرس نوشته شده اند!

طبق اطلاعات W3Techs که سرویسی از شرکت اتریشی Q-Success بوده و ۱۰ میلیون سایت برتر الکسا را بررسی میکند، در حال حاضر، ۳۰ درصد از تمام وبسایت های موجود بر روی اینترنت، بر اساس سیستم مدیریت محتوای وردپرس (CMS) نوشته شده‌اند.

۰

طبق اطلاعات W3Techs که سرویسی از شرکت اتریشی Q-Success بوده و ۱۰ میلیون سایت برتر الکسا را مورد بررسی قرار میدهد، در حال حاضر، ۳۰ درصد از تمام وبسایت های موجود بر روی اینترنت، بر اساس وردپرس که یکی از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) میباشد، نوشته شده‌اند. این اطلاعات روزانه به روز میشوند و تخمین زده میشود که در آینده ای نه چندان دور، وردپرس ۶۰ درصد از سهم بازار CMS را به خود اختصاص دهد.

در حال حاضر، وردپرس سبقت زیادی را از دیگر سیستم های CMS همچون جوملا، دروپال، مگنتو، شاپیفای، بلاگر گوگل و Squarespace گرفته و حاشیه امنیت خوبی را برای خود ایجاد کرده است. برای اطلاعات بیشتر، تنها ۳ درصد از سایت ها بر اساس سرویس جوملا که در رتبه دوم قرار گرفته، نوشته شده‌اند.

این مهم خبر خوبی است برای توسعه دهندگانی که پلاگین و تم ها را برای سیستم های اپن سورس همچون CMS میسازند، میزبان های وب که پکیج های وردپرس را ارائه میدهند و طراحانی که سایت های مبتنی بر وردپرس را به مشتریان خود پیشنهاد میدهند.

وردپرس برای رسیدن به چنین جایگاهی راهی طولانی را طی کرده است. این سیستم در سال ۲۰۰۳ راه اندازی و دو نسخه متفاوت از آن منتشر شد:

  • در نسخه اول که رایگان نیز میباشد، شخص خودش میزبانی را بر عهده دارد.
  • نسخه دوم، یک گزینه میزبانی در WordPress.com وجود داشته که سرویس های اضافی و پشتیبانی را برای سهولت در استفاده ارائه میدهد.

با توجه به پایگاه کاربری عظیم و جامعه توسعه دهندگانی که از منابع اپن سورس پشتیبانی میکنند، به نظر نمیرسد که CMS به زودی جایگاه خود را از دست دهد.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا