Colloidal_Silver
دانستنی‌های سلامتی

با نقره به جنگ عفونت ها بروید، خواص نقره را به خاطر خواهید سپرد!

تمام عناصری که در طبیعت وجود دارند به نحوی برای بشر کارایی خواهند داشت. نقره یکی از عناصری است که از سالیان بسیار دور و شاید هزاران سال قبل از کشف آنتی بیوتیک از ضروری ترین عناصر کاربردی بشر بوده است. پادشاهان ایرانی جهت حمل آب از ظروف نقره استفاده می کردند تا آلودگی کمتری به آب وارد شود و این مایع را همیشه تازه نگه دارد. اما این بار نت نوشت تصمیم دارد مصرف عجیب و جالبی را از این عنصر به شما معرفی کند. استفاده از نقره جهت پیشگیری از انواع عفونت ها برای انسان می تواند یک کارکرد جدید و سودمند در قرن آینده باشد.

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

تمام عناصری که در طبیعت وجود دارند به نحوی برای بشر کارایی خواهند داشت. نقره یکی از عناصری است که از سالیان بسیار دور و شاید هزاران سال قبل از کشف آنتی بیوتیک از ضروری ترین عناصر کاربردی بشر بوده است. پادشاهان ایرانی جهت حمل آب از ظروف نقره استفاده می کردند تا آلودگی کمتری به آب وارد شود و این مایع را همیشه تازه نگه دارد. اما این بار نت نوشت تصمیم دارد مصرف عجیب و جالبی را از خواص نقره به شما معرفی کند. نقره جهت پیشگیری از انواع عفونت ها برای انسان می تواند یک کارکرد جدید و سودمند در قرن آینده باشد.

آیینه تهران

خواص نقره در جلوگیری از عفونت

در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، سیم های نقره جهت پانسمان زخم ها، محافظت از سوختگی و عفونت ها مورد استفاده قرار می گرفت. با ظهور پنی سیلین درسال ۱۹۴۲، نقره نقش ثانوی پیدا کرد و کم کم از صحنه ظهور محو شد. اما در طول ۱۰ تا ۲۰ سال گذشته نقره کلوئیدی، در جهت درمانی مدرن مورد استفاده قرار گرفته است که هیچ گونه عارضه ای هم در بر نداشته است.

نقره کلوئیدی چیست ؟

برای شناخت این نوع نقره می بایست برخی از علوم دانش فیزیک را مرور کنیم. اساسا کلوئید یک مخلوط است که از ماده ای با پایه غیر جامد مانند ژل یا فوم به دست می آید و برخی از اجزای ذاتی نامحلول در آن به صورت معلق شناور است. به عنوان مثال سیگار کلوئیدی می تواند خاکستری معلق در هوا ایجاد کند. نقره کلوئیدی در این مورد به ذرات میکروسکوپی نقره که به صورت ژل معلق در آب می باشد، گفته می شود. ذرات کوچک تر و یا غلظت های مختلف از این نقره می توان تهیه کرد. در حالت نخست، ار خواص نقره می توان به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده اشاره کرد که بیشتر باکتری ها، ویروس ها  حتی قارچ های خطرناک را هم از بین می برد. اما اگر بخواهید بدانید نقره چگونه این مبارزات را انجام می دهد باید بدانید که ذرات نقره می توانند، غشاهای میکروبی را تخریب کرده و اکسیداسیون فعال در درون آن ها ایجاد کند. ذرات نقره می توانند خود را به سطح سلول های میکروبی برسانند و سبب خرابی بار الکتریکی آن ها شود و به این صورت میکروب ها به عنوان یک عامل خارجی که وارد بدن انسان شده است آسیب پذیر شده و نابود می گردند. پس از وارد شدن باکتری ها یا ویروس ها، ذرات نقره می توانند به طور مستقیم مواد ژنتیکی و آنزیم های حیاتی را تحت تاثیر خود قرار دهند.

درمان عفونت های تنفسی با کمک نقره

بیش از ۸۰ % موارد سردرد ها ناشی از تهدیدات ویروسی است. این جاست که نقره یک درمان کاملا فوق العاده برای از بین بردن مهاجمین ویروسی به خصوص افرادی که به سرما خوردگی مبتلا شده اند، به حساب می آید. حتی جهت درمان کودکان نیز مفید است. برای استفاده نقره کلوئیدی جهت درمان عفونت ها می بایست یک قطره آب تمیز را با محلول نقره کلوئیدی مخلوط کرده و روزانه ۳ تا ۵ قطره محلول را در هر دو حفره بینی ریخته و ۵ تا ۱۰ ثانیه صبر کنید و سپس آن را تخلیه کنید. این عمل تا ۳ مرتبه در طی روز باید انجام شود تا علائم سرما خوردگی به طور کامل از بین برود.

نحوه استفاده از نقره کلوئیدی برای درمان سینوزیت

sinusitis11

نقره کلوئیدی قادر به کشتن بیش از ۹۸ % باکتری ها است

نقره کلوئیدی به شکل اسپری بینی نیز خواص فوق العاده ای برای بیماران مبتلا استافیلوکوکوس اورن رینو سینوزیت مزمن دارد. چرا که این بیماری در برابر آنتی بیوتیک های معمولی بسیار مقاوم است ولی به کمک نقره کلوئیدی قادر به کشتن بیش از ۹۸ % باکتری ها است. سر خود را به سمت عقب خم کنید و ۵ قطره نقره کلوئیدی را در هر حفره بینی بریزید حتی می توانید از اسپری نقره کلوئیدی نیز استفاده کنید که در این صورت در هر حفره اسپری را دو مرتبه پاف کنید. این کار را بیش از ۳ مرتبه در طی روز نباید تکرار کرد.

مبارزه با عفونت های گوش

نقره کلوئیدی یکی از موثر ترین درمان های گوش و بیماری های عفونی گوش است. این نقره نه تنها از بین برنده عفونت است بلکه بر علیه باکتری ها و قارچ های گوش نیز اقدام می کند. قبل از هر کاری محلول نقره کلوئیدی را به دمای بدن برسانید سپس با دقت ۳ قطره از محلول در داخل گوش بیماری ریخته و در حدود ۵ دقیقه دراز بکشید تا مایع از داخل گوش خارج نشود. پس از آن مایع را با دستمال آهسته از درون گوش پاک کنید.

درمان زخم ها به کمک نقره کلوئیدی

در صورتی که زخم شما تازه باشد می توانید از محلول نقره کلوئیدی برای شستشوی آن استفاده کنید. شما می توانید ۱ الی ۲ قطره نقره کلوئیدی را روی یک باند یا پد بهداشتی ریخته و سپس روی زخم قرار دهید. این کارسوختگی های شدید را به سرعت درمان می کند. در طی روز دو مرتبه باند را تعویض کنید. قبل از اختراع پنی سیلین نقره یکی از روش های اثبات شده برای پیشگیری از عفونت ها بوده است.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا