شبکه‌های اجتماعی

اولین درخواست شغلی استیو جابز که پر از اشتباه هم هست به حراج گذاشته شد!

اولین درخواست شغلی پر اشتباه بنیانگذار اپل به حراج گذاشته شد

اولین درخواست شغلی استیو جابز که پر از اشتباه هم هست به حراج گذاشته شد! قرار است اولین درخواست شغلی استیو جابز که در سال ۱۹۷۳ در سن ۱۸ سالگی تکمیل شده است به حراج گذاشته شود.

۰

پیش از تشکیل شرکت کامپیوتری اپل در سال ۱۹۷۶، استیو جابز مثل هر جوان جویای کاری فقط به دنبال کار می گشت. و قرار است اولین درخواست شغلی استیو جابز که در سال ۱۹۷۳ در سن ۱۸ سالگی تکمیل شده است به حراج گذاشته شود.
این ورق کاغذ با عنوان اولین درخواست شغلی استیو جابز شناخته می شود در بوستون به قیمت ۵۰ هزار دلار به مزایده گذاشته خواهد شد. در آن زمان که جابز این درخواست شغلی را تکمیل کرده است، از کالج رید در پورتلند ترک تحصیل کرده بود. ولی برای صرفه جویی در هزینه دوره های حسابرسی را می گذراند. البته نمره یا مدرکی بابت آن دریافت نکرده بود.

اولین درخواست شغلی استیو جابز

اولین درخواست شغلی استیو جابز

در آن سالها در کلاس های رقص و خوشنویسی نیز شرکت می کرد. و خود وی در سخنرانی سال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد می گوید: “اگر در این دوره های خوشنویسی شرکت نکرده بودم، مک هرگز چنین سبک و طرح مناسبی برای فونت ها نداشت”

جابز در این درخواست شغلی، نام کامل خود را “استیون جابز” و آدرس خود را کالج رید ذکر کرده است. و جالب است که او در جای خالی شماره تلفن نوشته است که شماره تماسی ندارد.

هیچ استخدام قبلی در فهرست وجود ندارد، و در قسمت مهارت های شغلی، او فیلد های کامیپوتر و حسابرسی را پر کرد  و زیر آنها عبارت “طراحی، تکنولوژی”  را به عنوان دیگر مهارت های خود ذکر کرده است و  ذکر کرده است با وجود داشتن گواهینامه رانندگی، استفاده از حمل و نقل عمومی برای وی امکان پذیر نیست.

در این درخواست شغلی جابز از “مهندسی الکترونیک یا مهندسی طراحی-دیجیتال نزدیک هیوئت-پاکارد”به عنوان توانایی های ویژه خود نامبرده است. اگرچه این درخواست شغلی غلط های املایی و اشتباهات زیادی دارد ولی هیچ کدام از اینها باعث نشده است که مانع نوآوری میلیاردر آینده گردد.

اطلاعاتی راجع به پست سازمانی جابز در این درخواست ذکر نگردیده است اما همانطور که می دانیم او در سال ۱۹۷۴ در شرکت آتاری شروع به کار کرده است.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا