ارز دیجیتال

کریگ رایت با ادعای خلق Bitcoin، متهم به کلاهبرداری ۵ میلیارد دلاری شده است!

کریگ رایت (Craig Wright)، کسی که ادعا می شود همان ساتوشی ناکاموتو، مخترع بیت کوین باشد، متهم به کلاهبرداری از همکار سابق خود دیو کلایمان (Dave Kleiman) به ارزش ۵ میلیارد دلار شده است.

۰

کریگ رایت (Craig Wright)، کسی که ادعا می شود همان ساتوشی ناکاموتو، مخترع بیت کوین باشد، متهم به کلاهبرداری از همکار سابق خود دیو کلایمان (Dave Kleiman) به ارزش ۵ میلیارد دلار شده است.

دیو کلایمان متخصص امنیت بود که پس از تصادف با موتورسیکلت مجبور به استفاده از ویلچر شده بود و در سال ۲۰۱۳ به خاطر ابتلا به بیماری MRSA درگذشت، تحلیلگر رایانه و نویسنده چندین کتاب در حوزه امنیت IT بوده است و ظاهرا در اختراع Bitcoin نیز شرکت داشته است. در سال ۲۰۱۱ او به همراه کریگ رایت شرکتی به نام W&K Info Defense Research LLC را در فلوریدا تاسیس کرده اند و تا آن زمان ۱٫۱ میلیون بیت کوین داشته اند.

کریگ رایت، خالق Bitcoin، متهم به کلاهبرداری 5 میلیارد دلاری شده است!

کریگ رایت ، کسی که ادعا می شود همان ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین می باشد.

بر اساس شکایتی که توسط خانواده کلیمان تنظیم شده است، کریگ رایت تلاش کرده تا با سند سازی و جعل قراردادها، دارایی های کلیمان را که شامل بیت کوین های وی به ارزش ۵ میلیارد دلار و همچنین مالکیت معنوی فن آوری های بلاک چین بوده را تصاحب کند.

علاوه بر این، این خانواده ادعا کرده که اسناد و مدارک مربوط به فعالیت های شرکت W&K نشان می دهد که کلیمان تنها عضو شرکت بوده و به این ترتیب املاک این شرکت شامل ۱٫۱ میلیون بیت کوینی که در آن استخراج شده و ارزش کنونی این دارایی در حدود ۱۰ میلیارد دلار به آنها تعلق دارد.

کریگ رایت در پیامی ایمیلی با برادر کلیمان، ایرا، اعتراف کرده که حداقل ۳۰۰،۰۰۰ بیت کوین متعلق به کلیمان بوده است.

احضار سریع کریگ رایت که تابعیت استرالیایی دارد و در حال حاضر در لندن سکونت دارد، جهت ارائه توضیحات امکان پذیر نیست. باید دید که آیا این ماجرا می تواند لایه های پنهان محبوب ترین ارز رمزنگاری شده دنیا را آشکار کند. اگر رایت گناهکار شناخته شود، می تواند بر روی nChain، شرکتی مبتنی بر بلاک چین که او در آن به عنوان متخصص ارشد همکاری می کند و همچنین Bitcoin Cash، ارزی که سال گذشته از بیت کوین انشعاب شده است، تأثیر منفی بگذارد.

منبع: thenextweb

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا