1397-12-29
دانستنی‌های سلامتی

خواص آب زیره : آب زیره مصرف کنید و کاهش وزن فوق‌العاده ای را تجربه کنید!

خواص آب زیره برای کاهش وزن

ب زیره با خیس کردن دانه های زیره (که معمولاً به عنوان jeera شناخته می شوند) در آب به مدت یک شب حاصل می شود. آب زیره اثراتی مانند کاهش سموم، تقویت سیستم ایمنی، بهبود خواب و هضم دارد که می تواند به طور مثبت به کاهش وزن کمک کند.

استفاده از آب زیره برای کاهش وزن، ممکن است یک راه حل شناخته شده و واضح نباشد، اما قطعاً یکی از آنهاست که در گذشته هم برای بسیاری از مردم مفید بوده است. برای آشنایی بیشتر با خواص آب زیره ، در ادامه با نت نوشت همراه باشد.

بیشتر بخوانید: عوارض زیره را بدانید و جدی بگیرید!

آب زیره چیست؟

آب زیره با خیس کردن دانه های زیره (که معمولاً به عنوان jeera یا Cumin شناخته می شوند) در آب به مدت یک شب حاصل می شود. نوشیدن آب زیره برای هزاران سال به عنوان یک درمان طبیعی برای انواع بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است. اما تاثیر قابل توجه آن بر کاهش وزن بسیار جالب است. در حالی که ممکن است مانند هر رژیم غذایی فریب دهنده یا کاهنده وزن به صورت کوتاه مدت عمل کند، اما تحقیقات گسترده ای بر روی آن انجام گرفت و نتایج نشان داد که یک کاهنده وزن واقعی است. اگرچه طعم و مزه آن برای برخی جذاب نیست، اما خواص آب زیره برای سلامتی آن غیر قابل انکار و بسیار جذاب است. به طور معمول در هند و کشورهای آسیایی به عنوان یک نوشیدنی میان وعده استفاده می شود. آب زیره می تواند از راه های مختلفی به شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: خواص زیره را دست کم نگیرید، با زیره به این بیماری ها نه بگویید!

خواص آب زیره :

خواص آب زیره مانند کاهش سموم، تقویت سیستم ایمنی، بهبود خواب و هضم است که می تواند به کاهش وزن کمک کند.

۱- هضم

یکی از خواص آب زیره کمک به هضم است. مواد مختلف فعال در دانه زیره شامل cuminaldehyde، می توانند آزاد شدن مایعات معدی و گوارشی را تحریک کنند که با این کار  فرآیند هضم سرعت پیدا می کند و همچنین باعث می شوند که شما احساس سیری کنید و عملکرد کلی دستگاه گوارش شما را افزایش می دهند.

بیشتر بخوانید: مفیدترین ادویه هایی که می شناسید ولی مصرف نمی کنید!

۲- سموم

سم زدایی از دیگر خواص آب زیره است. با کاهش سمیت در بدن با تحریک کلیه و کبد، استفاده از آن برای کاهش وزن می تواند فعالیت های متابولیکی را تقویت کرده و به سوختن چربی و کالری کمک کند.

۳- سیستم ایمنی

زیره دارای تعدادی آنتی اکسیدان است که از سیستم ایمنی حمایت می کند و زمانی که فشار کمتری بر روی بدن وجود دارد، بهترین عملکرد را داراست، از جمله: فرآیندهای طبیعی خود مانند سوزاندن کالری.

بیشتر بخوانید: خواص برگ کاری : گیاهی با معجزه‌های درمانی شگفت‌انگیز و ضدسرطان

۴- خواب

برخی از عناصر در آب زیره برای بهبود خواب کمک می کند که یک جنبه شگفت آور مهم در کاهش وزن است، بدن شما نیاز به استراحت دارد، بنابراین از ذخیره چربی و انرژی اضافی جلوگیری می کند؛ همانند وقتی که فرد در استرس قرار دارد.

چگونه آب زیره را درست کنیم؟

افرادی که از آب زیره استفاده می کنند، با توجه به این که ساختن آن بسیار ساده است، تمایل دارند که خودشان آن را در خانه بسازند.

  • مرحله ۱: ۴ تا ۵ فنجان آب را در یک کاسه بجوشانید.
  • مرحله ۲: ۲ قاشق غذاخوری پر از دانه زیره را به آب اضافه کنید.
  • مرحله ۳: بلافاصله ظرف را از گرما دور کنید.
  • مرحله ۴: اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود.
  • مرحله ۵: در طول روز برای گرفتن بهترین نتیجه از خواص آب زیره در دمای اتاق آن را بنوشید.

نویسنده: عبدالرئوف صابری

منبع: www.organicfacts.net

بیشتر بخوانید: ۴ برگ خوراکی پرخاصیت و خوش طعم به جای ادویه در غذا !

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا