دانستنی‌های سلامتی

آب زیره درست کنید و کاهش وزن فوق‌العاده ای را تجربه کنید!

مزایای آب زیره برای کاهش وزن

ب زیره با خیس کردن دانه های زیره (که معمولاً به عنوان jeera شناخته می شوند) در آب به مدت یک شب حاصل می شود. آب زیره اثراتی مانند کاهش سموم، تقویت سیستم ایمنی، بهبود خواب و هضم دارد که می تواند به طور مثبت به کاهش وزن کمک کند.

استفاده از آب زیره برای کاهش وزن، ممکن است یک راه حل شناخته شده و واضح نباشد، اما قطعاً یکی از آن هاست که در گذشته هم برای بسیاری از مردم مفید بوده است. برای آشنایی بیشتر با آب زیره ، در ادامه با نت نوشت همراه باشد.

آب زیره چیست؟

آب زیره با خیس کردن دانه های زیره (که معمولاً به عنوان jeera شناخته می شوند) در آب به مدت یک شب حاصل می شود. نوشیدن آب زیره برای هزاران سال به عنوان یک درمان طبیعی برای انواع بیماری ها مورد استفادع قرار گرفته است. اما تاثیر قابل توجه آن بر کاهش وزن بسیار جالب است. درحالی که ممکن است مانند هر رژیم غذایی فریب دهنده یا کاهنده وزن به صورت کوتاه مدت عمل کند، اما تحقیقات گسترده ای بر روی آن انجام گرفت و نتایج نشان داد که یک کاهنده وزن واقعی است. اگرچه طعم و مزه آن برای برخی جذاب نیست، اما مزایای سلامتی آن غیر قابل انکار و بسیار جذاب است. به طور معمول در هند و کشورهای آسیایی به عنوان یک نوشیدنی میان وعده استفاده می شود. آب زیره می تواند از راه های مختلفی به شما کمک کند.

 

مزایای آب زیره

آب زیره اثراتی مانند کاهش سموم، تقویت سیستم ایمنی، بهبود خواب و هضم دارد که می تواند به طور مثبت به کاهش وزن کمک کند.

– هضم

مواد مختلف فعال در دانه زیره شامل cuminaldehyde، می توانند آزاد شدن مایعات معدی و گوارشی را تحریک کنند که با این کار  فرآیند هضم سرعت پیدا می کند. و همچنین باعث می شوند که شما احساس سیری کنید و عملکرد کلی دستگاه گوارش شما را افزایش می دهند.

 

– سموم

با کاهش سمیت در بدن با تحریک کلیه و کبد، استفاده از آن برای کاهش وزن می تواند فعالیت های متابولیکی را تقویت کرده و به سوختن چربی و کالری کمک کند.

 

– سیستم ایمنی

زیره دارای تعدادی آنتی اکسیدان است که از سیستم ایمنی حمایت می کند و زمانی که فشار کمتری بر روی بدن وجود دارد، بهترین عملکرد را داراست، از جمله: فرآیندهای طبیعی خود مانند سوزاندن کالری.

 

– خواب

برخی از عناصر در آب زیره برای بهبود خواب کمک می کند که یک جنبه شگفت آور مهم در کاهش وزن است، بدن شما نیاز به استراحت دارد، بنابراین از ذخیره چربی و انرژی اضافی جلوگیری می کند؛ همانند وقتی که فرد در استرس قرار دارد.

 

چگونه آب زیره را درست کنیم

افرادی که از آب زیره استفاده می کنند، با توجه به این که ساختن آن بسیار ساده است، تمایل دارند که خودشان آن را در خانه بسازند.

مرحله ۱: ۴ تا ۵ فنجان آب را در یک کاسه بجوشانید.

مرحله۲: ۲ قاشق غذاخوری پر از دانه زیره را به آب اضافه کنید.

مرحله۳: بلافاصله ظرف را از گرما دور کنید.

مرحله۴: اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود.

مرحله۵: در طول روز برای گرفتن بهترین نتیجه در دمای اتاق آن را بنوشید.

 

 

نویسنده: عبدالرئوف صابری

 

منبع: www.organicfacts.net

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید
به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا