تلفن همراه

آیفون بعدی با صفحه نمایش منحنی از شایعه تا واقعیت !

هفته گذشته بلومبرگ پیش بینی کرد که اپل در حال کار روی یک دستگاه آیفون با صفحه نمایش منحنی است یا حداقل در نظر دارد چنین دستگاهی را تولید کند. بر خلاف گوشی های سامسونگ، که فقط در قسمت لبه دارای منحنی می باشند، آیفون جدید در سرتاسر صفحه نمایش از بالا تا پایین مانند یک موز دارای انحنا می باشد. این یک ایده عالی است و اپل برای اولین بار است که تصمیم دارد از چنین انحنایی استفاده کند. از آنجایی که سالهاست به این تکنولوژی در گوشی های هوشمند توجهی نشده است، هم اکنون زمان خوبی برای به روی کار آوردن آن است. در ادامه همراه نت نوشت باشید.

صفحه نمایش های منحنی دوام بیشتری دارند

روی یک صفحه نمایش منحنی کمتر خط و خراش می افتد و هنگام سقوط از ارتفاع روی یک صفحه تخت احتمالا کمتر آسیب می بیند.

اگر یک صفحه تخت را روی یک میز قرار دهید، هر چیزی که روی میز قرار دارد ممکن است روی گلس آن خراش بیندازد. اما اگر سطح گوشی انحنا داشته باشد، تنها لبه های بالا و پایین در تماس با یک سطح صاف قرار می گیرد. پس بسیار کمتر مستعد ابتلا به خراش می شوند.

آیفون با صفحه منحنی از شایعه تا واقعیت
آیفون با صفحه منحنی از شایعه تا واقعیت

همین امر برای افتادن از ارتفاع بالا نیز اتفاق می افتد. گوشی های تخت اگر از ارتفاعی سقوط کنند ممکن است گلس آنها بشکند ولی یک گوشی منحنی کمتر احتمال دارد که شکسته شود به دلیل اینکه سطح کمتری از گوشی روی زمین فرود می آید.

گوشی های منحنی ارگونومیک تر هستند

آیفونی که به شکل موز طراحی می گردد بهتر در دست شما جای می گیرد پس احتمال اینکه بطور ناگهانی از دست شما رها گردد کمتر می شود.

گوشی فعلی خود رابردارید. به فضای خالی بین کف دست و پشت دستگاه توجه کنید. این نشان می دهد که فقط نوک انگشتان شما به گوشی تان می چسبد در صورتیکه در آیفون جدید به دلیل انحنای آن، بیشتر سطح دست شما به گوشی می چسبد و باعث افزایش اصطکاک می شود در نتیجه آیفون آینده به صورت امن تری در دست جای می گیرد.

به استفاده راحتتر از بخش های نرم افزار کمک می کند

یک صفحه نمایش منحنی به طور قابل توجهی فاصله بین انگشت شست شما تا بالای صفحه نمایش را کاهش می دهد. این امر باعث می شود تا دسترسی به عناصر UI در بالای صفحه نمایش شما راحت تر شود. با توجه به اینکه شایع شده است اپل در حال کار روی یک آیفون ۶٫۵ اینچی است، صفحه نمایش منحنی می تواند راه بسیار خوبی برای استفاده راحت تر از یک دست باشد.

آیفون با صفحه منحنی از شایعه تا واقعیت
آیفون با صفحه منحنی از شایعه تا واقعیت

یک مزیت کوچک دیگر نیز وجود دارد: صفحه نمایش منحنی به شناسایی FaceID ، هنگامی که گوشی روی یک میز قرار دارد کمک زیادی می کند، زیرا دوربین به طرف صورت شما زاویه دارد.

این بسیار جذاب است

در حالی که تبلیغات روی تلویزیون های منحنی کاهش یافته است، گوشی هایی که نمایشگر منحنی دارند می توانند با ایجاد یک تجربه مشاهده همه جانبه بیشتر به چشم بیایند زیرا آنها به طور طبیعی میدان دید شما را افزایش می دهند.

در حال حاضر گوشی های معمولی که از یک قطر شش اینچی یا بیشتر برخوردارند، صاحبان خود را بیشتر ترغیب می کنند که فیلم ها و سریال های مورد علاقه خود را در آن مشاهده کنند. در نتیجه باید به دنبال راهی برای ایجاد میدان دید بهتر و در نتیجه مشاهده بهتر در چنین گوشی هایی بود. پس باز هم باید گفت که راه حل این موضوع با ایجاد انحنا در گوشی میسر می گردد.

همچنین جالب است بدانید که طراحی جدید آیفون می تواند به کاهش تابش نور خورشید هنگام استفاده در خارج از خانه نیز کمک کند.

اپل می تواند این کار را درست انجام دهد

اختراع گوشی هوشمند با صفحه نمایش منحنی، متعلق به اپل نیست. حتی می توانیم بگوییم این شرکت به ندرت در کاری اول بوده است. در عوض، اپل تمایل دارد زمانی فناوری جدیدی را معرفی کند، که بتواند آن را کمال و تمام و به نحو احسن به مرحله اجرا برساند. اپل در مورد نمایشگر های منحنی نیز چنین ایده ای دارد.

گوگل و سامسونگ اولین گوشی های با پنل صفحه نمایش منحنی را در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه کردند. ال جی نیز نمونه های بسیار جالبی را با گوشی هایی مانند G Flex چند سال پیش روانه بازار کرد.

اما در نهایت آنها نتوانستند از این ویژگی به خوبی استفاده کنند، چرا که آن زمان OLED هنوز پیشرفت خوبی نکرده بود و به طور قطعی برتر از LCD نبود در نتیجه معرفی یک طراحی منحنی فقط عوارض اضافی را ابه همراه داشت.

آیفون با صفحه منحنی از شایعه تا واقعیت
آیفون با صفحه نمایش منحنی از شایعه تا واقعیت

اکنون موضوع کمی متفاوت است . اپل که همیشه در نمایشگرهای LCD خیلی موفق عمل کرده بود و به استفاده از این نمایشگرها اصرار زیادی داشت، این بار در آیفون X از نمایشگر OLED استفاده کرد و شایع است که هنوز هم روی تکنولوژی صفحه نمایش خود مشغول به کار است.

همانطور که بریدگی بالای صفحه نمایش آیفون X طراحی منحصر به فردی برای اپل به حساب می آید، آیفون مقعر نیز می تواند کمک کند بار دیگر اپل پیشرو باشد و در تولید گوشی های منحنی حرف اول را بزند.

 

آرزو نبی‌زاده

آرزو نبی زاده هستم. 10 سال است که در زمینه IT فعالیت دارم و به پیگیری اخبار تکنولوژی علاقه مند هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا