حیوانات خانگی

آشنایی با سگ نژاد Dalmatian و هر چه که در مورد آنها باید بدانید!

سگ نژاد Dalmation

سگ نژاد Dalmation سگ های لاغر، سایز متوسط و مناسب هستند که دارای نقاط سیاه مشخص بر روی پوست سفید خود هستند. آن ها همچنین دارای غریزه حافظتی هستند که باعث می شود سگ های محافظت کننده بسیار موثری باشند. Dalmationها، سگ های متمایل به انسان هستند. آن ها نباید برای مدت طولانی در خانه تنها بمانند. این سگ ها دوست دارند بگردند.

سگ نژاد Dalmatian سگ های لاغر، سایز متوسط و مناسب هستند که دارای نقاط سیاه مشخص بر روی پوست سفید خود هستند. پوزه آن ها قوی است، چشم ها به طور عمیق جا گرفته اند و گوش های نرم آن ها تا حدودی بالا قرار دارد. آنها همچنین دارای گردن قوی، طاقدار، سینه های عمیق و پشت هم تراز و صاف هستند. دمشان از پشت آن ها گسترش می یابد و کمی به سمت بالا پیچ می خورد، دارای پاهای بلند، عضلانی و گرد هستند. پوشش موی آنها کوتاه، متراکم و براق است. توله سگ ها به طور یک دست سفید متولد می شوند و با افزایش سن، نقاط سیاه ایجاد می شود. به طور کلی، Dalmatians دارای ایستایی با شکوه، قدرتمند و هوشیار است.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد سیبرین هاسکی (Siberian Husky) هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

برای آشنایی بیشتر با نژاد پرطرفدار یعنی سگ نژاد Dalmatian در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

اطلاعات مختصر سگ نژاد Dalmatian :

 • وزن: ۷۰-۴۵ پوند (حدود ۲۰ تا ۳۲ کیلوگرم)
 • قد: ۱۹-۲۴ اینچ (حدود ۴۸ تا ۶۱ سانتی متر)

بیشتر بخوانید: سگ نژاد شیتزو , هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

صفات سگ نژاد Dalmatian :

 • لکه های سیاه
 • با انرژی
 • فداکار
 • محافظ
 • باهوش

بیشتر بخوانید: سگ نژاد چائوچائو ، آشنایی با خصوصیات و ویژگی های آن

سگ نژاد Dalmatian همدم ایده آل انسان های:

 • مجردها
 • مردم فعال
 • خانواده های با کودکان بزرگ
 • آتش نشانان

بیشتر بخوانید: سگ نژاد ژرمن شپرد و هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

سگ نژاد Dalmatian دوست دارند با چه چیزی زندگی کنند؟

Dalmatian که امروزه می شناسیم، از یک لاین طویل از “سگ های مربی” می آیند، که پرورش داده می شدند تا اسب های حمل کننده کالسکه را در روز و شب دنبال کنند. آن ها سرسخت، قابل اعتماد و دارای استقامت باور نکردنی هستند. اگر شما یک دونده هستید یا روزانه زیاد پیاده روی می کنید، ممکن است رقیب خود را ملاقات کرده باشید: Dalmatians ها می توانند پا به پای دونده های قوی بدوند. و برای کسانی که در دامداری یا مزرعه زندگی می کنند نیز مناسب اند.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پاگ (pug) و هر چه که باید در مورد آن ها بدانید

Dalmatians های آموزش دیده و اجتماعی می توانند ثابت کنند که هم نجیب و هم بزرگ منش هستند و می توانند رفتارهای خوب و آرام، حتی در اطراف غریبه ها داشته باشند. با این حال، آن ها دارای یک جنبه شگرف هستند که از انرژی باور نکردنی و استقامت آن ها حاصل می شود. به همین دلیل، ممکن است بهترین حیوان خانگی در اطراف اطفال بسیار کوچک نباشند. اما نیت آن ها همیشه خوب است و آن ها را هم بازیان فوق العاده برای کودکان بزرگتر می سازد. آنها همچنین دارای غریزه حافظتی هستند که باعث می شود سگ های محافظت کننده بسیار موثری باشند.

 

سگ نژاد Dalmation

سگ نژاد Dalmation

 

چیزهایی که درباره سگ نژاد Dalmation باید بدانید:

Dalmationها، سگ های متمایل به انسان هستند. آن ها نباید برای مدت طولانی در خانه تنها بمانند. بدون میزان کافی توجه (و البته ورزش) می توانند کمی خرابکار شوند، باغچه ها را بکنند، اشیاء را بجوند و بیش از حد پارس کنند.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پامرانین pomeranian و هر چه که باید راجع به این نژاد بدانید!

این سگ ها دوست دارند بگردند. اگر به آن ها اجازه پرسه زدن بدهید، می توانند برای روزها ناپدید شوند، مناطق مختلف محله –یا حتی کشور، تا جایی که امکان دارد- را بگردند، و حس کنجکاویشان را برطرف کنند. اطمینان حاصل کنید که حیاط خلوت هیچ دریچه فراری نداشته باشد و همیشه در مکان های عمومی بر Dalmation خود قلاده آویزان کنید.

Dalmatiansها بسیار تمیز و مرتب هستند، اما موی آن ها مقداری می ریزد. آن ها ریختن موی سنگین بهاره و پاییزه دارند، اما یک مو ریختن سالیانه نیز دارند. تمیز کردن روزانه برای جمع کردن موهای اضافه لازم است. همچنین Dalmatiansها می توانند حساس به سرما باشند. آن ها را در هوای سرد بیرون نگذارید و مطمئن باشید که برای قدم زدن های زمستانه ژاکت داشته باشند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد داشهوند dachshund

یک سگ نژاد Dalmatian سالم می تواند تا ۱۲ سال زندگی کند. مسائل بهداشت عمومی عبارتند از آلرژی و ناشنوایی (۱۰ درصد از Dalmatiansها حداقل با ناشنوائی جزئی متولد می شوند). همچنین می توانند سنگ مثانه نیز بگیرند، که می تواند با رژیم محدود پورین، کم شود.

تاریخچه Dalmationها

گرچه Dalmatianها برای قرن ها در اروپا، آسیا و آفریقا زندگی می کرده اند، اما اصلیت آن ها تا حدودی شناخته شده است. در مصر باستان، آن ها به عنوان سگ های نگهبان، سگ های جنگی، بازیگران سیرک، سگ های شکار پرنده، راهنمای نابینایان و البته نماد خوش شانسی استفاده شده اند. اما Dalmatianها واقعاً نام خود را در قرن نوزدهم به عنوان “سگ مربی” ثبت کردند. سرعت، چابکی و محافظت کنندگی آن ها باعث شد برای دنبال کردن اسب های کشنده کالسکه ها و محافظت از آن ها هنگامی که صاحبانشان داخل خانه هستند، بسیار مناسب باشند. باشگاه آمریکایی Kennel اولین بار آن ها را در سال ۱۸۸۸ ثبت نام کرد و باشگاه Dalmation آمریکا از هفده سال بعد آغاز به کار کرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد مالتیز maltese

نویسنده: هادی رجبلو

منبع: www.dogster.com

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد گریت دین و ویژگی های آن ها!

بیشتر بخوانید: بهترین غذا برای سگ ، مغذی ترین سبزیجات و میوه ها کدامند؟

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم که سگ باردار است؟

بیشتر بخوانید: چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم ؟

بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد سگ را در خانه از بین ببریم؟

بیشتر بخوانید: تربیت سگ ، چگونه از واغ واغ کردن بی موقع سگ جلوگیری کنیم؟

۴ دیدگاه

4 دیدگاه

 1. رضا

  24 فروردین 1397 at 23:21

  0

  کوتاه و مفید بود
  مرسی??

 2. مرجان

  24 فروردین 1397 at 23:28

  0

  ۱۰۱ سگ خالدارررررررر خیلی خوبهههههه

 3. DVM

  24 فروردین 1397 at 23:49

  0

  بسیار عالی ?

 4. علی

  25 فروردین 1397 at 14:39

  0

  کوتاه و مفید??

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا