روانشناسی و موفقیت

ازدواج اینترنتی از طریق سایت همسریابی، درست یا غلط؟

ازدواج اینترنتی و همسریابی اینترنتی از طریق سایت های همسریابی ، درست یا غلط ؟
۴+

تا به حل به ازدواج اینترنتی و همسریابی اینترنتی از طریق سایت‌های همسریابی فکر کرده اید؟ ازدواج و پیدا کردن شریک مناسب زندگی مثل بقیه جنبه‌های زندگی تحت تاثیر تکنولوژی چند سالی است در جوامع مختلف به صورت دایر کردن سایت همسریابی اینترنتی و اپلیکیشن‌های خاص رواج پیداکرده است. این که بتوانید همسری یک دل، همراه ، پشتیبان، دوست و قابل اعتماد داشته باشید حالا حتی از طریق اینترنت اتفاق خوبی است که این روزها در زندگی هر کسی ممکن است اتفاق نیفتد.

ازدواج اینترنتی و همسریابی اینترنتی از طریق سایت‌های همسریابی چگونه است؟

قبل از تلفن همراه و اینترنت زن‌های پا به سن گذاشته معتمد محله به نام راوی به خانواده‌ها کمک می‌کردند تا همسرهای مناسب برای فرزندانشان پیدا کنند. هر خانواده‌ای وقتی برای پیدا کردن همسر مناسب برای دختر و پسران شان از میان اعضا فامیل و دوست و آشناها ناامید می‌شد به روای می‌سپرد و با گفتن ویژگی‌های فرزند خانواده و ویژگی‌هایی که از عروس یا داماد آینده انتظار داشتند کار را به کاردان می‌سپردند. راوی هم افراد مختلفی را معرفی می‌کرد، ازدواج سر می‌گرفت و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می‌شد. البته راوی هم دست مزدش را می‌گرفت. چند سالی است که کار راوی در کشورهای مختلف به دست سایت‌های اینترنتی انجام می‌شود. نت‌نوشت امروز نگاهی دارد به ازدواج اینترنتی از طریق سایت‌های همسریابی اینترنتی.

برای همسریابی اینترنتی از طریق سایت‌های همسریابی باید اول عضو آن‌ها شوید. هر چند بعضی از آن‌ها اجازه می‌دهند به عنوان میهمان یک بررسی کلی از سایت و افرادی که در آن فعال هستند داشته باشید. وقتی تصمیم به عضویت گرفتید که گاهی مجانی و گاهی با پرداخت مبلغی همراه است؛ پرسش‌هایی پیش رویتان قرار می‌گیرد که علاوه بر مشخصات فردی، ظاهری و فیزیکی از شما می‌خواهد تا کمی در باره وضعیت اجتماعی و روحی خود و موقعیت اجتماعی و اقتصادی تان پاسخ بدهید. در بخش دیگری از شما درخواست می‌شود تا ویژگی‌های فردی را که قصد دارید شریک زندگی تان باشید مشخص کنید. عکس هم باید بگذارید. بعد سایت افرادی را که با شرایط شما جور در می‌آید به شما معرفی می‌کند تا با بررسی پروفایل آن‌ها در صورت تمایل شروع به مذاکره و سپس دیدار نمایید.

بیشتر بخوانید: علت چاق شدن بعد از ازدواج چیست؟ / ازدواج کردن یا ازدواج نکردن ، کدامیک؟

مزایای همسریابی اینترنتی

در دنیایی که میلیاردها نفر در آن زندگی می‌کنند ولی روز به روز به تعداد افراد تنها اضافه می‌شود یک پرسش بزرگ پیش رو قرار می‌گیرد. آیا در دنیای به این بزرگی نمی‌توانم شریک واقعی زندگی ام را پیدا کنم؟

در زندگی روزمره با افراد مختلفی برخورد می‌کنیم که البته به دلیل شرایط خاص روابط اجتماعی و اقتصادی روابط با آن‌ها شکل می‌گیرد. چه بسا شاید اگر نیازمند به فواید حاصل از یک معامله نباشید، با خیلی‌ها حتی سلام و احوال‌پرسی هم نکنید. سایت‌های همسریابی اینترنتی این امکان را به فرد می‌دهد با افراد مختلف و بیشتری آشنا شود.

از ویژگی‌های دیگر سایت‌های همسریابی آشنا شدن افراد با یکدیگر بدون پیش زمینه قضاوت کردن در مورد یکدیگر است. شرایطی که در زندگی عادی رخ نمی‌دهد. چون بیشتر مردم فقط به دلیل آن که طرف مقابل می‌تواند کاری برایشان انجام دهد زمینه دوستی و مراوده را فراهم می‌کنند. رک و راست بگوییم مردم این دور و زمانه تا کاری نداشته باشند حتی سلام هم نمی‌کنند.

سایت‌های همسریابی از یک جهت دیگر هم مفید هستند. فقط بعد از یکی دوبار صحبت کردن با فردی می‌توانید تصمیم به ادامه دادن یا ادامه ندادن بگیرید بدون آن که وقت تان گرفته شود یا مجبور به بیرون رفتن با شخصی شوید که بعدها ممکن است برای تان گرفتاری درست کند. این مشکل در شهرها و جوامع کوچک مسلما بیشتر است.

بعضی از سایت‌ها و البته معتبرترین آن‌ها شرایطی فراهم می‌کنند تا بهترین و مناسب ترین افراد با شما آشنا شوند و حتی راهکارهایی برای ادامه دوستی و تدارک لازم برای دیدار و ازدواج را برای تان فراهم می‌کنند. این کار امنیت ایجاد می‌کند تا شما بدون نگرانی بتوانید به دوستی و شناخت بیشتر ادامه بدهید و حتی ازدواج کنید.

بعضی از سایت‌های همسریابی یک سنجش اساسی برای اعضا تعیین می‌کنند. مثلا فقط برای افراد بالای ۵۰ سال. یا فقط برای کاتولیک ها، یا فقط برای افرادی که طلاق گرفته اند. به این ترتیب وقتی شما عضو سایت می‌شوید اولین پله را درست برداشته اید. در میان جمعی هستید که دقیقا مثل شما هستند. در واقع در هم مراحل کار یک پشتیبان دارید.

بیشتر بخوانید: واقعیت‌های ازدواج که حتما باید قبل از ازدواج کردن بدانید!

مضرات ازدواج اینترنتی از طریق سایت‌های همسریابی اینترنتی

این سایت‌ها بخصوص از نوع ایرانی‌اش معمولا با کاربران یا اعضایی مواجه می‌شوید که به اصطلاح فیک fake هستند و اطلاعات واقعی خود را در سایت قرار نداده اند. حتی خیلی از آنها عکس‌هایی را برای پروفایل خود انتخاب می‌کنند که مربوط به چند سال پیش است.

در بیشتر مواقع حتی وقتی از فردی خوش تان بیاید حالا چه با جست و جوی خودتان یا راهنمایی سایت معمولا تقاضاها فقط به دوستی یا در نهایت به ازدواج‌های کوتاه مدت – صیغه – محدود می‌شود.

حتی اگر به سایت‌های همسریابی که فقط مربوط به افراد مجرد است مراجعه کنید پس از مدتی متوجه خواهید شد که بسیاری از متاهل‌ها با درست کردن اطلاعات غیرواقعی فقط به دنبال سوء استفاده از دیگران هستند.

تعداد زیاد افرادی که می‌توانید با آنها صحبت کنید گاهی آن قدر زیاد است که وقتش را پیدا نمی‌کنید با تک تک آن‌ها صحبت کنید. در عین حال تعدد افراد امکان انتخاب درست را از شما می‌گیرد. بدی دیگر سایت‌های همسریابی پروفایل‌ها یا اطلاعات فرد محدود به علایق ظاهری است. درست مثل فروشنده‌ای که قصد دارد  لباس یا غذایی را هر طور شده به شما بفروشد.

یک نکته دیگر هم نباید یادتان برود. این سایت‌ها – حتی اگرحق عضویت پرداخت نکنید – محل درآمد پدیدآورندگان آن است. پس آن‌ها به منافع مادی خود بیش از زندگی مشترک شما اهمیت می‌دهند.

بیشتر بخوانید: کارهای مهم قبل از ازدواج که مجردها باید انجام دهند

آیا  سایت های همسریابی اینترنتی مفید هستند؟

طی آمار انجام شده در سال ۲۰۱۱ در آمریکا مشخص شد ۲۰ درصد دوستی‌های اینترنتی به ازدواج‌های موفق انجام شده است. به هر حال شما این فرصت را پیدا می‌کنید تا با افراد بیشتری آشنا شوید و اگر واقعا به دنبال ازدواج اینترنتی هستید انتخاب دقیق تر و بهتری داشته باشید. مثلا سایت کاتولیک آمریکا روزانه بیش از ۴۰۰ مورد ازدواج دارد و جزو موفق ترین سایت‌های همسریابی اینترنتی دنیا است.

چند راهنمایی مهم

در دنیای تنهایی‌های امروز عضو شدن در سایت‌ها و اگر به دنبال پیدا کردن یک شریک زندگی خوب و ازدواج اینترنتی هستید راه حل خوبی است. ولی برای آن که دچار مشکل نشوید یا برای موفقیت بیشتر به نکات زیر توجه کنید:

انتخاب سایت همسریابی اینترنتی مناسب

سراغ سایت هایی بروید که برای خودشان اصول کاری دارند. یکی از سایت‌های همسریابی موفق در دنیا catholics است. از آن جا که کاتولیک‌ها ازدواج و پای بند بودن به تک همسری جزو اصل اولیه زندگی شان است و دروغ را گناهی بسیار بزرگ می‌دانند، کمتر کسی است که وارد این سایت بشود و بدون نتیجه یا ناامید از آن خارج شود. ولی بجز مسیحیان کاتولیک حتی سایر فرقه‌های مسیحیت حق ورود به آن را ندارند. پس قبل از انتخاب سایت ابتدا ارزشی را که برایتان مهم است در نظر بگیرید و سپس عضو سایت شوید.

بیشتر بخوانید: تست میزان علاقه همسر و ویژگی‌های زوج‌های خوشبخت: آیا الویت همسرتان هستید؟

همسریابی اینترنتی

نوشتن پروفایل

برای معرفی خودتان واقعیت را بنویسید ولی جزییات زندگی تان را به هیچ وجه. مثلا نام واقعی، تحصیلات، علایق از جمله مواردی است که باید به آن‌ها اشاره کنید. ولی نوشتن در مورد جزییات زندگی مثل شماره تلفن، یا آدرس محل زندگی، مسائل اقتصادی زندگی تان نکته هایی است که نباید در پروفایل تان ذکر شود. مگر آن که قصد خودنمایی داشته باشید. از عکس واقعی تان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

به روز باشید

فن آوری یا تکنولوژی دنیای امروز ابزار خوبی برای برقراری ارتباط است. از همین ابزار می‌توانید برای شناخت افراد هم استفاده کنید. وقتی از کسی خوش تان آمد از طریق خود سایت با او چت کنید. طی چند بار مکالمه به صورت چت کاملا متوجه خواهید شد آیا این آدم به درد شما می‌خورد یا نه.

مثلا فردی که مدام عکس می‌فرستند و از شما هم همین انتظار را دارد، یا فردی که بلافاصله از شما می‌خواهد دیداری با او داشته باشید باید به چیزی شک کنید. افرادی که به سرعت می‌خواهند با شما صمیمی شوند معمولا قابل اعتماد نیستند. خوبی مذاکره از طریق سایت این است: به محض آن که احساس کردید این فرد مزاحم است یا فرد مورد انتخاب شما نیست به راحتی می‌توانید او را حذف کنید و در صورت مشاهده رفتار یا گفته ناپسند به سایت اطلاع دهید تا به سرعت به موضوع رسیدگی کنند. این کار باعث می‌شود حداقل در سایتی که عضو هستید بستر مناسبی برای مراوده درست اعضا فراهم شود و به تدریج افراد سوءاستفاده گر از جمع خارج شوند.

استفاده از نرم افزارهای مکالمه را یاد بگیرید تا در صورتی که در مرحله اول فرد را تایید کردید و خواستید به مرحله دوم یعنی دادن آی دی‌های تلگرام، اینستاگرام، ایمو یا فن آوری‌های مشابه بروید به راحتی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. ضمن آن که تسلط به نحوه کارکرد این نوع فن آوری‌ها امکان تسلط بر مکالمه را هم به شما می‌دهد.

بیشتر بخوانید: رضایت از ازدواج و زندگی مشترک کیفیت خواب و سلامتی را بالا می‌برد

در مکالمه‌های اولیه همه اطلاعات را ندهید

اگر بعد از مکالمه در سایت‌های همسریابی اینترنتی به این نتیجه رسیدید که می‌توانید آی دی یکی از شبکه‌های اجتماعی تان را به او بدهید بازهم در اولین مکالمه‌ها به هیچ وجه ایمیل، شماره تلفن خانه، شماره تلفن همراه، آدرس محل زندگی و محل کارتان را در اختیار او نگذارید. در مورد خانواده تان فقط در حدی صحبت کنید که لازم است. لزومی ندارد تمام جزییات زندگی تان را برایش تعریف کنید.

بیشتر سعی کنید در مورد علاقمندی‌ها مثل مطالعه، ورزش، نحوه گذراندن اوقات فراغت و مواردی از این قبیل صحبت کنید. به این ترتیب هم او را بیشتر می‌شناسید، هم از نحوه برخورد، رفتار و طرز تفکرش بیشتر اطلاع پیدا می‌کنید.

بیشتر بخوانید: پایداری عشق بعد از ازدواج با یک راه حل ساده

فوری قرار حضوری نگذارید

در ازدواج اینترنتی بعد از دادن آی دی شبکه اجتماعی و چندبار مذاکره با او، فوری قرار حضوری نگذارید. حتی اگر رفتن به یک کافی شاپ یا قدم زدن در خیابان باشد. حداقل یکی دوماه با او صحبت کنید. چون بیشتر افرادی که فوری از شما می‌خواهند با آن‌ها قرار بگذارید یا دیدار حضوری داشته باشند، معمولا افراد ماهر و باتجربه‌ای هستند که نه تنها با شما بلکه همزمان با افراد دیگر هم قرار می‌گذارند. پس تا مطمئن نشده اید هیچ وقت قرار حضوری نگذارید. با این روش شخصی که واقعا جذب شخصیت شما شده است تلاش می‌کند تا بیشتر برایتان وقت بگذارد، بیشتر شما را بشناسد و برای به دست آوردن تان تلاش کند.

زود اعتماد نکنید

در ازدواج اینترنتی از طریق سایت‌های همسریابی تنها به صرف این که چند نکته مشترک با طرف مقابل دارید، به هیچ وجه به او اعتماد نکنید. حتی در صورتی که مدتی است با هم دیدار دارید وارد رابطه خصوصی نشوید. همه مسائل زندگی تان را با او درمیان نگذارید. جزییات و اسرار زندگی خانوادگی را برایش فاش نکنید. دقت کنید: آیا فقط وقتی شاد هستید با شما چت یا دیدار می‌کند؟ اگر چند روز خبری از شما نداشته باشد سراغی از شما می‌گیرد؟ فقط در مواقع یا زمان خاص سراغ تان را می‌گیرد؟ وقتی غمگین هستید با همدلی به صحبت‌های تان گوش می‌کند؟ اگر دل تان گرفته یا یک مشکل کلی را برایش مطرح می‌کنید سعی در یافتن راه حل و کمک کردن به شما دارد؟ آیا وقتی صحبت می‌کنید موضوع صحبت را عوض نمی‌کند؟ اگر چنین رفتارهایی را مشاهده کردید با یک فرد حرفه‌ای غیرقابل اعتماد روبرو هستید که باید هرچه زودتر به رابطه تان پایان دهید.

منابع: + + سایت‌های همسریابی ایران

۵ دیدگاه

5 دیدگاه

 1. Avatar

  Gom

  ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ at ۰:۲۵

  میخوام با شما ازدواج کنم

  ۲+
 2. Avatar

  Gom nam

  ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ at ۰:۲۶

  میخوام با شما ازدواج کنم.

  ۱+
 3. Avatar

  حسینی سیانکی

  ۵ فروردین ۱۳۹۹ at ۱:۴۶

  سلام خسته نباشید مطلب خوبی بود.

  ۲+
 4. Avatar

  محمود

  ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ at ۱۰:۲۴

  یه سایت همسریابی پیدا کردم که ریالی پول نمیگریه صد در صد برای رضای خداست. توش پیام حاوی دوستی و صیغه موقت ممنوعه و بلاک میکنن کلی گزینه برای خصوصیات افراد گذاشته و گزینه تطابق یابی داره. بسیار عالی برای کسایی که نیت ازدواج دارن. کلی هم تذکر داده که شماره ندید و از همون سیستم خودشون پیام بذارید توصیه به درجریان گذاشتن والدین دارن. بعد این سایت هم فیلتره!!!
  به کی باید گفت؟! شرایط ازدواج سخته، مسئولین هم سخت ترش میکنند

  ۱+
 5. Avatar

  سیدحسین حسینی

  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ at ۲:۳۱

  همسر محجبه و پابند به اصول اسلامی ،صادق،

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا