آموزشی

آموزش پاک کردن فایل Hibernation در ویندوز ۱۰

حذف فایل آپدیت ویندوز ۱۰

 اگر شما به دنبال حذف فایل های بزرگ ناخواسته در سیستم خود هستید تا فضای هارد دیسک خود را آزاد کنید، حتما متوجه شده اید که ویندوز ۱۰ دارای یک فایل Hibernation بزرگ است.  شما نمی توانید به طور مستقیم به این فایل دسترسی پیدا کنید، این بدین معنی است که شما نمی توانید فایل Hibernation را از فایل اکسپلورر حذف کنید. در  ادامه با نحوه حذف این فایل همراه نت نوشت باشید.

۰

اگر شما به دنبال حذف فایل های بزرگ ناخواسته در سیستم خود هستید تا فضای هارد دیسک را آزاد کنید، حتما متوجه شده اید که ویندوز ۱۰ دارای یک فایل Hibernation بزرگ است. شما نمی توانید به طور مستقیم به این فایل دسترسی پیدا کنید، این بدین معنی است که شما نمی توانید فایل Hibernation را از فایل اکسپلورر ویندوز حذف کنید. در ادامه با نحوه حذف این فایل همراه نت نوشت باشید.

 پاک کردن فایل Hibernation در ویندوز ۱۰

در نسخه های قدیمی ویندوز، شما می توانید درایو سی خود را باز کنید، فایل hiberfil.sys را پیدا کنید. در ویندوز ۱۰، به نظر می رسد این فایل پنهان شده است و فقط می توانید آن را با یک حساب کاربری ادمین پیدا کنید. اما قابلیت حذف مستقیم را ندارد. ولی هنوز می توانید آن را به همان شیوه ای که در نسخه های قدیمی ویندوز نیز وجود دارد، حذف کنید.

نکته قابل توجه این است که اگر شما اغلب سیستم خود را در حالت Hibernation می گذارید، نباید این فایل را حذف کنید. شما برای بازگرداندن سیستم به آن نیاز دارید. اگر از حالت Hibernation استفاده نمی کنید و در عوض ترجیح می دهید سیستم خود را در پایان روز خاموش کنید، می توانید این فایل را از حذف کنید تا فضای سیستم شما را اشغال نکند. برای حذف فایل Hibernation به دسترسی ادمین نیاز خواهید داشت.

دستور زیر را با استفاده از مجوز ادمین در Command Prompt وارد کنید:

powercfg -h off

سیستم خود را ری استارت کنید. سپس برای اینکه مطمئن شوید فایل Hibernation حذف شده است به تب Storage در گروه System برنامه تنظیمات بروید روی درایو C  و سپس روی  System & Reserved کلیک کنید، مشاهده خواهید کرد اندازه فایل Hibernation به ۰ کاهش یافته است.

System & Reserved ویندوز 10

System & Reserved ویندوز ۱۰

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا