1398-04-27
دانستنی‌های سلامتی

تفاوت دئودورانت و مام و کاربردهای هر یک به جز برطرف کردن بوی بد!

مصارف گوناگون تفاوت دئودورانت و مام ضد عرف

به جز یک بدن خوشبو و پیشگیری از عرق زیر بغل، دئودورانت و مام های ضد تعریق زیر بغل مصارف گوناگونی دارند که دانستن آنها گره گشای خیلی از کارهای خانه است.

هیچ چیز خجالت آورتر از بوی بدن، آن هم در روزهای گرم سال نیست. لکه های روی لباس و زیر بغل و بوی تند زننده ای که هیچ کس تحمل آن را ندارد. خوشبختانه امروزه در بازار انواع و اقسام دئودورانت و مام زیر بغل با رایحه های دل انگیز وجود دارد که بعضی ۲۴ و بعضی تا ۴۸ ساعت مانع از عرق کردن می شود و جلوی بوی بدن فرد را می گیرد. خوبی رول های ضد عرق این است که حتی اگر عرق هم کنید باز هم بوی بدی ندارد. ولی خوب به توصیه متخصصان بهداشت بهتر است خیلی از آنها استفاده نکنیم. چون بعد از مدتی مواد آن ها وارد پوست و غدد لنفاوی می شود. از طرف دیگر به دلیل بوی خوش آن ها روی لباس شخص ممکن است لباسش را با فواصل بیشتری بشوید که در این صورت مشکلاتی در لباس فرد و ساک ورزشی اش پنهان می ماند.

چه قصد استفاده از مام و دئودورانت ضدعرق را دارید چه نه بد نیست در نت نوشت از کاربردهای دیگر آن ها بجز برطرف کردن بوی بد زیر بغل بدانید.

تفاوت دئودورانت و مام ضدعرق

برخی فکر می کنند کاربرد دئودورانت و مام هر دو یکی است. این که زیر بغل می زنی تا عرق نکنی و زیر بغل بوی بد ندهد. ولی اگر تفاوت آن ها را ندانید و درست از آن ها استفاده نکنید تاثیر معکوس هم خواهد داشت.

دئودورانت یک وسیله آرایشی بهداشتی است که بوی بد باکتری های بدن را که با عرق فعال می شوند از بین می برد و رایحه خوبی به بدن می دهد.

ضد عرق ها نوعی دارو محسوب می شوند. به همین دلیل گرچه عرق نمی کنید ولی پس از مدتی منافذ پوست را می بندد و باعث تغییر بافت پوست می شود و بعد از مدتی مانع از عرق کردن بدن فرد می شود. در صورتی که عرق کارکرد طبیعی بدن برای کنترل دما و دفع سموم است.

چه طور نوع مناسب دئودورانت و مام را انتخاب کنیم؟

قبل از آن که از یک دئودورانت و مام ضد عرق استفاده کنید مواد موجود در آن ها را بررسی کنید. اغلب روی بسته بندی ترکیبات آن، مناسب آقایان یا خانم ها و نوع رایحه درج می شود. پس تنها به قیمت توجه نکنید.

دئودورانت و مام ؛ کدام برای آکنه؟

تفاوت دئودورانت و مام

مام ضد عرق برای آکنه

وقتی از دئودرانت ها استفاده می کنید بخصوص از نوع پودری، پودر و مواد آن ها باعث پراکنده شده و می تواند بروز آکنه در چهره شود. در صورتی که رول های ضد عرق می تواند راه حل درمانی برطرف کردن آکنه باشد. فکر کنید می خواهید میهمانی بروید و ناگهان یک جوش ظاهر می شود. بهترین راه این است  از ضد عرقی که فاقد ترکیبات آلومینیومی است استفاده کنید تا به فوریت آکنه را ناپدید کند.

دئودورانت و مام ؛ کدام برای پاها ؟

اگر با پوشیدن شلوار مشکل دارید و یا به علت چاقی هنگام راه رفتن ران هایتان به هم سابیده می شود، می توانید از دئودورانت روی ران های تان هم استفاده کنید. به این ترتیب بخصوص موقع ورزش مشکلی نخواهید داشت و مثل یک روان کننده مانع از سابیده شدن پوست می شود. به طور کلی از دئودورانت ها برای هر قسمت از پوستتان که مستعد سایش است می توانید استفاده کنید. حتی می توانید از دئودورانت یا رول های ضد عرق برای پاها استفاده کنید. قبل از جوراب پوشیدن البته روی پاهای تمیز کف و روی پا را دئودورانت یا رول ضد عرق بزنید. خوب است یک عدد از آن ها را با رایحه بوی گل ها فقط برای کف پا نگه دارید. خیلی زیاد نزنید در غیر این صورت مدام پایتان در کفش لیز می خورد.

دئودورانت و مام ؛ کدام برای دونده ها؟

دئودورانت برای دونده ها

دئودورانت برای دونده ها

افرادی که مدت زیادی می دوند امکان برخورد پوست ران ها به یکدیگر وجود دارد. علاوه بر زیر بغل این افراد بهتر است از دئودورانت روی قفسه سینه و ران ها هم استفاده کنند.

تفاوت دئودورانت و مام : کدام برای پوست حساس؟

حتی می توانید از دئودورانت برای پوست های حساس یا بعد از اصلاح صورت استفاده کنید. برای این کار بهتر است از دئودورانت های بدون بو استفاده کنید. اگر دئودورانت رایحه یا بو داشته باشد پوست را تحریک کرده و وضعیت آن را بدتر می کند.

 همیشه چند تا از آن ها را داشته باشید

همیشه چند تا اسپری، دئودورانت و رول ضد عرق زیر بغل در خانه داشته باشید. چرا؟ برای آن که می توانید از آن ها به عنوان یک روان کننده برای لولاهای در استفاده کنید. در این صورت نوع مایع و رایحه دار آن را به کار ببرید تا درها هم خوشبو شوند.

کدام برای کف دست؟

خیلی ها کف دست هایشان عرق می کند. خوشبختانه می توانید از ضدعرق ها برای این کار استفاده کنید. آن ها باعث می شوند تا کف دست هایتان هم خوشبو باشد و هم عرق نکند. برای کسانی که باید در جلسات شرکت کنند و دست بدهند این چاره خوبی است چون بیشتر مواقع نگران دست دادن با دست های عرق کرده هستند که طرف مقابل معمولا دوست ندارد با چنین شخصی دست بدهد.

دئودورانت و مام : کدام برای کمدها؟

اگر کمدتان بوی کهنگی می دهد درست مثل آن که صدها سال از ساخت آن می گذرد بهتر است از یک دئودورانت یا رول زیربغل استفاده کنید. کافی است در یکی از آنها را باز کنید و در کمد بگذارید. در عرض چند ساعت بوی بد و کهنگی محو می شود.

دئودورانت و مام : کدام برای پیشگیری از تاول؟

دئودورانت برای تاول پا

دئودورانت برای تاول پا

اگر سابقه تاول زدن بخصوص پس از استفاده از کفش های جدید دارید خوب است برای اولین بار کمی دئودورانت روی قسمت هایی که سابقه تاول دارد بزنید. به این ترتیب با ایجاد یک لایه لغزنده و عدم سایش کفش با پوست پا دیگر تاول نمی زنید.

دئودورانت و مام : کدام برای نیش پشه؟

به محض این که احساس کردید پشه ای شما را نیش زده و پوستتان قرمز شده و می خارد، بهترین کار زدن کمی رول ضد عرق روی محل گزش است. آلومینیوم موجود در رول ها یا مام های ضدعرق به سرعت مایع نیش حشره را جذب می کند، ورم فروکش می کند و پوستتان دیگر نمی خارد.

دئودورانت و مام : کدام برای نگه داشتن عینک؟

در روزهای گرم و آفتابی بیشتر کسانی که عینکی هستند به دلیل مرطوب شدن پوست، عینکشان مدام از روی بینی لیز می خورد و پایین می آید. یا باید دستمالی دستشان باشد و عرق های روی بینی را خشک کنند یا مدام با انگشت عینک را سرجایش بگذارند تا دیدشان مشکلی پیدا نکند. خوب بهترین راهکار استفاده از مام های ضدعرق است. کمی از آن را روی بینی تان بزنید دیگر عینک تان سر نمی خورد.

دئودورانت و مام : کدام برای فیکس کردن کرم ها و آرایش؟

در روزهای گرم بیشتر خانم ها به دلیل عرق کردن کرم های ضدآفتاب یا کرم پودر و آرایششان پایین می ریزد. کمی از رول ضدعرق روی چانه، گونه ها، بینی و پیشانی بمالید بعد کرم بزنید.

افراد دیگر چه خانم هایی که آرایش نمی کنند چه آقایانی که زیاد عرق می کنند می توانند از این روش استفاده کنند تا با مشکل عرق کردن مداوم پوست صورت مواجه نشوند.

دئودورانت و مام : کدام برای موهای سر؟

اگر دیرتان شده و بین صبحانه خوردن و دوش گرفتن برای شستن موهایتان گیر افتاده اید، بهتر است از یک ضد عرق رایحه دار استفاده کنید. کمی از آن را لا به لای موهای تان بکشید. مام ضدعرق هر گونه ذره یا روغن اضافی را به خود جذب می کند و موهای تان خوشبو هم می شود. در واقع مثل شامپوی خشک عمل می کند.

دئودورانت و مام : کدام برای پوشیدن لباس های تنگ؟

اگر شلوار جدیدی که تازه خریده اید به هر دلیلی پوشیدنش سخت است، از یک دئودورانت استفاده کنید. هر دو پا را از بالا تا پایین و دور کمر و شکم را دئودورانت بزنید و بعد به راحتی شلوارتان را بپوشید.

دئودورانت و مام : کدام برای نقاشی های بچه ها روی دیوار؟

اگر بچه ها به اشتباه روی دیوار نقاشی کشیدند که بیشتر مواقع این کار را می کنند، لطفا آن ها نزنید، یک دئودورانت بردارید و روی خط و خطوط روی دیوار بکشید و سپس با یک دستمال نمدار پاک کنید.

فقط یادتان باشد به هیچ وجه هر دوی آن ها را روی لباس هایتان نکشید.

منبع:

bordomtherapy.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا