1398-01-01
روانشناسی و موفقیت

دانشمندان می گویند برای خوشحالی بیشتر هرروز یک کار خلاقانه انجام دهید!

برای خوشحالی بیشتر هرروز یک کار خلاقانه انجام دهید

به اندازه کافی انجام لیست کارهای روزانه سخت است و وقت کافی برای تمرین و کارهای هنری ندارید. اما تحقیقات نشان داده اند پیدا کردن آن وقت مشخص، ارزش تلاش دارد. برای خوشحالی بیشتر هر روز یک چیز خلاقانه بکشید، نقاشی کنید، گیتار بزنید یا حتی شام درست کنید.

به اندازه کافی انجام لیست کارهای روزانه سخت است و وقت کافی برای تمرین و کارهای هنری ندارید. اما تحقیقات نشان داده اند پیدا کردن آن وقت مشخص برای خوشحالی بیشتر ، ارزش تلاش دارد. هر روز یک چیز خلاقانه بکشید، نقاشی کنید، گیتار بزنید یا حتی شام درست کنید. با انجام این کارها خوشحالی شما افزایش خواهد یافت. برای خوشحالی بیشتر ، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

برای خوشحالی بیشتر علاقه خود را پیدا کنید.

در دنیای امروز، چیزی بیش از حرف زدن مردم درباره چگونگی مشغله کاری شان وجود ندارد. این امر بسیار رایج است که آن ها در میان خانواده، کار و دوستان از نداشتن وقت برای نقاشی یا خواندن مجله یا درست کردن غذا و غیره شکایت کنند. اما مطالعه ای در سال ۲۰۱۶ در مجله روانشناسی مثبت منتشر شد که نشان می دهد ما می توانیم به خوبی ایجاد زمان کنیم. بر اساس این مطالعه، انجام دادن تنها یک کار خلاقانه در روز، رفاه عمومی شما را افزایش می دهد و باعث می شود که بیشتر به انرژی و شور و شوق و هیجان و خوشحالی بیشتر دست یابید.

در این مرحله، شما ممکن است فکر کنید که من یک فرد خلاق نیستم و بنابراین به یک زندگی ناخوشایند محکوم هستم. تند نروید! بر طبق تعریف محققان، خلاقیت شامل آشنایی با ایده هایی نو و یا بیان و توصبف آن هاست که خود یک روش مفید است. همچنین اختصاص دادن زمان به فعالیت های هنری (موسیفی، نقاشی، نوشتن و…)، یکی دیگر از روش هاست. این یک تعریف بسیار وسیع است.

این مطالعه اشاره کرد که: “شایع ترین مثال های گزارش شده عبارتند از ترانه سرایی، خلاقیت در نوشتن (شعر، داستان کوتاه) بافندگی و قلاب دوزی، ساخت دستورالعمل های جدید، نقاشی، طراحی گرافیک و دیجیتال و عملکردهای موسیقی.”

افرادی که به این فعالیت ها مشغول بودند، در همان لحظه احساس بهتری نداشتند. آن ها روز بعد خوشحال تر بودند. در نهایت محققان دریافتند که این فعالیت ها، “یک نوع خاصی از پیشرفت را برای هرچه بهتر خلاق شدن راه می اندازد”. درگیر شدن با انجام کارها و رفتارهای خلاقانه، موجب افزایش روزافزون خلاقیت در همان روز می شود.

دانستن این موضوع باعث می شود که مردم مثلا در کلاس های نقاشی شرکت کنند و کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان را بخرند. بر اساس آماری ۱۲ میلیون کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان در سال ۲۰۱۵ فروخته شد و نیویورک تایمز از شرکت صدها نفر در کلاس های نقاشی گزارش داد.

اما شما حتی نیاز به خرج پول برای ایجاد خلاقیت و انجام دادن کارهای خلاقانه ندارید. عکسی زیبا بگیرید و آن را در اینستاگرام خود قرار دهید. برای خوشحالی بیشتر برای خودتان یک دستورالعمل غذایی پیدا کنید و  خانواده خود را مهمان کنید. خیاطی کنید یا همراه رادیو آواز بخوانید و یا مدل موهای خود را تغییر دهید. با توجه به تحقیقات انجام شده، باید باهوش باشیم و زمانی را برای پرداختن به علایق درونی خود پیدا کنیم.

 

 

 

 

نویسنده: عبدالرئوف صابری

 

منبع: curiosity.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا