1398-01-03
حیوانات خانگی

آشنایی با سگ نژاد داشهوند dachshund

سگ نژاد داشهوند

سگ نژاد داشهوند بسیار زیبا و دوست داشتنی و در عین حال پرانرژی، خستگی ناپذیر، باهوش و کنجکاو است. بدن طویل و کوتاه قوی و عضلانی آن بر خلاف ظاهر چهارچوب بدنیش، کاملاً در تعادل است. عاشق فضای آزاد هستند اما در یک آپارتمان نیز خوشحال خواهند بود. داشهوندها به دلیل داشتن قفسه سینه کوتاه و ستون فقرات طولانی مستعد ابتلا به برخی مشکلات هستند.

اگر شما خواهان نگهداری از یک سگ نژاد داشهوند هستید و اطلاعات کوتاه و کاملی از خصوصیات اخلاقی و رفتاری آن ندارید، طبق برنامه قبلی که هر هفته یک نژاد از سگ های معروف و دوستداشتنی را معرفی می کنیم, این بار با مروری بر ویژگی های سگ نژاد داشهوند با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد سیبرین هاسکی (Siberian Husky) هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

خصوصیات ظاهری سگ نژاد داشهوند

وزن: ۳۲-۱۶ پوند ( حدود ۷ تا ۱۵ کیلوگرم)

قد: ۸-۷ اینچ (حدود ۱۸ تا ۲۰ سانتی متر)

بیشتر بخوانید: سگ نژاد شیتزو , هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

چهره سگ نژاد داشهوند به سختی فراموش می شود، بدن طویل و کوتاه قوی و عضلانی آن بر خلاف ظاهر چهارچوب بدنی اش، کاملاً در تعادل است. سر محدب آن رو به بالاست و گوش هایی رو به پایین و دو چشم بیضی شکل که نزدیک هم قرار گرفته اند، دارد. پایه گردن آن به سمت سینه و شکم تنگ تر می شود و دم از خط پشتی بدن شروع می شود. داشهوند در سه نوع دیده می شود: مو صاف، مو بلند و مو خشک. رنگ های آن ها می تواند از قرمز خالص تا قهوه ای مایل به زرد یا خود زرد و یا ترکیبی از رنگ های شکلاتی، سیاه و خاکستری باشد.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد چائوچائو ، آشنایی با خصوصیات و ویژگی های آن

ویژگی های سگ نژاد داشهوند

 • بدن طویل و قد کوتاه
 • قوی و عضلانی
 • پرانرژی و مستحکم
 • بااستعداد و جسور
 • دوست داشتنی
 • وفادار
 • سخت کوش
 • هنرپیشه ای بسیار خوب

بیشتر بخوانید: سگ نژاد ژرمن شپرد و هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

مناسب این افراد:

 • مجرد
 • ساکنان شهرستان
 • خانواده های با کودکان بزرگتر
 • شکارچیان

زندگی سگ نژاد داشهوند

داشهوندها بسیار زیبا و دوست داشتنی و در عین حال پرانرژی، خستگی ناپذیر، باهوش و کنجکاو هستند که در برخی موارد این صفات، شدت بیشتری دارند. همیشه برای پیاده روی یا دویدن و یا بازی به پارک بروید. اگر آن ها را برای مدت طولانی به حال خودشان رها کنید، می توانند به راحتی خسته و کسل شوند.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پاگ (pug) و هر چه که باید در مورد آن ها بدانید

داشهوندها می توانند زمانی را برای گرم گرفتن با سایر مردم اختصاص دهند؛ اگرچه نسبت به صاحبان خود بسیار وفادارند. با این حال، بعضی مواقع در حضور غریبه ها بی رحم می شوند که آن ها را به یک سگ سودمند و محافظ تبدیل می کند.

ذائقه صید و شکار آن ها همانند اصل و نسب خودشان بوده و ثابت است، عاشق فضای آزاد هستند. به یک حیاط با اندازه مناسب و معقول برای دویدن در آن نیاز دارند. با تعقیب حیوانات کوچک، وق وق کردن و احتمالاً حفاری کردن چند سوراخ، حالت سرخوشی به آن ها دست می دهد. همچنین در یک آپارتمان نیز خوشحال خواهند بود (آن ها یکی از محبوب ترین سگ های شهر هستند)، اما نیاز به بازی، پیاده روی و تعامل دارند تا در تعادل فیزیکی و ذهنی خود باقی بمانند.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پامرانین pomeranian و هر چه که باید راجع به این نژاد بدانید!

سگ نژاد داشهوند

سگ نژاد داشهوند

مواردی که باید راجع به سگ نژاد داشهوند بدانید:

داشهوندها، جسور و مغرور هستند. با توجه خاص و تقویت و تمرین مثبت، آن ها شما را با خلق و خوی دوست داشتنی خود و قابل اعتماد بودنشان متعجب خواهند کرد. آن ها با افراد مجرد و خانواده هایی با کودکان بزرگتر، زندگی و رشد می کنند. کودکان کوچکتر ممکن است صبر و حوصله و بلوغ لازم را برای داشهوندها نداشته باشند.

داشهوندها به دلیل داشتن قفسه سینه کوتاه و ستون فقرات طولانی مستعد ابتلا به برخی مشکلات هستند. اگر اجازه دهید که از تخت یا نیمکت پایین بپرند، به آسانی دیسک ستون فقرات آن ها از جای خود تکان می خورد. به این دلیل باید آن ها را به درستی با دست خود بگیرید تا اسکلت بدن شان حفظ شود. (*هشدار: اکثر داشهوندها به بلند کردن خود مقاومت نشان می دهند.)

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد مالتیز maltese

همچنین مطمئن شوید که مواد غذایی اش را در حد تعادل در اختیارش قرار می دهید. داشهوندها می توانند سریع اضافه وزن پیدا کنند و دچار مشکلات بیشتر و مسائل دیگر شوند.

یک سگ نژاد داشهوند سالم مشروط بر اینکه سال ها سرگرم و در تعامل باشد، می تواند به مدت ۱۶ سال زندگی کند.

تاریخچه سگ نژاد داشهوند

نژادی است که قدمت آن حداقل به قرون وسطا می رسد. Dachshunds از dach آلمانی به معنی گرگ و hund به معنی سگ می آید که در قرن ۱۷ در آلمان به عنوان سگ های شکاری استفاده می شده اند. بدنی کوتاه و صاف و براق و همچنین حس بویایی باور نکردنی به آنها اجازه می دهد که روی زمین به جستجوی رد پا بپردازند. اندازه های مختلفی از آن ها در طول سال ها ایجاد شده است؛ داشهوند های کوچکتر برای شکار روباه ها و بزرگتر برای شکار گراز توسعه یافته اند. در سال ۱۹۸۵ باشگاه داشهوند آمریکا در ایالات متحده ترویج این نژاد را شروع کرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد گریت دین و ویژگی های آن ها!

نویسنده: عبدالرئوف صابری

منبع: www.dogster.com

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد Dalmatian و هر چه که در مورد آنها باید بدانید!

بیشتر بخوانید: بهترین غذا برای سگ ، مغذی ترین سبزیجات و میوه ها کدامند؟

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم که سگ باردار است؟

بیشتر بخوانید: چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم ؟

بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد سگ را در خانه از بین ببریم؟

بیشتر بخوانید: تربیت سگ ، چگونه از واغ واغ کردن بی موقع سگ جلوگیری کنیم؟

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

 1. DVM

  3 اردیبهشت 1397 at 8:07

  0

  عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا