حیوانات خانگی

سگ گرگی: همه چیز راجع به سگ‌هایی که نژاد و ظاهری شبیه به گرگ دارند!

سگ‌ها و گرگ‌ها حیواناتی شبیه به هم هستند که کم و بیش ویژگی‌هایی همانند دارند. بسیاری از افراد نیز بر این باورند که سگ‌ها همان گرگ‌ها بوده‌اند که در اثر زندگی و رابطه عاطفی با انسان‌ها خلق و خویی ملایم تر پیدا کرده‌اند و به سگ‌های امروزی تبدیل شده‌اند. برای این که با انواع و اقسام سگ گرگی بیشتر آشنا شوید در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

سگ گرگی

سگ‌هایی که نژادی شبیه و نزدیک به گرگ دارند و در ژنتیک خود مشترکاتی از گرگ‌ها را دارا هستند اصطلاحا سگ گرگی می گویند. این شباهت رفتاری و فیزیکی در بین سگ‌ها به دو درجه متوسط و بسیار کم تقسیم می‌شود. با این حال این مقیاس چه متوسط و چه کم باشد چالش‌هایی را برای دارندگان این نژاد از سگ‌ها به وجود می‌آورد که کمی بحث بر انگیز است.

البته به طور کلی سگ‌های گرگی حداقل چهارنسل بعد از یک گرگ متولد شده‌اند و تغییرات بسیاری در نژاد آن‌ها به دلیل ادغام با نژاد‌های دیگر به وجود آمده است ولی در کل سگ‌هایی که نژادی شبیه و نزدیک به گرگ را دارا می‌باشند مسئولیتی دو چندان برای صاحبان خود به همراه می‌آورند.

بسیاری از پرورش دهندگان سگ‌ها توانسته‌اند سگ گرگی را به نحوی آموزش دهند که مزاج و خلق و خویی مناسب برای نگهداری در خانه را داشته باشند. بسیاری از انواع سگ گرگی با این که نژادی بسیار شبیه و نزدیک به گرگ را دارا می‌باشند ولی زیر نظر مربیان به نحوی تربیت می‌شوند که هیچ گونه رابطه‌ای با گرگ نخواهند داشت و شما تنها از طریق پوست و ظاهر فیزیکی اشان قادر به تشخیص این نژاد خواهید بود.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] تنبل ترین نژاد سگ: انواع سگ تنبل و ویژگی‌های عجیب آنها را بشناسید!

سگ‌های گرگی حداقل چهارنسل بعد از یک گرگ متولد شده اند و تغییرات بسیاری در نژاد آن‌ها به دلیل ادغام با نژاد‌های دیگر به وجود آمده است ولی در کل سگ هایی که نژادی شبیه و نزدیک به گرگ را دارا می‌باشند مسئولیتی دو چندان برای صاحبان خود به همراه می‌آورند.
سگ‌های گرگی حداقل چهارنسل بعد از یک گرگ متولد شده اند و تغییرات بسیاری در نژاد آن‌ها به دلیل ادغام با نژاد‌های دیگر به وجود آمده است ولی در کل سگ هایی که نژادی شبیه و نزدیک به گرگ را دارا می‌باشند مسئولیتی دو چندان برای صاحبان خود به همراه می‌آورند.

دردسرهای نگهداری از یک سگ گرگی

در بین افرادی که علاقمند به نگهداری از سگ‌ها می‌باشند محبوبیت سگ‌های گرگی رو به افزایش است. راه‌های بسیاری وجود دارند که پرورش دهندگان سگ قادر هستند سگ‌های گرگی اصیل و اصلی را به شما ارائه ندهند و کلاهبرداری‌های بسیاری در این زمینه صورت می‌گیرد که به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

 • هیچ وقت شما قادر به مشاهده شجره نامه و یا مستندات معتبر از زندگی و خانواده اصلی سگی که در حال خریدش هستید، نخواهید بود.
 • نگهداری از یک سگ گرگی نیازمند مدیریت بسیار دشواری است که هر شخص به عنوان سگ خانگی نمی‌تواند آن را بپذیرد.
 • شباهت‌های بسیاری بین نژاد‌های سگ وجود دارد که شما قادر به تشخیص آن‌ها نیستید. به عنوان مثال شما یک سگ Tamaskan را می‌خواهید ولی به شما یک نژاد Husky می‌فروشند و شما هرگز متوجه این قضیه نخواهید شد.
 • نگهداری از یک سگ گرگی نیاز به آموزش بسیار سخت و پیچیده‌ دارد که معمولا افرادی که سگ خانگی نگهداری می‌کنند قادر به این روش آموزش و تربیت نیستند.

بنابراین اگر می‌خواهید سگ گرگی داشته باشید می‌بایست مسائل بسیاری را با دقت بررسی کنید تا بتوانید از تقلب‌های احتمالی پیشگیری کرده و مانع این نوع کلاهبرداری شوید و یا این که از شخصی که در این زمینه تبحر و اطلاعات کافی دارد راهنمایی‌های لازم را بگیرید.

ویژگی‌های سگ‌های گرگی متفاوت است

یکی از تصورات اشتباه رایج در بین نگهدارندگان سگ‌ها به خصوص سگ گرگی این است که سگ‌های گرگی سطح مشخص و معینی از نژاد گرگ را دارا هستند. این کاملا اشتباه است. چرا که نژادهایی از سگ هستند که محتوای ویژگی گرگی آن‌ها کاملا صفر است ولی در ظاهر گرگ به نظر می‌رسند. سگ‌هایی مانند Huskies و یا Malamutes ظاهرا یک گرگ به نظر می‌آیند ولی هیچ گونه ویژگی گرگی در آن‌ها دیده نمی‌شود. این قاعده در بسیاری از نژاد‌های دیگر نیز مشاهده می‌شود.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] وفادارترین نژاد سگ: چرا سگ ها وفادارند، کدام نژاد سگ وفادارتر است؟

هویت سگ را شناسایی کنید!

زمانی که می‌خواهید یک سگ گرگی بخرید به هویت آن دقت زیادی داشته باشید. سگ‌های گرگی شاید شجره نامه و سند معتبری نداشته باشند ولی از طریق نژاد خانوادگی اشان می‌توان به هویت آن‌ها کاملا پی برد. به دست آوردن تاریخچه کاملی از زندگی و پرورش سگ در این مورد بسیار حائز اهمیت است. این که سگی ترکیبی از هاسکی و یا آلاسکا مالموت و یا حتی ژرمن شپرد باشد نمی‌تواند سگ گرگی به شمار رود. تنها به ظاهر سگ اکتفا نکنید و تاریخچه زندگی آن را کاملا مشخص کنید تا متوجه گرگی بودنش شوید.

برخی از ویژگی‌های سگ‌های گرگی اصیل به این ترتیب است:

 • سگ‌های گرگی سالی دو مرتبه پوست اندازی می‌کنند و در طی این دوره موهای بدنشان کاملا می‌ریزد.
 • سگ‌های گرگی به راحتی دچار اضطراب جدایی شدید می‌شوند و نیاز است که هرگز تنها نمانند.
 • سگ‌های گرگی سطح انرژی بسیار بالایی دارند و هر روز می‌بایست به شدت ورزش کنند در غیر این صورت به راحتی کسل و تنبل می‌شوند و رفتارهای مخرب پیدا می‌کنند.
 • برای این که رفتاری پرخاشگرایانه و سخت نداشته باشند می‌بایست در سنین پایین جامعه پذیری و آموزش‌های لازم را ببینند.
 • سگ‌های گرگی معمولا زیاد پارس می‌کنند و زوزه کشیدن آن‌ها نسبت به سایر نژاد‌های سگ بسیار بیشتر است.
 • سگ‌های گرگی مناسب مناطق بزرگ و سرباز هستند و نیاز به تمرین و نظارت تربیتی مداوم دارند.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] قوی ترین نژاد سگ: قدرتمندترین سگ‌های دنیا را بشناسید!

این نژاد از سگ‌ها را سگ گرگی خطاب می‌کنند!

سگ‌های Inuit شمالی نژادی بر گرفته از گرگ دارند که طبق گمانه زنی‌ها در دهه 1980 در انگلستان این سگ‌ها با نژاد مالموت و پیت بول و چوپان آلمانی ترکیب شده است و این نژاد به دست آمده است.
سگ‌های Inuit شمالی نژادی بر گرفته از گرگ دارند که طبق گمانه زنی‌ها در دهه ۱۹۸۰ در انگلستان این سگ‌ها با نژاد مالموت و پیت بول و چوپان آلمانی ترکیب شده است و این نژاد به دست آمده است.

سگ Inuit شمالی

 • خلق و خوی: سگ هایی کاملا وفادار، دوستانه و سرسخت و باهوش هستند
 • وزن: ۵۵-۸۴ پوند (ماده) ۷۹-۱۱۰ پوند(نر)
 • قد: ۲۳-۲۸ اینچ (ماده) ۲۵-۳۰ اینچ (نر)

سگ‌های Inuit شمالی نژادی بر گرفته از گرگ دارند که طبق گمانه زنی‌ها در دهه ۱۹۸۰ در انگلستان این سگ‌ها با نژاد مالموت و پیت بول و چوپان آلمانی ترکیب شده است و این نژاد به دست آمده است. این نژاد در سریال Game of Thrones مشاهده شد که محبوبیت زیادی نیز پیدا کرد.

این نژاد برای نگهداری در خانه مناسب است و با افراد مجرد و افرادی که فرزندان نوجوان دارند بهتر زندگی می‌کند. نژاد Inuit شمالی میانه خوبی با کودکان نداشته و با افراد بزرگسال بهتر زندگی می‌کند. این نژاد حتما نیاز به آموزش و رهبری قاطع دارد و به افراد تازه کار توصیه نمی‌شود. اضطراب جدایی در این نژاد سگ به وفور دیده می‌شود و می‌تواند منجر به رفتارهایی مخرب نیز شود.

سگ Saarloos Wolfdog
سگ Saarloos Wolfdog

سگ Saarloos Wolfdog

 • خلق و خوی: محتاط، خجالتی، سرسخت و وفادار
 • وزن: ۴۵-۷۴ پوند (ماده) ۶۹-۹۰ پوند(نر)
 • قد : ۲۳-۲۸ اینچ (ماده) ۲۵-۳۰ اینچ (نر)

این نژاد در سال ۱۹۳۵ به وجود آمد. یک شخص با نام Leender Saarloos که یک پرورش دهنده هلندی بود یک سگ چوپان آلمانی را با گرگ‌های اروپایی پیوند دارد و سگ Saarloos Wolfdog متولد شد. این سگ به خوبی سگ‌های کارگر نبود ولی ویژگی‌های سگ گرگی را دارا بود.

به طور کلی این نژاد کاملا تهاجمی می‌باشد و نیاز به تربیت و آموزش کاملا جدی دارند. با این که خجالتی می‌باشند ولی با سایر نژاد‌های سگ به خوبی معاشرت می‌کنند. سگ‌های Saarloos Wolfdog برای زندگی در مساحت‌های بزرگ مسکونی و فضاهای باز مناسب است و بهترین فعالیت روزانه آن در این مکان‌ها انجام می‌گیرد. اضطراب جدایی آن‌ها بسیار بالا می‌باشد و هرگز نمی‌توان از آن‌ها به عنوان یک توله سگ نگهداری کرد. بهتر است که در همان دوران کودکی تربیت کامل شوند.

سگ‌های Tamaskan به طور خاص پرورش داده می‌شوند تا شباهت زیادی به سگ‌های گرگی پیدا کنند
سگ‌های Tamaskan به طور خاص پرورش داده می‌شوند تا شباهت زیادی به سگ‌های گرگی پیدا کنند

سگ Tamaskan

 • خلق و خوی: بازیگوش، کنجکاو، بسیار باهوش، با محبت و انرژی زیاد
 • وزن: ۵۵-۸۵ پوند(ماده) ۶۵-۹۵ پوند(نر)
 • قد: ۲۴-۲۸ اینچ (ماده) ۲۵-۳۳ اینچ (نر)

سگ‌های Tamaskan به طور خاص پرورش داده می‌شوند تا شباهت زیادی به سگ‌های گرگی پیدا کنند در غیر این صورت این سگ‌ها هیچ تناسبی با سگ‌های گرگی ندارند. این نژاد در سال ۲۰۱۳ به رسمیت شناخته شد و به عنوان یک سگ بسیار بازیگوش در امریکای شمالی محبوبیت پیدا کرد.

سگ‌های Tamaskan نیاز به ورزش و بازی زیادی در طول روز دارند در غیر این صورت به رفتار‌های پرخاشگرایانه دست می‌زنند. معمولا این سگ‌ها طعمه هایی مانند خرگوش، پرندگان و سنجاب‌ها را نیز در رده غذایی خود دارند. سگ هایی کاملا باهوش و اجتماعی هستند که می‌بایست به درستی تربیت شوند.

این سگ‌ها حیوانات خانگی خوبی به شمار می‌روند به بسیار بازیگوش می‌باشند.
این سگ‌ها حیوانات خانگی خوبی به شمار می‌روند به بسیار بازیگوش می‌باشند.

سگ Alaskan Noble Companion

 • خلق و خوی: وفادار، کنجکاو، مضطرب، فعال
 • وزن: ۶۰- ۱۱۰ پوند
 • قد : ۲۶-۳۳ اینچ

سگ‌های Alaskan Noble Companion Dog نوع جدیدی از سگ‌های شبیه به گرگ هستند که به ظاهری خیره کننده دارند. این سگ‌ها ترکیبی از نژادهای سیبرین هاسکی، ژرمن شپرد و آلاسکا مالموت می‌باشند. این سگ‌ها حیوانات خانگی خوبی به شمار می‌روند به بسیار بازیگوش می‌باشند.

علاوه بر این ویژگی این سگ‌ها نسبت به صاحبان خود بسیار وفادار می‌باشند و عاشق پرسه زدن و جستجو در فضاهای باز هستند. این فعالیت‌های روزانه برای پرورش ذهن آن‌ها بسیار لازم است. تحقیقات نشان داده است که اضطراب جدایی در Alaskan Noble Companion Dog بسیار بالا می‌باشد.

سگ Vallhund در واقع نژادی از Herding Dog می‌باشند که اصطلاحا اشاره‌ای به گاو‌های سوئدی نیز دارد.
سگ Vallhund در واقع نژادی از Herding Dog می‌باشند که اصطلاحا اشاره‌ای به گاو‌های سوئدی نیز دارد.

سگ Vallhund

 • خلق و خوی: پر انرژی، بازیگوش، باهوش، دوست داشتنی
 • وزن: ۲۲-۳۲ پوند(ماده) ۲۵-۳۵ پوند(نر)
 • قد : ۸-۱۲ اینچ(ماده) ۹-۱۳ اینچ (نر)

سگ Vallhund در واقع نژادی از Herding Dog می‌باشند که اصطلاحا اشاره‌ای به گاو‌های سوئدی نیز دارد. نژاد Vallhund از هزاران سال پیش به وجود آمده است. این سگ‌ها بازیگوش و وفادار هستند. نیاز به ورزش و انرژی در آن‌ها بسیار بالا می‌باشد و غریزه گله داری در تمامی آن‌ها مشاهده می‌شود. سگ‌های Vallhund بسیار پر سر وصدا هستند و به پارس کردن بسیار شناخته شده اند. به همین دلیل نژاد مناسبی برای آپارتمان به حساب نمی‌آیند.

سگ Utonagan
سگ Utonagan

سگ Utonagan

 • خلق و خوی: دوستانه، باهوش، اجتماعی و پر انرژی
 • وزن: ۵۵-۸۰ پوند (ماده) ۶۵-۹۰ پوند (نر)
 • قد : ۲۳-۲۵ اینچ (ماده) ۲۳-۲۸ اینچ (نر)

Utonagan یکی از جدید ترین سگ‌های گرگی می‌باشد که در سال ۱۹۸۰ به کشور انگلستان معرفی شد و در رده این سگ‌ها به رسمیت ثبت شد. این سگ نیز ترکیبی از سگ نژاد مالموت و سیبرین هاسکی می‌باشد. این سگ به ” روح گرگ” معروف است. این سگ‌ها بسیار کنجکاو و محبت آمیز و وفادار هستند که نیاز به ورزش و فعالیت روزانه در آن‌ها بسیار زیاد است.

همین امر در آموزش دادن آن‌ها کمک می‌کند. این سگ‌های پر انرژی نیاز مبرمی به دویدن و تحریکات ذهنی دارند که برای فضاهای مسکونی بزرگ و باز مناسب می‌باشند. شکار سنجاب و پرندگان و خرگوش در این سگ‌ها مشاهده می‌شود. این نژاد مسائل پزشکی و بهداشتی زیادی دارند که هنگام خرید می‌بایست به شجره نامه و آزمایشات سلامتی آن‌ها بسیار دقت شود.

اضطراب جدایی در این سگ دیده می‌شود و می‌تواند در صورت پیشرفت به رفتار مخرب تبدیل شود
اضطراب جدایی در این سگ دیده می‌شود و می‌تواند در صورت پیشرفت به رفتار مخرب تبدیل شود

سگ Alaskan Malamute

 • خلق و خوی: محکم و سرسخت، باهوش، صمیمی و اجتماعی
 • وزن: ۷۵-۹۰ پوند (ماده) ۸۵-۱۰۰ پوند (نر)
 • قد: ۲۱-۲۵ اینچ (ماده) ۲۲-۲۵ اینچ (نر)

سگ Alaskan Malamute یک سگ گرگی به شمار می‌رود. این نژاد با مالموت و شبان آلمانی ترکیب شده است. نشانه‌های گرگ در این سگ به وفور یافت می‌شود گر چه موی بدن این نژاد از سگ بسیار بلند می‌باشد. این سگ‌ها را با عنوان سگ سورتمه‌ای می‌شناسند که سگ‌های کاری به شمار می‌روند.

این نژاد بسیار قدرتمند است و به سختی در یک جمع خانوادگی کار می‌کند. این نژاد از سگ گرگی بسیار باهوش است و سرسختی بسیاری در آموزش‌ها و یادگیری‌ها دارد. اضطراب جدایی در این سگ دیده می‌شود و می‌تواند در صورت پیشرفت به رفتار مخرب تبدیل شود. دویدن، پیاده روی و یا سورتمه کشیدن از فعالیت هایی است که برای این سگ ضروری به شمار می‌رود.

Siberian Husky در امریکای شمالی یک سگ شناخته شده است
Siberian Husky در امریکای شمالی یک سگ شناخته شده است

سگ Siberian Husky

 • خلق و خوی: دوستانه و اجتماعی، با انرژی، وفادار، سر سخت و آرام
 • وزن: ۳۵-۵۰ پوند (ماده) ۴۵-۶۰ پوند (نر)
 • قد : ۲۰-۲۲ اینچ (ماده) ۲۱-۲۴ اینچ (نر)

در مورد تاریخچه سگ Siberian Husky اطلاعات بسیاری در دسترس نیست و اعتقادات بر این است که این سگ نژاد کاملا باستانی و قدیمی می‌باشد که در سال ۱۹۰۰ در آلاسکا کشف شد و برای کشیدن سورتمه از آن استفاده شد. این سگ برای حمل بار در قطب شمال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Siberian Husky در امریکای شمالی یک سگ شناخته شده است که همواره سگ کاری به شمار می‌رود. این سگ‌ها می‌بایست در طول روز بسیار ورزش کنند در غیر این صورت رفتارهای مخرب از آن‌ها سر می‌زند. این سگ‌ها نیاز به یک رهبر و آموزش کامل دارند.

پارس کردن، حفر کردن و جویدن مداوم در این سگ‌ها به وفور دیده می‌شود. این نژاد از سگ بهترین نژاد برای نگهداری در خانواده می‌باشند که کمی بازیگوشی و مهربانی آن‌ها رفتاری بسیار دلنشین و شگفت انگیز را به همراه دارد.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] سگ سیبرین هاسکی

dogvswolf
dogvswolf

سگ Eskimo / Inuit Dog

 • خلق و خوی: وفادار، شجاع، با انرژی، هوشیار
 • وزن: ۴۰-۶۶ پوند (ماده) ۶۶- ۸۸ پوند(نر)
 • قد: ۲۰-۲۴ اینچ (ماده) ۲۳-۲۸ اینچ(نر)

سگ‌های Eskimo / Inuit Dog از نادرترین نژاد‌های سگ می‌باشند که در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند. این سگ‌های کانادایی در قطب شمال دیده می‌شوند. آن‌ها بسیار فعال و نیرومند هستند که به آب و هوای سرد عادت دارند و ترجیح می‌دهند در برف بخوابند. این سگ‌ها بسیار با محبت و وفادار هستند و بهترین گزینه برای افراد کاری و پر انرژی به شمار می‌آیند. این سگ‌های گرگی برای کار با سورتمه نیز بسیار عالی هستند.

سگ‌های Kugsha یکی از سگ‌های گرگی بسیار کمیاب و نادر می‌باشد که نژادی باستانی دارد.
سگ‌های Kugsha یکی از سگ‌های گرگی بسیار کمیاب و نادر می‌باشد که نژادی باستانی دارد.

سگ Kugsha / Amerindian Malamute

 • خلق و خوی: باهوش، سر سخت، کنجکاو، بازیگوش
 • وزن : ۶۰-۱۰۲ پوند(ماده) ۶۵-۱۰۶ پوند (نر)
 • قد : ۲۰-۲۵ اینچ (ماده) ۲۰-۲۷ اینچ (نر)

سگ‌های Kugsha یکی از سگ‌های گرگی بسیار کمیاب و نادر می‌باشد که نژادی باستانی دارد. این سگ به عنوان سگ کارگر شناخته می‌شود. رفتارهای گرگ گونه در این نژاد بسیار دیده می‌شود و معمولا مانند سگ اهلی رفتار نمی‌کنند.

این سگ‌ها بسیار باهوش هستند و برای فعالیت بدنی روزانه خود به فضای باز احتیاج دارند. این سگ‌ها با غریبه‌ها کمی خجالتی رفتار می‌کنند و احتمال پرخاشگری نیز دارند. در صورتی که آموزش کافی و کامل ببینند می‌توانند همراهان بسیار خوبی برای انسان باشند.

سگ Czechoslovakian Wolfdog
سگ Czechoslovakian Wolfdog

سگ Czechoslovakian Wolfdog

 • خلق و خوی: پر انرژی، وفادار، کنجکاو، بی ترس و بازیگوش
 • وزن: ۴۴-۵۵ پوند (ماده) ۵۴-۶۰ پوند (نر)
 • قد:۲۴-۲۶ اینچ (ماده) ۲۶-۲۸ اینچ (نر)

Czechoslovakian Wolfdog از جمله سگ‌های گرگی هستند که نژادی ترکیبی از چوپان آلمانی به شمار می‌روند. این سگ‌ها در دهه ۱۹۸۰ به دلیل حمله سواحل چکسلواکی به کار برده شدند و کاربرد زیادی در این دوران داشتند. این سگ‌ها سطح انرژی بالایی دارند و با مدیریت و آموزش قوی به خوبی در کنار کودکان زندگی می‌کنند.

این سگ‌ها نسبت به افراد غریبه مشکوک می‌باشند و بسیار بازیگوش و کنجکاو هستند. ورزش روزانه در این سگ‌ها نیاز اساسی است. تا سال ۲۰۰۸ این سگ‌ها در انگلستان به عنوان حیوان وحشی خطرناک طبقه بندی می‌شد و به دلیل نژاد گرگی که دارند به طور قانونی در برخی از ایالت‌ها قابل نگهداری نیستند.

سگ‌های Shikoku Dog یک نژاد بدنام ژاپنی هستند که کیفیتی گرگ گونه دارند
سگ‌های Shikoku Dog یک نژاد بدنام ژاپنی هستند که کیفیتی گرگ گونه دارند

سگ Shikoku Dog

 • خلق و خوی: کنجکاو، باهوش، پر انرژی
 • وزن: ۳۰-۳۵ پوند
 • قد : ۱۸-۲۱ اینچ

سگ‌های Shikoku Dog یک نژاد بدنام ژاپنی هستند که کیفیتی گرگ گونه دارند. شباهت فیزیکی زیاد بین این نژاد و سگ Shibu Inu دیده می‌شود. این سگ‌ها کاری هستند. بیشترین مصرف این سگ برای شکار می‌باشد. نیاز به ورزش روزانه، تحریکات ذهنی و معاشرت و روابط اجتماعی در این سگ مشاهده می‌شود. این سگ‌ها ذاتی خوب دارند و با حوصله و می‌توان به آن‌ها آموزش‌های لازم را داد. این سگ‌ها به سرعت و راحتی هر جسم یا موجود کوچک را تعقیب می‌کنند.

منابع : ++

شکوفه آزادگان

دستی بر قلم دارم و از زوایای مختلف دنیا را زندگی می کنم.

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

 1. سلام
  خوبین

  سگ Alaskan Malamute باید از کجا تهیه کرد البته تولشو
  ایا تو ایران هست جایی که پرورش این جور سگ ها

  1. این سگ به درد ایران نمیخوره و به شدت دچار ریزش مو میشه ، چون پوشش بدنش مناسبه مناطق سرد مثل شمال سوئد ، نروژ و کلا جاهایی که دما از بیست درجه تو تابستون بالاتر نره ، حتی همونجاها هم تابستانها گرمش میشه

 2. سلام سگ کوشگا تو ایران پیدا میشه ؟اگر بله راهنمایی کنید. و اینکه مناسبه این اب و هوا هست؟ مچکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا