دانستنی‌های سلامتی

اگر قصد جراحی زیبایی دارید حتما بخوانید!

عدم اطمینان به اظهارنظرهای اینترنتی در مورد جراحی پلاستیک

هر کاری که می خواهیم انجام بدهیم ابتدا باید تحقیق کنیم. هر چند امروزه برای کسب اطلاع از هر چیزی جست و جوی اینترنتی ابزار خوبی است ولی در مورد جراحی زیبایی و پلاستیک به هیچ وجه نباید به اینترنت و شبکه های اجتماعی اعتماد کرد.

۲+

تحقیقات نشان می دهد اظهارنظرهای آنلاین اینترنتی در مورد جراحی زیبایی نمی تواند روش قابل اعتمادی برای انتخاب پزشک و نوع جراحی باشد.  از آن جا که جراحی زیبایی از حساسیت خاصی برخوردار است نباید به اظهارنظرهای گفته شده در اینترنت اطمینان کرد. تحقیقی که توسط جراحان زیبایی آمریکا انجام گرفت و نتیجه آن چند روز پیش در مجله جراحی ترمیمی و پلاستیک آمریکا  Plastic and Reconstructive Surgery Journal منتشر شد. اگر قصد جراحی زیبایی دارید نت نوشت امروز را حتما بخوانید.

تحقیق جراحان پلاستیک

در میان ۶ شهر بزرگ آمریکا از ۱۰۷۷ اظهار نظر در مورد جراحی زیبایی سینه ۹۳۵ نفر از جراحی خوشحال و ۱۴۲ نفر ناراحت و پشیمان بودند. دکتر جان کیم Dr. John Kim  پروفسور جراحی پلاستیک در دانشگاه نورث وسترن شیکاگو که تحقیق زیر نظر او انجام شد در این باره می گوید: «پس از تحقیق بود که متوجه شدیم آن چه مردم پس از جراحی زیبایی می گویند فقط ابراز خوشحالی یا ناراحتی شان است. به همین دلیل اظهارنظر آن ها نمی تواند برای مشتری دیگری اطلاعات مفیدی باشد. اضافه این که برخی از افراد در شبکه های اجتماعی یا اینترنت در مورد جراحی ها اظهار نظر می کنند بدون آن که جراحی پلاستیک یا زیبایی انجام داده باشند.»

محققان پس از بررسی بیمارانی که جراحی پروتز سینه انجام داده بودند، متوجه شدند بجز نتیجه جراحی؛ نحوه برخورد کارکنان نیز برای بیماران مهم است. دکتر کیم در این مورد می گوید: «مهم ترین نکته در هر جراحی این است که دقیقا بدانیم قرار است چه اتفاقی بیفتد. مطالعات ما نشان می دهد تقریبا برای اکثریت قریب به اتفاق مراجعه کنندگان نحوه پاسخگویی تلفنی و کیفیت و سرعت خدمات رسانی ما به اندازه نتیجه جراحی برایشان مهم است.»

جراحی مهمی بدون بیمه

عدم پوشش بیمه ای  جراحی های زیبایی یا پلاستیک از یک طرف و هزینه گزاف این نوع جراحی ها از طرف دیگر نیازمند یک بررسی دقیق قبل از انجام جراحی است. بخصوص که فرد قرار است تغییری در بدن خود بوجود بیاورد که زیباتر شود. به همین دلیل در صورتی که قصد جراحی زیبایی دارید با دقت کار چند پزشک را از نزدیک بررسی کنید و سپس تصمیم به جراحی بگیرید.

منبع:

WebMD.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا