1398-01-31
دانستنی‌های سلامتی

مردی که با خوردن فلفل قرمز دچار خونریزی مغزی شد! خطر جدید فلفل قرمز

خوردن فلفل قرمز

افرادی که خوردن فلفل قرمز را به صورت بی رویه ادامه می دهند این مقاله در نت نوشت را مطالعه کنند تا از این پس فلفل قرمز را با احتیاط بیشتری مصرف کنند.

خوردن غذاهای تند و تیز عادت و علاقه بسیاری از افراد است. خوردن فلفل قرمز همانند دیگر مواد غذایی می بایست تحت کنترل و صحیح باشد که بی شک زیاده روی در آن می تواند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کند. افرادی که خوردن فلفل به خصوص فلفل قرمز به صورت بی رویه ادامه می دهند این مقاله در نت نوشت را مطالعه کنند تا از این پس فلفل قرمز را با احتیاط بیشتری مصرف کنند.

بیشتر بخوانید: خواص فلفل سیاه و معجزه های این دانه های تند و تیز!

فلفل های بسیار تند قرمز که در مواد غذایی مانند سس ها و یا سوسیس ها و . . . مورد مصرف قرار می گیرد برای سلامتی به خصوص امواج مغزی به شدت مضر است. طبق گزارش منتشر شده در یکی از مجلات پزشکی امریکایی یک مرد ۳۴ ساله که در مسابقات خوردن فلفل قرمز شرکت کرده بود پس از پایان مسابقه با این که توانسته بود رکورد فلفل کارولینا را بشکند ولی به سردرد ناگهانی مبتلا شد و دچار خونریزی مغزی گشت.

بیشتر بخوانید: خواص فلفل سبز مکزیکی را اینجا بخوانید!

سردرد های رعد آسا پس از خوردن فلفل قرمز

خوردن فلفل قرمز

درد در ناحیه گردن و پشت جمجمه از عوارض مصرف بیش از حد فلفل قرمز بسیار تند است

فلفل های قرمز در صورتی که سرخ شوند حملات مغزی شدید تری را به بار خواهند آورد. درد در ناحیه گردن و پشت جمجمه از عوارض مصرف بیش از حد فلفل قرمز بسیار تند است. افرادی که فلفل قرمز بسیار تند می خورند در عرض چند روز پس از مصرف آن حداقل دو مرتبه تجربه سر درد به خصوص سر درد ناحیه پشت مغز و گردن را خواهند داشت. این گونه سر درد ها به صورت صاعقه ای بوده و از جمجمه متصاعد می شود. بیشتر این سردرد ها در طی ۶۰ ثانیه شدت پیدا کرده و با تهوع و استفراغ همراه است. در حالات بسیار وخیم تغییرات روحی و تشنج و تب نیز به سردرد ها اضافه شده که همه این ها نشانه هایی از خونریزی مغزی و یا عفونت های مغزی که نشت مایعات مغز در جمجمه رخ داده، می باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت فلفل سیاه و قرمز و سفید چیست؟

در زمانی که این نوع درد شما را اذیت کرد می بایست فورا به اورژانس و پزشک متخصص مراجعه کرد. رسیدگی نکردن به این علائم خطرناک می تواند منجر به از دست دادن بینایی، نقص عصبی، ضعف عضلانی و بالا رفتن خطرناک فشار خون شود. بررسی رگ های خونی مرد ۳۴ ساله ای که فلفل قرمز زیاد مصرف کرده بود نشان داد که مایع مغز در تمام سطح جمجمه نشت داشته و پزشکان سندرم برگشت پذیر سکته مغزی RCVS را برای او تشخیص دادند.

بیشتر بخوانید: کپسایسین چیست ؟ عامل اصلی تندی فلفل قرمز را بشناسید!

RCVS ناشی از خوردن فلفل قرمز زیاد

سندرم RCVS یک بیماری مغزی عصبی ناشی از منقبض شدن عروق خونی در مغز می باشد که با یک سری سر درد های صاعقه ای و ریزش مو همراه است. بیماران مبتلا به RCVS معمولا در طول زمان بهبودی پیدا می کنند و مشخص نیست که بتوانند سلامتی خود را در وهله نخست به دست آورند. پزشکان اعلام کرده اند که RCVS تنها به دلیل خوردن فلفل قرمز تند به وجود نمی آید اما می تواند اسپاسم شدیدی در رگ های خونی و همچنین بروز حملات قلبی شود. از آن جایی که کپسایسین از مواد تشکیل دهنده فلفل قرمز می باشد، این ماده به راحتی می تواند بر سیستم عصبی سمپاتیک بدن تاثیر بگذارد. قرار گرفتن در معرض این ماده شناخته شده می تواند RCVS ثانویه ایجاد کند. تنها راه درمانی که برای RCVS مشخص شده است کنترل داشتن بر خوردن فلفل قرمز است که می تواند از بروز مشکلات مغزی از جمله حمله مغزی پیشگیری کند.

بیشتر بخوانید: خواص فلفل سبز تند را بدانید و از این سبزی پرخاصیت لذت ببرید!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا