دانستنی‌های سلامتی

مفیدترین ادویه هایی که می شناسید ولی مصرف نمی کنید!

مفیدترین ادویه هایی که می شناسید ولی مصرف نمی کنید!

۸ گیاه و ادویه که احتمالاً مصرف نمی کنید، اما حتما باید مصرف کنید! جعفری و دارچین که نیازی به معرفی اضافه ندارند، اما آیا تا به حال تجربه صرف غذایی به همراه سماق یا شنبلیله را داشته اید؟ آیا تاکنون به دستورالعمل غذایی تان بادرنجبویه یا ارگانو مکزیکی اضافه کرده اید؟

۲+

برخی از مردم علی الخصوص آن دسته از افرادی که می خواهند رژیم موسوم به رژیم بدوی را در زندگی پیش بگیرند، غالباً جویای راهی آسان و سریع برای نیل به هدف خود هستند. برای تهیه این نوع رژیم نیازی نیست که یک وعده غذایی کاملاً متفاوت با آنچه که تا الان داشته اید، تدارک ببینید -شما می توانید برای مثال با اضافه کردن گیاه و ادویه ، آن را به یک رژیم بدوی تبدیل کنید؛ چراکه این دسته از مواد غذایی، هم راحت تهیه می شوند و هم ارزان قیمت هستند. جعفری و دارچین که نیازی به معرفی اضافه ندارند، اما آیا تا به حال تجربه صرف غذایی به همراه سماق یا شنبلیله را داشته اید؟ آیا تاکنون به دستورالعمل غذایی تان بادرنجبویه یا ارگانو مکزیکی اضافه کرده اید؟ در ادامه با مفیدترین ادویه های خانگی با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خواص روغن بادرنجبویه برای سلامتی بدن را اینجا بخوانید!

مفیدترین ادویه هایی که می شناسید ولی مصرف نمی کنید!

 در این بخش نت نوشت به معرفی ۸ مورد از مفیدترین ادویه ها و گیاهانی برای افزودن طعمی دلچسب به غذایتان می پردازیم. این ها، از آنچه که فکر می کنید راحتتر تهیه می شوند و تقریباً در هر غذایی کاربرد دارند. اکثر این گیاه و ادویه جات در بازار های معمول ادویه جات یا سبزی فروشی ها یافت می شوند.

بیشتر بخوانید: ۷ دمنوش گیاهی خواب آور که بهتر از هر قرص خوابی هستند!

هشتگیاه و ادویه که می توانند به شما در رژیمتان کمک کننده باشند

ارگانو مکزیکی خشک:

اولین مورد از لیست مفیدترین ادویه ها از همه نا شناخته تر است! اغلب ارگانوهایی که در عطاری ها به فروش می روند، مدیترانه ای هستند، جهت یافتن نوع مکزیکی آن به کمی تلاش نیاز است، اما ارزشش را دارد. در کل طعم و مزه آن مانند نوع مدیترانه ای اش می باشد، اما اندکی مبهم است. با لایه هایی از طعم مرکبات. از همه مهم تر، از ارگانو مدیترانه ای خشک، ضخیم تر است؛ بنابراین، در غذاهایی که با نسبت ادویه بالایی طبخ می شوند، نیز، قابل تشخیص از سایر ادویه جات می باشد. برای بدست آوردن بیشتر طعمش، برگ های خشک ارگانو مکزیکی را بین انگشتان دستتان، هنگام ریختن آن به غذای در حال پخت، له کنید.

برای طعم دادن به غذا از ارگانو مکزیکی خشک استفاده کنید: چیلی، روست بیف ها، حلزون صدف دار، سس سالسا، سوپ، هر غذای مکزیکی یا هر دستورالعمل تگزاسی-مکزیکی که در آن از ارگانو نامی به میان آورده شود.

بهتر است به همراه پودر فلفل تند، ریحان، تره، زیره سبز و زعتر (برگ گیاه آویشن) مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: خواص برگ کاری : گیاهی با معجزه‌های درمانی شگفت‌انگیز و ضدسرطان

تخم گشنیز:

تخم گشنیز، خیلی بیشتر از خود گشنیز زمینی، طعم و عطر به غذا می بخشد. تخم های گشنیز را به عنوان یکی مفیدترین ادویه ها به مدت چند دقیقه در ماهیتابه سرخ کنید تا طعم و عطر آن قبل از افزودنش به غذا یا ریختن پودرش به غذا، به عنوان یک چاشنی مطبوع عمل کند. تخم های گشنیز را در دستور غذایی جهت پخت گوشت بره امتحان کنید.

برای طعم دادن به اغذیه ها روبرو از آن استفاده کنید: سبزی های سرخ شده، طبخ گوشت بره، خوک، میگو، در کنار کلم برگ، انواع و اقسام سرخ کردنی ها، پنیر فتا و زیتون.

بهتر است از تخم گشنیز به عنوان یکی از مفیدترین ادویه ها به همراه زیره سبز، دارچین، فلفل سیاه، ریحان، هل و دانه های سایر فلفل ها استفاده گردد.

بیشتر بخوانید: ۴ برگ خوراکی پرخاصیت و خوش طعم به جای ادویه در غذا !

برگ های خشک شده شنبلیله:

نسبت به تخم این گیاه، برگ خشک شده اش یک طعم خفیف تری دارد که کمی شیرین است. (تخم آن، بوی شربت افرا را تشکیل میدهد) شنبلیله خشک یک جزء ترکیبی است که در صورت استفاده از آن، به طرز مرموز و بدون هرگونه جلب توجه ای، باعث لذیذ شدن غذا خواهد شد. میت بال های درست شده از گوشت بره را در سس نارگیل و شنبلیله امتحان کنید.

از این گیاه به عنوان مفیدترین ادویه ها در جهت خوش طعم کردن غذاهای روبه رو استفاده بکنید: تمام غذاهای هندی، خاورمیانه ای و شمال آفریقایی و همینطور در سس گوجه فرنگی، سوپ یا شیر نارگیل، سبزیجات ریشه ای مانند گوجه فرنگی، بادمجان و همچنین سبزیجات با برگ تیره، گوشت بره، گوشت گوساله و گوشت مرغ.

در کنار طعم دهنده های غذایی روبه رو، مورد استفاده قرار می گیرد: زیره سبز، گشنیز، هل، رازیانه و زردچوبه.

بیشتر بخوانید: گیاه ضد سوسک : فواید برگ بو و اثر ضد سوسک آن را هرگز فراموش نخواهید کرد!

دانه ی خردل:

دانه های خردل ترشی جات را طعم دار می کنند و برای تهیه خردل پرورش داده می شوند. این دانه ها به عنوان مفیدترین ادویه در لیست ما به غذاها طعم بسیار تندی می دهند. تخم ها را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه یا در روغن سرخ کردنی یا با کره در ماهی تابه سرخ کنید تا شروع به شکفتن بکنند (مانند ذرت)، سپس بر روی یک غذای آماده سرو یا یک سالاد بریزید. حواستان به رنگ دانه ها نیز باشد: رنگ سفید تا زرد: طعم ملایم؛  رنگ قهوه ای: تندتر

از دانه های خردل به عنوان مفیدترین ادویه برای خوش طعم کردن خوراکی های روبرو به کار ببرید: سالاد، سیب زمینی، گل کلم، سبزیجات سرخ شده، پیازها، سبزیجات با برگ های تیره، مرغ، خوک، ماهی، خامه ترش یا ماست.

با ترکیبات رو به رو بهتر است مصرف شود: دانه های زیره سبز، تخم گشنیز، زردچوبه و پودر کاری.

بیشتر بخوانید: خواص تخمه گشنیز برای سلامتی چیست؟

فلفل صورتی:

فلفل صورتی یک رنگ خیره کننده و همچنین یک تندی مطبوع را به غذا می دهد. این نوع فلفل که در لیست مفیدترین ادویه ها حاضر است طعمی شبیه مرکبات را به غذا می دهد، که البته منطقی تر به نظر می آید، زیرا در حقیقت، “بری” های خشک شده هستند نه فلفل. در مقادیر کم جهت افزودن طعمی مطبوع و رنگی خوشایند کاربرد دارند. می توان آنها را کامل خورد یا با لبه کند چاقو له کرد؛ چرا که به اندازه کافی بافتشان سست است.

توجه! فلفل صورتی در مواردی باعث ایجاد آلرژی در بعضی از افراد خواهد شد!

ار فلفل صورتی به عنوان یکی از مفیدترین ادویه ها در غذاهایی مثل سالاد، گوشت، ماهی و آجیل یا سالاد میوه استفاده می شود. لازم به ذکر است که از فلفل صورتی همراه با طعم دهنده های غذایی از قبیل زنجبیل و سرده (علف لیمو) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: خواص روغن خردل و عوارض جانبی استفاده از این داروی گیاهی

سماق:

اثری که سماق بر روی طعم غذا می گذارد قابل چشم پوشی نیست. این ماده افزودنی ارزشمند به هر نقطه ای از  غذا که تماس داشته باشد، رنگ قرمز و طعم لیمویی اعطا می کند. طعمی به غذا می دهد همانند لیموی تازه است که به آن عطر و طعم تازگی می دهد. اغلب پس از طبخ کامل غذا یعنی هنگام سرو شدن، به خوراک اضافه می گردد. توجه داشته باشید که سماق علی رغم اینکه در لیست مفیدترین ادویه ها حاضر است یک مقدار اعتیادآور است. از سماق جهت تزیین ماست یا کباب بوقلمون استفاده ببرید.

از سماق می توانید در این غذا ها استفاده کنید! سبزیجات خام و پخته شده (حتماً با سالاد ترکی امتحانش کنید.)، چغندر، تزیینات ماست، بره، غذاهای دریایی.

با افزودنی های زیر ترکیب دلنشینی را باعث می شود: برگ آویشن، گشنیز، زیره سبز، فلفل قرمز تند، نعنا، مرزنجوش.

بادرنجبویه:

عطر و طعم لیمویی و نعنایی گیاه بادرنجبویه اکثر اوقات در تهیه چای مورد استفاده قرار می گیرد؛ کافی است آب داغ را بر روی برگ هایش بریزید. در نهایت، بادرنجبویه به عنوان یکی از گزینه های لیست مفیدترین ادویه ها می تواند به مرغ، غذاهای دریایی و سالادها طعم دلچسبی هدیه بدهد. بادرنجبویه نه تنها دارای مزه خوبی است، بلکه از مدت ها پیش جهت کاهش استرس و تنش مورد استفاده قرار گرفته است.

گیاه بادرنجبویه را با این خوردنی ها مصرف کنید: غذاهای دریایی، سبزیجات، مرغ، چای و همچنین این گیاه با نعنا، ریحان و کرفس ترکیب مطلوبی می دهد.

بیشتر بخوانید: خواص برگ کاری : گیاهی با معجزه‌های درمانی شگفت‌انگیز و ضدسرطان

ریحان تایلندی:

ریحان تایلندی در طعم، با ریحان شیرین مشابه است ولی به طور قطع با آن متفاوت است. بیشتر طعمش مانند شیرین بیان است، اما تا حدودی به مرکبات هم می خورد. اغلب در غذاهای آسیای جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر خام و در حالی که کمی پژمرده باشد، به غذا افزوده شود، بسیار مطبوع است. بهترین زمان برای افزودن این مورد از مفیدترین ادویه ها، در انتهای پختن غذا می باشد.

به همراه غذاهای ویتنامی و سایر غذاهای آسیای جنوبی، سرخ کردنی ها، شیر نارگیل (سوپ ها، سس ها)، فلفل های شیرین، سالاد، ماهی و گوشت گوساله صرف می شود.

با گشنیز، زیره سبز، ماهی، انواع سس ها، زنجبیل، سرده (علف لیمو)، نعنا و زردچوبه ترکیبات جالبی را تشکیل می دهد.

شما تا به امروز از کدام یک از گیاه و ادویه های نام برده در غذاهایتان استفاده کرده اید؟ (یا می خواهید استفاده کنید؟) اگر گیاه و ادویه جات دیگری به ذهنتان می رسد که بتوان با آن ها غذا را لذیذتر کرد، با ما درمیان بگذارید.

نویسنده: علیرضا وفادار

بیشتر بخوانید: خواص آب زیره : آب زیره درست کنید و کاهش وزن فوق‌العاده ای را تجربه کنید!

بیشتر بخوانید: مضرات ریحان

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    مریم

    ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۶:۰۹

    ممنونم بسیار عالی و مفید بود

    ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا