اخبار تکنولوژی

چاپ سه بعدی نقره روی پوست، چاقوی سوئیسی نیروهای نظامی!

فناوری جدید چاپ سه بعدی

محققان به تازگی روشی را یافته‌اند که با استفاده از چاپگری سه بعدی قطعاتی الکترونیکی را بر روی پوست فرد قرار خواهند داد.

۰

محققان به تازگی روشی را یافته‌اند که با استفاده از چاپگری سه بعدی قطعاتی الکترونیکی را بر روی پوست فرد قرار خواهند داد. محققان دانشگاه مینه سوتا تکنیک چاپ سه بعدی را توسعه داده‌اند که قادر است با استفاده از جوهری که حاوی قطعات کوچک نقره میباشد بر روی پوست ثبت شده و همچنین هنگامی که دیگر نیازی به آن نباشد، از درون پوست خارج شود.

فناوری جدید چاپ سه بعدی نقره روی پوست پتانسیل این را دارد که به منظور درمان زخم ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد. محققان معتقدند که میتوان این روش را جهت درمان های جدید پزشکی همچون صدمات و پیوند پوست مورد استفاده قرار داد.

فناوری جدید چاپ سه بعدی

فناوری جدید چاپ سه بعدی

پروفسور مایکل مک آلپین که شخص اول این تحقیقات بوده است میگوید: “ما از پتانسیل تکنولوژی این چاپ سه بعدی جدید که قابل حمل بوده و قیمتی پایین تر از ۴۰۰ دلار دارد هیجان زده شده‌ایم.”

پروفسور مک آلپین پیش بینی میکند که احتمالاً این فناوری برای اولین بار در زمینه های نظامی استفاده خواهد شد و سربازان میتوانند بر اساس نیاز سنسورهایی را که شیمیایی یا الکتریکی میباشند را بر روی پوست خود قرار دهند. این فناوری همچون چاقوی همه کاره ارتش سوئیس است، زیرا تمام آنچه که یک سرباز نیاز دارد را درون یک چاپگر قابل حمل سه بعدی جای داده است.

تکنیک چاپ سه بعدی جدید بخشی از یک روند رو به رشد است که دانشمندان با ایجاد تتوهای الکترونیکی سعی بر افزایش توانایی های طبیعی بدن انسان داشته‌اند. در حال حاضر محققان دانشگاه ایلینوی نیز در حال توسعه سیستم “optoelectronics” هستند که با استفاده از پرچسب الکترونیکی، سلامت افراد مصرف کننده را مورد بررسی قرار میدهد.

همچنین تیم دیگری از دانشگاه ملی سئول در کره یک پچ انعطاف پذیر پوستی را که از جنس گرافین میباشد ساخته‌اند که میتواند سطح گلوکز خون افراد دیابتی را بررسی کند.

منبع: independent

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا