شبکه‌های اجتماعی

ایلان ماسک صفحات تسلا و اسپیس ایکس را از فیسبوک حذف کرد!

در تازه ترین حرکت جمعی هشتگ deletefacebook#، ایلیان ماسک بنیانگذار تسلا نیز به این جمع پیوسته و صفحات مربوط به SpaceX و Tesla که میلیون ها دنبال کننده در فیسبوک داشت را حذف کرده است.

۰

در تازه ترین حرکت جمعی هشتگ deletefacebook#، ایلیان ماسک بنیانگذار تسلا نیز به این جمع پیوسته و صفحات مربوط به SpaceX و Tesla که میلیون ها دنبال کننده در فیسبوک داشت را حذف کرده است.

این حرکت پس از رسوایی فیسبوک مبنی بر قرار دادن اطلاعات شخصی کاربرانش در اختیار کمبریج آنالیتیکا آغاز شد. به دنبال انتشار این خبر، هشتگ #deletefacebook به سرعت در توییتر ترند شد. ماسک نیز در این باره به گفت و گو با برایان اکتون مؤسس واتساپ پرداخت.

پس از آن، چندین کاربر سؤالاتی را از ماسک پرسیدند که چرا پس از این ماجرا هنوز صفحات مربوط به شرکت های او در فیسبوک وجود دارد. او نیز در پاسخ بیان کرد که از وجود این صفحات آگاه نبوده است و برای حذف صفحات مربوط به شرکت های تسلا و SpaceX اقدام خواهد کرد. در حال حاضر دیگر صفحات مربوط به این دو شرکت بر روی فیسبوک وجود ندارد.

او از حذف کردن اکانت اینستاگرام خود امتناع کرد. همچنین در پاسخ گفت که معتقد است “اینستاگرام” به اندازه کافی مستقل بوده و نرم افزار خوبی است. البته باید این موضوع را مدنظر قرار داد که ماسک همیشه در اینستاگرام بسیار فعالتر از فیسبوک بوده است.

در میان این خبرها خبرنگار Mashable، کری فلین، مشکلی در گذشته بین ایلیان ماسک و مؤسس فیسبوک مارک زاکربرگ را یادآور شد. جایی که یکی از موشک های SpaceX ماهواره فیسبوک را نابود کرده بود.

همچنین این دو شخص پیشتر برخوردی نه چندان مناسب را با یکدیگر در رابطه با موضوع هوش مصنوعی داشته‌اند. زاکربرگ گفته بود که ماسک او را آدم منفی بافی خوانده است. ماسک نیز در پاسخ بیان کرده بود که دانش زاکربرگ از هوش مصنوعی محدود است.

ممکن است در صورت پایان رسوایی ها، صفحات این دو شرکت مجدداً بازگردانده شود. در غیر این صورت، صفحات مذکور گزینه هایی هستند که تا به این لحظه بیشترین آسیب را از جنبش deletefacebook# داشته‌اند.

منبع: thenextweb.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا