تکنولوژی

ایلان ماسک روبات ها را جایگزین انسان های کارخانه تسلا می کند

ایلان ماسک
۱+

ایلان ماسک را می توان یکی از چهره های مهم فناوری دانست و اخیرا نیز با بیان های عجیب خود بسیاری از نظرها را به خود جلب کرده است. ماسک انسان ها را در مقایسه با روبات ها کم ارزش می‌داند از این رو استفاده آنها در کارخانجات تسلا اشتباه می باشد.

در حال حاضر تسلا یکی از پیشرفته ترین تولیدکننده خودرو در جهان است. ماسک از ماه گذشته این برنامه را اجرا کرده و به شدت مشغول کار است و سعی نمی کند از کار فاصله گیرد. هنگامی که مدیر میلیاردی چون ماسک در کارخانه وجود دارد باید انتظار تغییراتی داشت.

به دلیل حوادث ناگواری تسلا در سال ۲۰۱۸ روزهای خوبی را سپری نمی کند. قابلیت اتوپایلوت اتومبیل های این شرکت مرگ و میرهایی را به دنبال داشته که برای شرکت ناخوشایند بود. به دلیل همین امر نیز بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه تسلا مدل اس فراخوانده شدند.

علت جایگزینی روبات ها به جای انسان ها خطاهای انسانی حین تولید بوده و همین امر حوادثی چون اتوپایلوت را به دنبال داشته است. ماسک این تصمیم را گرفته تا به خطاهای انسانی پایان دهد چون معتقد است روبات ها بدون خطا هستند.

وی در قسمتی از نظریات خود می گوید:

بله اتوماسیون تسلا کاملا اشتباه بود. اتوماسیونی مملو از چند انسان که باید آنها را کم ارزش دانست.

پس از تغییراتی که حاصل شد ماسک می خواهد تولید محصولات خود را به ۲۰۰۰ واحد در هفته افزایش دهد و این تعداد در سه ماهه دوم افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین پیشرفته ترین خودروها توسط انسان تولید نمی شوند بلکه اتوماسیون های روباتی آن را انجام می دهند.

با جایگزینی روبات ها توسط تسلا باید انتظار داشت که بازنشستگی انسان ها بزودی به وقوع بپیوندد.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا