اخبار تکنولوژی

Elon Musk می گوید که پروژه بعدی او ساخت یک کمپانی شکلات سازی است!

اگر شما فرد میلیاردری باشید که شانس ساخت راکت های فضایی پیشرفته، مته های تونل زنی فوق العاده بزرگ و انرژی خورشیدی را داشته باشید، پروژه ی بعدی خود را در راستای بهبود زندگی بشر چگونه برنامه ریزی می کنید؟ جواب این سوال ساده است! شما احتمالا سعی می کنید که با پروژه ی بعدی خود، ثابت کنید که میلیاردرهای دیگر نمی توانند بر کارهای بزرگ شما سایه بیفکنند. حداقل  Elon Musk بزرگ که همچین کاری می کند! در ادامه با اخبار عجیبی راجع به کمپانی شکلات سازی آقای ماسک با نت نوشت همراه باشید.

در پی تماس های دریافتی عجیب و غریب هفته ی گذشته که او برخی از سوالات تحلیل گران را رد کرد، مدیر شرکت تسلا ایده ی moats (تجزیه و تحلیل بازاریابی اجرایی، چند پلتفرمی و Real-time) را برای حفاظت از این شرکت در برابر دیگر رقیبان نابود کرد. این کار موجب انتقاد سرمایه گذاری به نام Warren Buffett شد که به عنوان سومین فرد ثروتمند زمین شناخته می شود.

Buffett در باره ی وضعیت Musk در گردهمایی سهامداران Berkshire Hathaway این گونه کامنت گذاشت:

” moatهای بسیار خوبی در اطراف ما وجود دارند. قطعا شما باید بر روی بهبود و دفاع از moat خود کار کنید و Elon شاید در خیلی از کارها در سختی قرار بگیرد. من فکر نمی کنم که او بخواهد ما را هم وارد پروژه ی آب نبات خود کند.”

Berkshire Hathaway (برکشایر هاتاویِ) آقای Buffett، که صاحب گروهی از کمپانی های بزرگ نظیر Heinz و Geico می باشد، See’s Candies را در سال ۱۹۷۲ به دست آورده است (سایت www.sees.com که برای ip های ایرانی مسدود شده است). سایت Fortune می گوید که،See’s، که بیش از ۲۰۰ فروشگاه را در سرتاسر ایالات متحده راه انداخته است، دارای moat بسیار قوی بر پایه ی مشتریان بسیار وفادار در ساحل غربی کشور می باشد که همین ویژگی کار را برای رقبایش برای به دست آوردن سهمی از بازار این منطقه را بسیار سخت می کند.

همین امر دلیلی کافی برای تحریک آقای ماسک شده است تا وعده ی راه اندازی یک شرکت تجاری قوی را بدهد:

“من می خواهم تا یک   candy company ( کمپانی شکلات سازی ) شگفت انگیز راه اندازی کنم.”

آیا فکر می کنید که او شوخی می کند؟ خیر! او در ادامه گفته است: “من در این باره بسیار جدی هستم!”

صادقانه بگویم، هر لحظه امکان این وجود دارد که بفهمیم آقای ماسک در این باره شوخی کرده باشد، پس خیلی هم در انتظار یک برند جدید و انقلابی در صنعت شکلات سازی نباشید. همچنین شاید بهتر باشد که آقای ماسک وقت خود را صرف کارهای مفیدتر و بهتری کند، مثل اصلاح روابط پیمانکاران در تسلا!

منبع: thenextweb.com

 

 

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا