علمی

فردا SpaceX خودروی رودستر تسلا را با موشک Falcon به فضا می فرستد!

فردا روز بزرگی برای Elon Musk مدیر عامل شرکت SpaceX خواهد بود. این شرکت، هفت سال بعد از معرفی اولین فضاپیمایش، موشک جدید Falcon Heavy را از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال، فلوریدا پرتاب خواهد کرد. این یک ماموریت آزمایشی به منظور بررسی امکان انتقال حمل بار توسط موشک خواهد بود. این باری که باید به فضا منتقل شود، رودستر قرمز Musk می باشد که احتمالا سرنشین آن یک آدمک با لباس فضایی خواهد بود. تا پایان با نت نوشت همراه باشید.

شرکت فضانوردی SpaceX می خواهد خودروی رودستر تسلا را به فضا بفرستد!

Musk، با شوخی درباره این موضوع، عکس هایی در اینستاگرام خود منتشر کرده که نشان می دهد این خودروی رودستر به همراه سرنشینش آماده پرتاب به فضاست. تصاویر منتشر شده نشان می دهد که این خودرو بر روی یک ساختار گنبدی شکل نصب شده است و به نظر می رسد دوربین هایی به جلوی آن متصل اند.

شرکت فضانوردی SpaceX می خواهد خودروی رودستر تسلا را به فضا بفرستد!

در واقع مشخص نیست که آیا این آدمک در روز پرتاب داخل خودرو خواهد بود یا خیر، اما سوال مهم تر این است که چگونه SpaceX یک اتومبیل را به فضا می فرستد. Musk پیش از این عکس هایی از این لباس فضایی را منتشر کرده بود که برای مسافران فضاپیمای Dragon طراحی شده است. این فضاپیما که توسط شرکت SpaceX ساخته شده است، برای انتقال فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی و یا بازگرداندن آنها به زمین طراحی شده است. این لباس ها طوری طراحی شده اند که اگر ناگهان در فضاپیما فشار هوا کاهش یابد، فضانوردان همچنان قادر به ادامه حیات خود می باشند تا وضعیت ایمن شود.

موشکی که فردا پرتاب خواهد شد از هر موشک دیگری قدرتمندتر است، Falcon Heavy آخرین پیشرفت شرکت Rocket SpaceX است و این پرتاپ قدمی به سوی هدف نهایی سفر انسان به مریخ است. Elon Musk، بنیانگذار SpaceX، در سخنرانی اخیر خود گفت: اگر تمدنی فضایی در چندین سیاره داشته باشیم، آینده بسیار هیجان انگیزتر خواهد بود.

منبع:  theverge

ارسلان غلامی

ارسلان غلامی هستم. فوق لیسانسم رو رشته فوتونیک دانشگاه شهید بهشتی خوندم و علاقه مند به اخبار تکنولوژی و تازه های علم هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا