1398-03-04
روانشناسی و موفقیت

نگرانی درباره اتمام یک رابطه احساسی را تمام کنید، به این دلیل!

اتمام یک رابطه احساسی

اگر این رابطه به نتیجه نرسد چه می شود؟ اگر این شخص مناسب برای من نباشد چه؟ اگر این سوال ها برای شما آشنا هستند، زمان آن رسیده است که درباره رابطه احساسی خود مثبت فکر کنید؛ هر چه بیشتر نگران شکست رابطه تان باشید، احتمال رخداد آن افزایش می یابد. در ادامه با نکات جالبی از رابطه احساسی همراه نت نوشت باشید.

نگرانی درباره اتمام یک رابطه احساسی تمامی ندارد. اگر این رابطه به نتیجه نرسد چه می شود؟ اگر این شخص مناسب برای من نباشد چه؟ اگر این سوال ها برای شما آشنا هستند، زمان آن رسیده است که درباره رابطه احساسی خود مثبت فکر کنید؛ هر چه بیشتر نگران شکست و اتمام یک رابطه احساسی باشید، احتمال رخداد آن افزایش می یابد. در ادامه با نکات جالبی از اتمام یک رابطه احساسی همراه نت نوشت باشید.

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

بیشتر بخوانید: راز روابط بی سرانجام و کوتاه مدت امروزی چیست؟ چگونه دچار رابطه های سمی نشویم؟

نگرانی درباره اتمام یک رابطه احساسی

من ذاتاً فردی نگران هستم. گاهی اوقات شب ها به دلیل درگیری با افکاری درباره شرایطی که معمولاً خارج از کنترل من هستند، تنها دراز می کشم و فکر می کنم. این موضوع همیشه یک خصلت بد نیست؛ تمایل من به تفکر درباره بدترین اتفاقات، به این معنا است که من اکثراً آمادگی لازم را دارم، حال می تواند بدترین ها رخ دهد. من دوست دارم این موضوع را یک بدبینی مثبت در نظر بگیرم.
اما وقتی که این طرز تفکر به روابط عاشقانه وارد می شود، بدبینی ذاتی من نتایج منفی را ایجاد می کند.

بنابراین، من علاقه مند به بررسی نتایج یک مطالعه جدید شدم که به نظر می رسد تئوری من را تأیید می کند: نگرانی شما درباره اتمام یک رابطه احساسی تان ممکن است آن را به شکست سوق دهد.
این مطالعه که اخیرا در یک ژورنال منتشر شد، توسط سیمونا اسکارا و جوزپه پانتئلیو از دانشگاه ویتا سالوته سان رافائله در میلان ایتالیا ارائه شد.

این تحقیق درباره نگرانی اتمام یک رابطه احساسی شامل ۱۰۴ نفر می شد که رابطه احساسی را تجربه کرده بودند و همه آن ها اطلاعات اصلی در مورد احساسات خود نسبت به شرکای احساسی خود و وضعیت کلی روابط خود را بیان کردند.

سپس شرکت کنندگان مورد تکنیک های مهارتی متنوعی مانند ارائه آمار یا اطلاعات غلط درباره اینکه چه مقدار احتمال دارد رابطه آن ها به پایان برسد، قرار گرفتند. هدف از این تکنیک ها، تأثیر نظرات شرکت کنندگان در مورد احتمال شکست آنها با شریکشان بود. به عنوان مثال، گفتن سوالاتی که حدود ۸۰ درصد از روابط در آنها شکست می خورند، می تواند تخم و بذر شک و تردید در ارتباط با روابط خودشان را بکارد. پس از آن، محققان از شرکت کنندگان در مورد رابطه احساسی و احساسات عاشقانه شان نسبت به همسران خود و تعهدشان نسبت به رابطه پرسیدند.
افرادی که به آنها گفته شد هیچ فرصتی برای پایان دادن به رابطه آنها وجود ندارد، تعهد شدیدتر و احساسات عاشقانه نسبت به همسرشان نشان دادند، از سوی دیگر، شرکت کنندگانی که احساس کردند احتمال بالایی وجود دارد که رابطه آن ها پایان یابد، افت قابل ملاحظه ای در احساس عشق و تعهد به همسرشان ملاحظه شد.

سیارا می گوید: «این موضوع نشان می دهد زمانی که با یک ریسک بسیار بالا از اتمام یک رابطه رو به رو شدند، به شکل بسیار شدیدی شدت حس مثبت شان به شریک احساسی خود را کاهش دادند.»
این حالت یک تأثیر سرکوب کنندگی دارد: افزایش احتمال شکست یک رابطه.

یکی دیگر از نویسندگان این مقاله می گوید: «تعهد کاسته شده رابطه، برای نمونه، به از بین رفتن ملاحظات و به این ترتیب به شکست واقعی رابطه منجر می شود. شکست رابطه نقش مهمی در شروع افسردگی، پریشانی روان شناختی و کاهش رضایت مندی از زندگی بازی می کند.»

بنابراین، این امر برای ما به چه معناست؟ در اصل، این موضوع نشان می دهد که تمرکز بر جنبه های مثبت روابط عاشقانه و رابطه احساسی، به جای نگرانی در مورد آنچه که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد، می تواند به خوب بودن رابطه شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

بیشتر بخوانید: حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

بیشتر بخوانید: راههای جلوگیری از طلاق عاطفی چیست؟ رفتارهایی که منجر به طلاق عاطفی می شود را بشناسید

نویسنده: آرین میرزایی

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا